Popravilo razpoke.

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

sportbili
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: Pe Apr 30, 2010 10:23

Popravilo razpoke.

OdgovorNapisal/-a sportbili » Po Maj 03, 2010 22:51

Zdravo

Zdaj ko vem,da mi čoln ni napadla osmoza se bom lotil popravila razpoke na dolnjem delu čolna.
Prebral sem nekaj o tem kako se to popravlja-lepi...ampak imam problem,čoln ima dvojno dno in nevem če moram to popraviti tudi iz notranje strani čolna,potem moram čoln razrezazti iz notranje strani.
Razpoka je dolga 14 cm.
Danes sem čoln obrusil,jutri pa sledi popravilo Razpoke.
Kupil sem kit za popravilo plastike ali bo to dovolj??

Prosim za POMOČ.[img][img]http://www.shrani.si/t/2f/La/4azhtmnV/img3504.jpg[/img]Slika
Uporabniški avatar
Gaso
Admiral
Prispevkov: 1480
Pridružen: To Dec 09, 2008 09:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Gaso » Po Maj 03, 2010 23:06

Kit ne bo dovolj, moral boš še laminirati.
sportbili
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: Pe Apr 30, 2010 10:23

OdgovorNapisal/-a sportbili » Po Maj 03, 2010 23:20

Gaso napisal/-a:Kit ne bo dovolj, moral boš še laminirati.


Da se razumemo,kupil sem kit z vlanki,smola...

Zanima me če bom moral tud iz notranje strani?

hvala
Uporabniški avatar
Gaso
Admiral
Prispevkov: 1480
Pridružen: To Dec 09, 2008 09:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Gaso » Po Maj 03, 2010 23:49

Ne bo dovolj, seveda boš tudi ta kit rabil, z notranje strani po moje ne rabiš, kako pa bi z notranje laminiral mi pa ni jasno. Če boš samo kital, bo hitro spokalo, ravno zato je tukaj razpoka, ker ni bilo narejeno dovolj močno z laminatom. Prek daj v 40cm pasu 2x mato 400g, potem pa kitaj, jaz bi dal kar cel rob, ker očitno je slabo narejen.
sportbili
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: Pe Apr 30, 2010 10:23

OdgovorNapisal/-a sportbili » To Maj 04, 2010 11:32

Dajte mi sm še en predlog kje lahko kupim materijal za kitanje in barvo ali potrebujem še kaj?
Najraje kje v ljubljani,pa da niso zasoljene cene.

hvala
Uporabniški avatar
Gaso
Admiral
Prispevkov: 1480
Pridružen: To Dec 09, 2008 09:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Gaso » To Maj 04, 2010 11:40

Jaz sem kupoval kite, plastiko v Helios domžale, v industrijski prodajalani, zraven tovarne.
Mato sem kupil v Medvodah, za bencinsko črpalko.

Barve pa sem imel Veneziani, kupil sem pa v Trstu na rivi, meni se Veneziani zdi boljši od Hempla, je pa malo dražji. Ti bi rabil le špric kit, in PU barvo, ter antifoling od Veneziani ali Hempel, ostalo pa lahko kupiš pri nas. Verjami ne splača se improvizirat s kakšnimi drugimi barvami, razen navtičnimi, raje naredi tako kot je treba, ali pa sploh ne delaj.

So v Hrvaščini, ampak mislim da ne bo problema:
Navodila za delo Veneziani:
http://www.kalina-ri.hr/slike/src/odrza ... lovila.pdf
Navodila za delo Hempel:
http://www.zubatac.hr/download/Hempel%20prirucnik.pdf
sportbili
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: Pe Apr 30, 2010 10:23

OdgovorNapisal/-a sportbili » Če Maj 06, 2010 08:46

Brusim in brusim upam da bom danes končal z brušenjem ,potem pa jutr začnem laminirat in kitat.


:)
sportbili
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: Pe Apr 30, 2010 10:23

OdgovorNapisal/-a sportbili » So Maj 08, 2010 07:40

Zbrušeno!!:)

Kupil sem vse kar je potrebno za prebarvat, nasproti trgovine lotus marin je trgovina BLIK zaloška cesta 165,ki prodaja avto lake...-yachting.upam da bo to dovolj kakovostno?
Kaj vi pravite.
Imam pa kolega ki dela v podjetju KolpaSan -proizvajajo Tuš kabine,kadi.umivalnike iz poliestra in mi pravi da naj rajši uporabim 2k špric kit za avtomobile in KIT Z VLAKNI ki pa je tud namenjen za avtoindustrijo.

Prosim pomagajte mi ker nebi rad zdaj ko imam vse pripravljeno kaj za j...L.
[img][img]http://www.shrani.si/t/2y/TB/1am2MWrq/img3523.jpg[/img]Slika[/img]
Uporabniški avatar
Gaso
Admiral
Prispevkov: 1480
Pridružen: To Dec 09, 2008 09:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Gaso » So Maj 08, 2010 11:30

Pred laminacijo, narediš - popraviš rob z kitom z vlakni, da dobiš obliko, potem laminiraš. Po laminaciji pa sem jaz kital z finim avtoličarskim kitom iz poliestera brez vlaken, glede na majhno pvršino kitanja, le rob, se ti ne splača delati svoj kit s polnilom, ker ga boš rabil max 10-15kg. Za špric-kit, pa sem koristil polyrex pro od Veneziani, to je 2K plolyuretan, nanašaš ga pa z valčkom, potem gazbrusiš praktično da vidiš lise kitanja oziroma plastiko, skoraj celega zbrusiš. Nato pošpricaš z 2K poliuretan končno barvo, jaz sem uporabil Veneziani Gelgloss pro. Tako sem naredil jaz, imaš pa še druge variante od odstalih proizvajalcev barv.
Po špric-kitu:
Slika
Na koncu:
Slika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov