Novi člani se predstavijo...

Člani foruma sporočamo, čestitamo...

Moderatorji: moderator2, moderator

al

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a al » To Jul 21, 2020 09:37

:D
sovjet
Kontraadmiral
Prispevkov: 285
Pridružen: To Okt 13, 2009 16:03

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a sovjet » Če Jul 23, 2020 11:04

al napisal/-a::D

Wb :!:
al

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a al » Pe Jul 24, 2020 12:58

tnx
Uporabniški avatar
J.S.Archer
Višji vodnik
Prispevkov: 15
Pridružen: To Avg 18, 2020 16:14

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a J.S.Archer » Po Avg 24, 2020 00:52

Pozdravljeni sem novi član foruma ter ponosni lastnik svojega prvega čolna.
Gumenjak pod 4 m z 4 taktnim izvenkrmnim motorjem.
Zložljiv za v prtljažnik malo večjega SUV-a ali karavana.

Upam, da bom obdržal veselje do navtike ter uspešno opravil preiskus znanja za upravljanje čolna.

Prve plovbe bodo opravljene v mesecu septembru v tujini na celinskih vodah. Jezera me trenutno bolj privlačijo.

Pustimo času čas, mogoče bo pa do 1/3 septembra vsa Evropa v rdeči barvi pa se bom lahko potepal le po Sloveniji...

Slika
al

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a al » Po Avg 24, 2020 11:05

uau, Porše!


dobrodošel
polanc
Admiral
Prispevkov: 9296
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a polanc » To Avg 25, 2020 15:26

Tale gre u Porša sam zice podreš in ti ni treba dat kuple montirat..živjo...boš kmal na morju ne le na jezerih in rekah..
Uporabniški avatar
J.S.Archer
Višji vodnik
Prispevkov: 15
Pridružen: To Avg 18, 2020 16:14

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a J.S.Archer » Sr Avg 26, 2020 11:01

Sej, ko se tale Yamahin gumenjak zloži je zlo kompaktno zložen. Gre v vsak avto z zadnjimi dvi/nimi vrati tipa: Škoda Octavia, Ford Mondeo... Če je pa avto karavan pa še toliko bolje.
Letos sem planiral dati vse skupaj v boks avtodoma na 3 tedenski poti čez EU. Madžarska ali Austrija, Slovaška, Poljska, Nemčija ter domov pa sem zamudil z prijavo za opravljanje preizkusa znanja v Kopru 06.09.2020.
Tak, da brez tega potrdila se ne bom zajebaval v tujini.
Saj je res, da bi splavil v čoln v kampih na jezerih ter nebi bil niti enkrat obravnavan z strani pristojnih inštitucij za navtiko... Kaj pa če glih jst od vseh pičk za kurac zagrabim... Raje teh 100-300€ kazni spijem oziroma pojem v restevracijah. Bo pa plutje po jezerih ali rekah počakalo do leta: 2021 ter naslednjega dopusta.

Jeba, ko si namusliš nekaj iz danes na jutri pa pol z birokracijo ne prideš čez. Kurc itak bojo picikli zravn pa prikolco za psa tud mamo bomo pa tokrat več kolesarili na dopustu.Slika
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6973
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Avg 26, 2020 11:28

J.S.Archer napisal/-a:Slika

A tale lesen porajkl je v ceno vključen, ko kupiš porša? :lol:
MKN
Viceadmiral
Prispevkov: 587
Pridružen: Sr Sep 03, 2014 12:51

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a MKN » Sr Avg 26, 2020 14:39

Marchi,

Čestitam za uporabo besede "porajkl". Poznamo jo tudi pri nas, ampak samo tisti "orto" lokalci.

Od kje pa izviraš, če ni skrivnost.

LP, MKN
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6973
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Avg 26, 2020 14:52

MKN napisal/-a:Marchi,
Čestitam za uporabo besede "porajkl". Poznamo jo tudi pri nas, ampak samo tisti "orto" lokalci.
Od kje pa izviraš, če ni skrivnost.
LP, MKN
Hej jaoooo, a veš da besedo porajkl uporabljam že celo življenje, ker se fajn sliši :lol: .
Zezam ženo, ko si da v lase "rajf", obroč za spenjanje las, da ima lep porajkl :lol:
V spominu imam, da to pomeni podobno kot remelj (ograjni) ali kaj podobnega in sem pobrskal po slovarju in res:
porajkel - lesena palica, dolga od enega do treh metrov, debeline 3 do 10 cm (od debeline palca do debeline moške roke), s katero so napeli verigo, da je trdneje pritedila tovor na vozu. Z njo so tudi zavirali voz, ga opirali in podpirali. Lahko je služila tudi kot vzvod za dviganje voza, saj je bila iz čvrstega, močnega in žilavega lesa. Služila je tudi kot obrambno krepelo.

"So ga v Trzinu fantje napadli, je pa z voza potegnil porajkel in jih nagarbal kot mačke."

Kje sem pobral ali kje se me je prijelo, pa ne vem? Dobro se sliši, ne, sploh v povezavi z besedo Porsche!? "So ga v Trzinu fantje napadli, je pa iz Porscha potegnil porajkel in jih nagarbal kot mačke." :lol: Malo šale, da ne bo kdo užaljen. :wink: :D

MKN pomagaj mi z izvirom besede. Kje orto lokalci uprabljate to besedo?
MKN
Viceadmiral
Prispevkov: 587
Pridružen: Sr Sep 03, 2014 12:51

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a MKN » Sr Avg 26, 2020 15:16

Slovar kar natančno opiše namen in uporabo porajkla. Pred kakšnimi petintridesetimi ali štiridesetimi leti sem ga celo uporabljal pri vleki hlodov - za zategovanje verige, ki je držala hlode na saneh za traktorjem ali konjem. Pa tudi "pajsal" si z njim lahko. Takrat smo še sami delali drva, jih žagali doma na dvorišču, metali v "Štadlerce" ali nosili v koših do "kište" zraven "kiperbuša" v kuhinji.
Samo porajkl ni bil smerkov "reml" ampak je bil "kov" iz čimbolj žilavega lesa.

Evo malo arhaične "avstroogrske" lokalne slovenščine iz zgornjega konca "Sevške".

LP, MKN
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6973
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Avg 26, 2020 15:27

MKN napisal/-a:Slovar kar natančno opiše namen in uporabo porajkla. Pred kakšnimi petintridesetimi ali štiridesetimi leti sem ga celo uporabljal pri vleki hlodov - za zategovanje verige, ki je držala hlode na saneh za traktorjem ali konjem. Pa tudi "pajsal" si z njim lahko. Takrat smo še sami delali drva, jih žagali doma na dvorišču, metali v "Štadlerce" ali nosili v koših do "kište" zraven "kiperbuša" v kuhinji.
Samo porajkl ni bil smerkov "reml" ampak je bil "kov" iz čimbolj žilavega lesa.

Evo malo arhaične "avstroogrske" lokalne slovenščine iz zgornjega konca "Sevške".
LP, MKN

Pred juhu časi, mi je znanec iz Železnikov zrihtal celo goro porajklnov oz. smrekovih remeljnov, ko sem delal studio. Mogoče sem takrat slišal to besedo. Mogoče mu je bilo ime Tomaž, muzkontar, ne spomnim se več. Imel je žago tam nekje pred Železniki. Spoznali smo se na Frankfurt Musicmesse cca 1992.
No, da ne posmetiva preveč temo. Čimveč trdnih porajklnov želim vsem Porschejevcem :P
MKN
Viceadmiral
Prispevkov: 587
Pridružen: Sr Sep 03, 2014 12:51

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a MKN » Sr Avg 26, 2020 15:33

Se strinjam.

LP, MKN
Uporabniški avatar
J.S.Archer
Višji vodnik
Prispevkov: 15
Pridružen: To Avg 18, 2020 16:14

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a J.S.Archer » Sr Avg 26, 2020 23:58

Zanimivo v kaj vse se upiknejo ljudje. Avto imam že več kot: 2 leti in pol. V tem času sem.v njega že zmetal: 2.700 € samo za vzdrževanje brez servisov pa registracije itd...
Zadnji amortizerji za vrata so okoli 100€ mogoče kak € več mene ne moti se pa zgleda poleg znancev, sodelavcev tudi tule gor folk vpikuje v mojo rešitev.

Ne vem mogoče bom poeihtal enkrat mogoče pa ne.
Trenutno me bolj kot teh 100€ jezi naslednji vložek v ta avto. Poleg registracije pa zavarovanja minimalno 3.500€ za odpravljanje nastalih napak...
Ja imeti športni SUV starejšega letnika je sadomazohizem do finančnih prilivov.

Kaj bi šele reku, če bi videl moj every day car... Mercedes E 220 cdi W211 ... Cel bok zbrušen pa pokitan.... Po domače mene ne moti... Ko me prime se mal igram z njim pol ga pa ne šlatam par mesecev pa spet dol brusim rjo pa spet kitam... XD...

Čist mi dol visi ka si drugi mislijo... Pa tablica na avtu pove še veliko več o moji osebnosti ter mnenju do določene skupine ljudi...
Uporabniški avatar
J.S.Archer
Višji vodnik
Prispevkov: 15
Pridružen: To Avg 18, 2020 16:14

Re: Novi člani se predstavijo...

OdgovorNapisal/-a J.S.Archer » Če Avg 27, 2020 00:01

Slika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta