marjan tomki

Člani foruma sporočamo, čestitamo...

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
PogachnyK
Admiral
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 11:09

Re: marjan tomki

OdgovorNapisal/-a PogachnyK » To Dec 03, 2019 08:12

Marjan je dečko na mestu.

S biciklom mi je zastonj pripeljal neke vzorce, ki sem jih potreboval v izobraževalne namene.

Pa tudi Marec je dečko namestu, mi je šenkal nastavek za prenosni rezervoar.

Tako da....
Hvala na razumevanju
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 410
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: marjan tomki

OdgovorNapisal/-a mikele » To Dec 03, 2019 08:27

PogachnyK napisal/-a:Marjan je dečko na mestu.

S biciklom mi je zastonj pripeljal neke vzorce, ki sem jih potreboval v izobraževalne namene.

Pa tudi Marec je dečko namestu, mi je šenkal nastavek za prenosni rezervoar.

Tako da....

Ti lahko še jaz kaj šenkam - bi bil full rad dečko... :wink:
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: marjan tomki

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » To Dec 03, 2019 09:02

Si dečko Mikele, meni si dal gumi obrobo za barko in take stvari se ne pozabljajo. :lol:
mašinfirer
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 410
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: marjan tomki

OdgovorNapisal/-a mikele » To Dec 03, 2019 10:24

habibi Vll napisal/-a:Si dečko Mikele, meni si dal gumi obrobo za barko in take stvari se ne pozabljajo. :lol:

Malo sem se pohecal. Sicer pa vedno in z veseljem...
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: marjan tomki

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » To Dec 03, 2019 13:05

...zanimivo, tudi jaz imam tu na forumu prijatelje, ki so med sabo na smrt skregani, (MM in Boštjan9)
marjana cenim, njegove prispevke pa običajno preskočim, ker so preveč obširni,
mareta pa cenim, ker je pač stučko na svojem področju, njegov način komuniciranja z nekaterimi člani, pa mi ni blizu,..
od vsakega vzamem, kar rabim (in od obeh sem dobil veliko) , v drugo pa se ne obregam...
mirno morje
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: marjan tomki

OdgovorNapisal/-a franc5e » To Dec 03, 2019 16:40

Dobro si zadel :)
Tudi meni je Marec nekaj zrihtal, tudi zato ne maram udrihati kar povprek po karakterjih ljudi, ampak kot praviš, tudi meni njegov način komuniciranja nikakor ni všeč, pa naj je še tako opravičljiv včasih.
Marjan pa je posebna kasta, kar ponosen sem bil, ko me je enkrat uvrstil med koristne prispevke :D :D
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: marjan tomki

OdgovorNapisal/-a Paco » To Dec 03, 2019 17:27

+1 franc5e
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

Re: marjan tomki

OdgovorNapisal/-a Tex » To Dec 03, 2019 23:11

Kako se vam, sploh da ukvarjat s tem ?
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Darh
Admiral
Prispevkov: 1167
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: marjan tomki

OdgovorNapisal/-a Darh » Sr Dec 04, 2019 04:19

Tex napisal/-a:Kako se vam, sploh da ukvarjat s tem ?

Zzzzzzima, mmmmmrazzzzzzz :wink:
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

Re: marjan tomki

OdgovorNapisal/-a Tex » Sr Dec 11, 2019 19:01

Kje ?
SlikaSlika

“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: marjan tomki

OdgovorNapisal/-a MareC » Sr Dec 11, 2019 19:07

še mal pa bo polna luna, pol bo zopet pestro :mrgreen: :mrgreen:
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: marjan tomki

OdgovorNapisal/-a franc5e » Če Dec 12, 2019 12:58

MareC napisal/-a:še mal pa bo polna luna, pol bo zopet pestro :mrgreen: :mrgreen:


Torej pazi, da kaj preveč prijaznega ne napišeš v polni luni :mrgreen: :mrgreen:
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: marjan tomki

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Feb 04, 2020 01:50

Nameraval sem po možnosti pustiti temo @marjan tomki v miru, ampak ne koristi, ker je isti vzorec 'zezanja' in motenja niti ponavlja tudi v drugih temah.

Pa najprej Tex-u
Tex napisal/-a:več kot dve leti nisem resno pregledal "morjeplovca", pa vidim, da bom moral še kaki dve leti počakat....

PS: MT, jaz sem pa že mislil, da si se "gosposko umaknil" :D in tudi nisem siguren, ampak zdi se mi,da je tema "navtika in bejbe" bolj "brana" in dalj časa kot tvoje ;) :mrgreen:

In namesto, da se tu pregovarjate, raje organiziraj eno mini12 morjeplovsko regato v bohinju.

@ni resno pogledal na morjeplovca
    Tex je v tistih dveh letih, ko je zapisal, da ni resno pregledal 'morjeplovca', objavil dovolj veliko število prispevkov, da še vedno tesno sledi adminu med pisci z največ prispevki. Imaš eno pavzo med dec 2017 in mar 2018, za ostali čas, torej 2018 in 2019 pa okrog 15 strani objav. Toliko objav - večinoma odgovorov v teme - pa po lastni izjavi nisi niti enkrat resno pregledal, na kaj odgovarjaš?
@PS
PS: MT, jaz sem pa že mislil, da si se "gosposko umaknil" :D in tudi nisem siguren, ampak zdi se mi,da je tema "navtika in bejbe" bolj "brana" in dalj časa kot tvoje ;) :mrgreen:
    To, kar si misliš in pričakuješ, je tvoja stvar; če si razočaran, so bila pač tvoja pričakovanja nerealna in predvidevanja (že spet, tudi o tem) zmotna.

    Avtoritativno izjavljam, da o tebi ne vem dovolj, da bi imel kakršno koli utemeljeno mnenje o tebi, Iz tistega malo, kar vidim iz tvojih prispevkov na forumu pa, da ti veš še manj o meni. Zaradi obojega se mi niti slučajno ne zdi pametno usmerjati mojega življenja po tvojih pričakovanjih.

Primerjava števila ogledov
    Kar zadeva primerjavo števila dostopov vza temo "navtika in bejbe" in kazalo baze znanja, je bilo skupno število dostopov za 'bejbe' 179703 na 1103 prispevkov, kar je bilo okrog 163 oglede na objalvjen prispevek v temi.

    Kazalo baze znanja je tema z le enim prispevkom, ki se med 'novimi temami' ni pojavil že od prve objave, torej jun 13, 2012, in števec je kazal 11530 dostopov, ko si napisal zgoraj citirani prispevek.

    Zraven tega kazala je v Bazi znannja še ena podobna tema z le enim prispevkom, iz leta 2013, Zanimive povezave, ki bi sicer spadale v kazala, katere števec dostopov je bil tudi že čez deset tisoč.

    Števci torej pravijo, da ko ti (ali kod drug) objavi nov prispevek v 'bejbe', to pogleda 150-200 ljudi, potem pa to ni več zanimivo. Pri vsaj nekaterih mojih pa števci kažejo, da so vsaj za nekatere obiskovalce foruma zanimivi več - v tem primeru doslej sedem - let.

Kar zadeva "gospodsko",
    se mi po tvojih prispevkih na forum nekako ne zdi, da si dober vzor za karkoli "gospodsko", še zlasti pa ne vzor za gentlemanski odnos do članic - in novink, morebitnih članic... - na forumu. Ker nisi bil edini s podobnim pristopom, je zelo malo članic, ki vsaj občasno kaj objavijo na forum. In meni je - kar zadeva 'bejbe' mnogo bolj mar, kaj one menijo o meni, kot to, kaj o meni in mojem mnenju o 'tvoji' temi menijo tebi podobni. Po nekaj odzivih na avtorske slike bejbe brez obleke na forumu mi ne pade na pamet, da bi tu objavil karkoli podobnega.


    V tej temi so 2013 razmeroma novo članico povabili, da pripravi srečanje članov, ki so bili 'doma' v marini Portorož in Tex je 'gospodsko napisal'
    Tex napisal/-a:
    pajer1 napisal/-a:Ti kot predstavnica "šibkejšega" spola bi nas znala organizirat za en žur v Marini Portorož.


    Tam v Italiji je znal en dobro zabave organizirat ;)
    Slika



    Tex, čisto mogoče, da tudi tedaj, ko si to objavil, nisi bil resno na forumu, a tvoj 'humor' je v mojih očeh za ženske žaljiv. Ker kaže da dobijo vtis, da ostali - ker ob takem prispevku molčijo - s takim odnosom do žensk na forumu strinjajo, po številu članic in njih objav večino tak vtis od spremljanja in objavljanja na morjeplovcu odvrne.

    Glede na še nekaj prispevkov (ne samo tvojih) je to pri kom na forumu morda celo namerno. Poznal sem alpinista, ki je punco, ki se je resno zaljubila vanj, odpeljal v plezališče na Turenc pod Grmado in jo tam namenoma spravil v tedaj zanjo pretežak del plezališča in jo tam še namenoma vodil tako, da ji kljub dolgemu mučenju ni uspelo preplezati reči, ki bi jo ob pravilnem vodenju skoraj gotovo zmogla. Kasneje sem ga slišal, da je to namenoma naredil zato, 'da bo lahko hodil v hribe sam in pecal ribe'.

    Kar zadeva mene, s človekom, ki to stori nekomu, za katerega - in kateremu - reče, da ga ima rad, nočem imeti opravka, kolikor le se to le da. In kot sem zapisal, nekateri prispevki na forum so me spomnili na tistega človeka. Če bo treba in če še nisem, lahko poiščem povezave tudi na ostale in jih dam v kazalo manj dobrih, oziroma tistih prispevkov, ki naj bi jih po možnosti ne posnemali.

    In namesto, da se tu pregovarjate, raje organiziraj eno mini12 morjeplovsko regato v bohinju.

    Ko sem redno objavljal na na morjeplovcu, je bilo veliko vabil in nekateri člani so se odzvali. Bilo je tudi nekaj ponudb za tako srečanje, a niso bile sprejete - izbrano je bilo za tisti termin kaj drugega.
    V času, ko se nisem prijavljal na morjeplovec, se je vseeno oglasilo nekaj članov, ki so o tem bodisi izvedeli iz starejših tem, bodisi s TV.

    Sicer ni problema - lahko je z morjeplovsko regato že srečanje v marcu z morjeplovsko regato na Zbiljskem jezeru - pa še MareC in ti bosta lahko videla, če bosta želela, koliko pri tem kdo potrebuje google in wikipedijo.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: marjan tomki

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Feb 04, 2020 03:30

@MareC
Najprej en navedek iz te teme
MareC napisal/-a:Ejej Mindek "forumski zelenček", prvič,ne poznaš niti Marjana niti mene, drugič, nasvet, skrbi zase in svoj intelekt in boš imel do konca življenja dovolj dela :mrgreen:

Mindek je član foruma od 2014. Nima veliko prispevkov, a med njegovimi ne najdem ne slabih ne zlonamernih. Navedek prispevka MareC pa govori sam zase in dobronamernost MareC v takih okoliščinah.

V nasprotju z MareC o Mindek-u za začetek lahko avtoritativno povem, da nimam pojma, kaj naj si mislim o MareC.

Imam pa mnenje o njegovih prispevkih na forum.

Ena stran
    MareC ima v reviji Val Navtika prispevke v lepem jeziku. Na forumu ima nekaj uporabnih prispevkov in na nekaj od teh so povezave v temi kazalo dobrih prispevkov na forumu). Večina njegovih dobrih in uporabni prispevkov - je kratkih odgovorov na forum (kje kdo lahko dobi kaj, kar išče, storitev, ki jo potrebuje in tako dalje), ki pa jim je videti, da so napisani s telefona (ni velikih začetnic, ni ločil ipd.). To ne bi motilo, če ne bi za -kar zadeva jezik tem njegovim - podobne objave grdo težil drugim na forumu (na primer MicTicu - o tem tukaj).

    Kot ste nekateri napisali, je - z dejanjem in nasvetom pomagal marsikomu, in to ne le članom foruma.

Druga stran
    Al je v neki moji temi nekoč napisal, da je treba reči bobu bob; jaz sem šel za mesec-dva testirat v svojih prispevkih na forumu, in ta test je pokazal, da je to vsaj ta forum tedaj težko prenesel. Ampak včasih je to vseeno treba.

    Ko se MareC na forumu spravi na koga, se ne drži niti pravil o nežaljivosti, niti pravil o resnici napisanega.

    In tistih, s katerimi je bil v takem konfliktu, ni le nekaj (tudi Mindek zgoraj).
    Prvi tak spor, na katerega sem naletel v temi na forumu, je admin nekoč iz neke teme o ribah odcepilv temo Prepucavanje dveh naših članov, in tarča je bil tedaj Nikola T.

    Med naslednjimi tarčami smo bili mamaMicka, Tex in jaz. Po tem, ko sva se v živo pogovorila na predavanju Sama Jeranka o varnem potapljanju na dah, kjer me je lahko izprašal o tem, kaj sem dotlej počel, je moje prispevke nekaj let pustil pri miru.

    Kot na mamaMicka in mene se je pogosto - in na podoben način spravil na novince, ki so več objavljali (in to ne glede na kakovost prispevkov). Med temi je bil tudi David Rožej (dokler mu niso brez kakršne koli njegove krivde odstranili profila s foruma, je objavljal pod vzdevkom Daki. Ne morem soditi o Davidu kot ribiču ali pomorcu na motornem plovilu, ampak David Rožej je odličen serviser za japonske izvenkrmne motorje, še posebej pa za Yamaha (v kazalu dobrih prispevki je v njegovem razdelku poleg povezav na nekatere njegovih dobrih prispevkov tudi nekaj izmed povezav na mnenja članov morjeplovca o njegovem delu). V kazalu manj dobrih prispevkov pa bi moralo biti vsaj nekaj povezav na prispevke, v katerih je MareC o njem pisal reči, za katere je vedel - oziroma bi kot novinar Val Navtike s tega področja - moral vedeti, da ne držijo.
    Ta spor se je končal s tem, da je MareC postal moderator v temi 'Gumenjaki', Daki-jev profil pa je bil izbrisan s foruma (njegovi prispevki so pa ostali, vendar jih forumov iskalnik ne najde, ker to išče preko profila uporabnika, ta je pa bil izbrisan).
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: marjan tomki

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Feb 04, 2020 04:29

Še tole
Prvič je MareC popenil nad mano, ko sem 2010 po opravljenem usposabljanju ISAF approved ofshore survival course, kjer smo vadili tudi postavljanje nazaj prevrnjenega rešilnega splava - spraševal, ali bi bil lahko gumenjak v kakšnih okoliščinah primerno (ali celo boljše) nadomestilo za rešilni splav - in se pri tem spraševal, če se da tudi prevrnjen gumenjak obrniti nazaj.

Zdaj pa poglejte obe plati in si sami ustvarite mnenje o njegovem prispevku v temi na povezavi, utemeljenosti njegovega vztrajnega pisanja o tem, da jaz nimam pojma (čeprav o tem verjetno nima pojma in je tudi sam napisal, da ga v bistvu ne zanima, ali imam pojma ali ne, in tudi da ga ne zanima, kaj sem sploh napisal, tudi kadar odgovarja na moj prispevek. In lahko boste presodili tudi o tem, ali in koliko se je v motil svoji sodbi o tem, da je bilo moje takratno razmišljanje o obračanju nazaj prevrnjenega gumenjaka nesmiselno.

MareC se je tule na moje razmišljanje takrat odzval takole
MareC napisal/-a:ej prjatu ti res nimaš kam s sabo daj umir konje pa nehaj nabijat, kaj bi rad dokazal?
glej pejd na gumenjaka naprav par tisoč milj potem pa razpredaj, če ti čist odkrito povem sploh ne berem tega kar pišeš, ker me boli...k sploh ne vem kaj hočeš povedat???
testiral sem okrog 250 gomonov pa nisem niti pri enem čutil,da bi se bilo potrebno prevrniti(zakaj to so najbolj varna plovila-pa nezopet o splavih nakladat)
ne vem kaj bi rad s tem c/p iz googla :roll: :roll: :roll: :roll: :?

Pri temu se njemu ni dalo poguglati. Če bi se mu dalo bi
portishead_adam
Member

Country: UK - England
Town: Portishead
Join Date: Mar 2004 napisal/-a:
Apologies to all.... I am still waiting for the photos. I'll post them asap.

In the meantime, here is a copy of the handout I gave the crew to accompany the drills.

Capsize Drills

WHY DO I NEED TO KNOW THIS?

Capsizing a RIB will only occur in adverse weather conditions, or if a RIB is being used irresponsibly. The likelihood of ever being involved in a RIB capsize is minimal, but you need to be prepared for getting yourself out of the situation if it arises. The more prepared you are to correct the capsize, the better chance you have of surviving. Should you be involved in a capsize, you will be in shock, you may be injured, you may have colleagues or friends who are injured, and you will be in the water and getting cold. Knowing what steps to take next could make the difference between life and death! Equally, your actions in helping a casualty who has capsized could make the difference between saving a life or recovering bodies.

ACTIONS TO TAKE AFTER A CAPSIZE – NO SELF RIGHTING CAPABILITY

1) Initial Actions

a) Composure: Take a few seconds to compose yourself!
b) Number off: Starting at Number 1, all number off until all crew are accounted for. Missing numbers could indicate an unconscious crewman, or one trapped under the water. Or a shocked crewman.
2) Re-group and prepare for recovery

a) Get underneath the boat. This is the safest & warmest place to be. You will also get the natural light of the luminescence.
b) Rig up your self-righting line. Tie a line along the length of the boat from the bow to an aft davit or lifting eye to one side of the boat

3) Recover the capsize

a) Leave one person under the rib, who should lie along the side of the PIVOT sponson
b) All other crew should get on top of the RIB and line up along the PIVOT sponson
c) Take hold of the line that is running along the sponson to be lifted
d) Lean back & right the boat

4) The future

a) Once back in the righted RIB, take stock of your position. Unless your engines have PIRS (Post Immersion Restart System) capability, you may well not get going again!
b) Start to survive. Consider: Conserving body warmth; making others aware of your predicament; Taking proactive steps to ensure survival.



Feedback (+ve or -ve) most definatley welcome.... we are all still learning all the time!
__________________
portishead_adam is offline
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti