Legenda Polanc praznuje.

Člani foruma sporočamo, čestitamo...

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Legenda Polanc praznuje.

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Nov 12, 2021 11:22

polanc napisal/-a:Hvala za lepe želje.Al kako naj bom brez napora 1 mesec..sej delo počaka al neki morem tud naredit na šihtu..sem vzdrževalec,zdej me 14 dni ni..Doma pr bajt je treba tud vsaj drva prpelat u garažo..no ni nek trplenje,zadiham se pa sprot..jeba ja..
Zdajle videl...
Polanc, ne smeš počet reči, pri katerih se zadihaš.

Ne ves mesec, ampak v kritični fazi (ko imaš vročino, bolečine ki jih običajno nimaš...). Dan - dva- tri, če je imunski sistem OK in nisi preobremeil. Če bi pomagalo, pridem počet, kar zmorem, pa gotovo še kdo drug od morjeoplovcev. Ampak ti ne smeš, če nočeš dobit dolgoročnih posledic COVID.

Če se zdaj zadihaš utegne pomeniti, da si si že naredil škdo in bo obnavljanje poškodovanih žil v pljučih trajalo - in lahko tudi ne uspe v celoti. Če bi se to zgodilo še žilam, ki preskbujejo srce (koronarke)... Če se sin ne usede nate, da boš miroval, če ne gre drugače...

Poklical nazaj dohtrja imam sedaj še Sumamed pa več d vitamina pa c vitamina krat 3 pa en sprej za izkašljevat.Mal morm kej nardit..jest,naložit peč,da nam je toplo..delam počas če se temu sploh delo reče.Hvala za vse dobre želje enake vam vračam.
Zdravila so prava zdravnik dober.

Viroza in odpor po proti njej ubijeta okužene celice tvojega telesa, makrofagi imajo nalogo jih pospraviti, ampak jih ima imunski sistem samo omejeno število. Sumamed ima tako nalogo preprečiti sekundarne infekcije z bakterijami, ki bi se naselile na odmrlem pa še ne pospravljenem tkivu (in s tem vnaprej zatreti bakterijske pljučnice, ki bi lahko sledile). Sirup za izkašljeanje (prav in ne proti kašlju!) pomaga v celoti odpraviti tisti del, ki je na površini, tako da makrofagi lahko počno potrebne reči drugje.

Pob pri 40ih (mož MiTic-ove sorodnice) se je preobremenjeval nekaj dni in ko je prišel k zdravnikom, je komaj ostal živ po nekaj mesecih v umetni komi - in mogoče bo MicTic napisal, če bo še - e samo kdaj - imel zmogljivosti od pred boleznijo.

Ne preobremenjuj se!
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Legenda Polanc praznuje.

OdgovorNapisal/-a motorni » Pe Nov 12, 2021 19:47

Tole kar ima svojo logiko, zanimiv zapis. Tudi jaz sem se prisilil, da sem 14 dni lenaril, čeprav sem se v redu počutil, pa sedaj nimam kakšnih težav, le včasih kaj pozabim, ampak dohtarca pravi da je to od emšo, ne od kovida.
__________________
lp
motorni
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Legenda Polanc praznuje.

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » So Nov 13, 2021 09:38

motorni napisal/-a:Tole kar ima svojo logiko, zanimiv zapis. Tudi jaz sem se prisilil, da sem 14 dni lenaril, čeprav sem se v redu počutil, pa sedaj nimam kakšnih težav, le včasih kaj pozabim, ampak dohtarca pravi da je to od emšo, ne od kovida.
Če "dohtarca pravi, da je od EMŠO" in si rojen pred 1988, sem pa ziher jaz kriv za tvoje pozabljanje. :oops: Slika :mrgreen:

Med drugim sem namreč l. 1979 napisal tudi tisti kos kode, ki je določal in preverjal EMŠO v vseh programih za CRP (tudi tistih, ki so jih napisali drugi) do prenovitve SW nekako leta 1988. Potem pa so tudi prenesli CRP (z ekipo vred) iz tedanjega Zavoda za statistiko na Ministrstvo za notranje zadeve. Morda so tisti modul obdržali (veljavnost za pravilno delovanje je bila do 31.12.1999, za podaljšanje bi bila potrebna dopolnitev), lahko pa ga je kdo že ob prenovitvi napisal še enkrat, in ko so bili fizično drugje, tudi nisem več spremljal razvoja - in zato za posledice EMŠO iz kasnejšega obdobja ne odgovarjam več Slika :wink: .
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Legenda Polanc praznuje.

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Nov 21, 2021 13:39

No takole dragi prjatli.Korona me je jahala a upam,da je šla od mene brez, da mi je preveč trajno škodila.En teden sem bil v službi bolj na izy..Dobivam moč počas nazaj,neki tablet še goltam,..Hvala vam vsem za lepe besede,predloge in informacije kaj in kako naj jem,pa zdravila..res ste fejst fantje in dekleta..Sem pa dobil 2 dni nazaj nov poživitveni odmerek v moje življenje.Dobil sem prvo VNUKICO..Zdej pa ne bom mende zbolel,pa kej podobnega,ko se bom z veseljem z njo družil..JUHU...
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Legenda Polanc praznuje.

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Nov 21, 2021 14:12

Bravo Polanc. Sem vesel, da si se izmazal :D

Pa čestitam za vnukinjo :wink:
Darh
Admiral
Prispevkov: 1167
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Legenda Polanc praznuje.

OdgovorNapisal/-a Darh » Če Okt 27, 2022 06:39

@polanc, pridruzujem se klubu tistih, ki ti danes voscijo vse najleps, najboljs, zdravja, mirnega morja, bla, bla, bla, oh in sploh, ampak let je dolg, pa marsikaj pride vmes.
Jaz ti voscm za naslednjih 364 dni, ker cez 365 ti bom pa na nov!

Pa se kej spesni, je tko fajn prebrat!

Lpd
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Legenda Polanc praznuje.

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Okt 27, 2022 07:48

Vse najboljše Polanc 8)
omas
Admiral
Prispevkov: 728
Pridružen: Po Avg 24, 2015 13:49

Re: Legenda Polanc praznuje.

OdgovorNapisal/-a omas » Če Okt 27, 2022 09:20

Vse najboljše legenda.
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Legenda Polanc praznuje.

OdgovorNapisal/-a evovii » Če Okt 27, 2022 11:16

Vse naj naj se tukaj ;) za vikend pa kaksnega spustimo po grlu ;)
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Legenda Polanc praznuje.

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Okt 27, 2022 16:32

Hvala vsem ,Brane teb pa čestitke tud nazaj..zdravja pa tebi in vsem..
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Legenda Polanc praznuje.

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Okt 27, 2022 16:36

Hvala :)

Mi2 se ne dava. Še korona naju ni mogla zjebat, čeprav sva jo dvakrat fasala :wink:
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Legenda Polanc praznuje.

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Okt 27, 2022 16:40

Ne dava se ne,sploh zdej k morm pr stari mami sopat..je po svoje kr zdravilno haha
Uporabniški avatar
Bo_4
Kapitan fregate
Prispevkov: 122
Pridružen: Ne Sep 10, 2017 18:21
Kraj: Ljubljana

Re: Legenda Polanc praznuje.

OdgovorNapisal/-a Bo_4 » Če Okt 27, 2022 23:20

Se pridružujem čestitkam !
Glede spanja pri stari mami pa ti sporočam, da meni pri moji po osmih letih še vedno dobro dene :lol:
Kovač
Viceadmiral
Prispevkov: 556
Pridružen: Sr Okt 02, 2019 22:01

Re: Legenda Polanc praznuje.

OdgovorNapisal/-a Kovač » Pe Okt 28, 2022 05:38

Vse najboljše Iztok
Tadejko
Kontraadmiral
Prispevkov: 317
Pridružen: Ne Jul 27, 2014 11:27
Kraj: Ljubljana - Červar

Re: Legenda Polanc praznuje.

OdgovorNapisal/-a Tadejko » Pe Okt 28, 2022 07:52

Vse najboljše, Iztok

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov