Dron

Morjeplovska fotografija motivov povezanih z morjem...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Dron

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Če Jan 27, 2022 12:21

Točno tako, kot si napisal. Res je vse drugo opisano bolj moteče, sploh pa kaka vesela naša družba, ki se ga ulije in celo noč razgraja in si ob evetuelnih pritožbah misli, če ti ne paše pa se skidej drugam. Z droni je malo težav. Puške ne nosim več sabo, sva z ženo že v letih in nezanimiva za kake zanimive posnetke pa še trdo streho imam do konca krme. :wink: :wink:
mašinfirer
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5112
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Dron

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Če Jan 27, 2022 13:40

Marchi napisal/-a:...Če pa hočeš dron sklatit, pa mu nastaviš napihjivo Ančko na palubo in preden bo pogruntal da ni taprava, bo dovolj blizu, da ga sklatiš :P

Kaj pa če je upravljalec drona obična pederčina??
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Dron

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Jan 27, 2022 14:44

Nikola T. napisal/-a:
Marchi napisal/-a:...Če pa hočeš dron sklatit, pa mu nastaviš napihjivo Ančko na palubo in preden bo pogruntal da ni taprava, bo dovolj blizu, da ga sklatiš :P

Kaj pa če je upravljalec drona obična pederčina??

Pol pa pazi da ga ne naje..š :lol:
Uporabniški avatar
donato
Kontraadmiral
Prispevkov: 336
Pridružen: Pe Nov 22, 2013 20:06

Re: Dron

OdgovorNapisal/-a donato » Pe Jan 28, 2022 18:32

habibi Vll napisal/-a:Zadnja linka nista slaba, le da tisti ki snemajo na morju ne letijo tako nizko, da bi ga mreža ujela. Ker je dron precej občutljiv, ga z zračno puško lažje poškoduješ, da ga vržeš s tira, je pa tudi res, da s puško ne moreš kar letati po barki in streljati. Po zalivih, kjer ni vasi, mesta je lažje. Tisti, ki letajo visoko, ne snemajo tvoje zasebnosti, kljub zumu, ki ga ima dron, ta snema bolj ambient zaliva. Nižje leteči 30-40m pa že lahko misliš, da ga kaj preveč zanima. V zalivu Porteruša (Ščedro) sem preganjal enega Avstrijca, ki je nato zganjal galamo in umaknil dron.


Načeloma nimam nič proti dronom, dokler je namen primeren.
Meni je prišel skoraj direktno na barko, na razdaljo manj kot 10m. Po moje bi ga sklatil že z dvema med seboj povezanima
kroglama sam ne znam to metat. Bo treba na kak tečaj.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Dron

OdgovorNapisal/-a polanc » To Okt 04, 2022 21:41

Je pršu Beherovko pogledat :lol:
Drugač pa na moji zaščiti proti dronom piše
WINCHESTER Diamond grade Trap...
FULL /chocke zgoraj
IMP/MOD cyl spodaj
Nisem pa še probal če se obnese..
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5112
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Dron

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Okt 05, 2022 08:33

donato napisal/-a:Načeloma nimam nič proti dronom, dokler je namen primeren.
Meni je prišel skoraj direktno na barko, na razdaljo manj kot 10m. Po moje bi ga sklatil že z dvema med seboj povezanima
kroglama sam ne znam to metat. Bo treba na kak tečaj.

Tomaž ne se jezit. To jih samo firbec matra kot takrat, ko še ni bilo dronov in so z daljnogledi opazovali pa tega sploh nisi vedel. Mene bi dron motil samo, če bi bil takrat v "love modu".
:lol:
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1164
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Dron

OdgovorNapisal/-a igorb » Sr Okt 05, 2022 10:24

Marchi napisal/-a:
Nikola T. napisal/-a:
Marchi napisal/-a:...Če pa hočeš dron sklatit, pa mu nastaviš napihjivo Ančko na palubo in preden bo pogruntal da ni taprava, bo dovolj blizu, da ga sklatiš :P

Kaj pa če je upravljalec drona obična pederčina??

Pol pa pazi da ga ne naje..š :lol:

obrneš lutko na trebuh
Uporabniški avatar
Kristijan
Kapitan
Prispevkov: 177
Pridružen: To Jan 26, 2016 18:45

Re: Dron

OdgovorNapisal/-a Kristijan » Sr Okt 05, 2022 13:14

Ob naslednjem poletu z dronom na morju me bo kar malo skrbelo po prebiranju teh komentarjev o klatenju in streljanju teh dragih igrač :shock:

Kot ljubitelj fotografije tudi sam uporabljam dron za fotografiranje zalivov, znamenitosti, narave, ker lahko z dronom posnameš fotografije, ki jih s fotoaparatom iz barke nikakor ne bi mogel in rezultati so res osupljivi. Večina nas ''letalcev'' uporablja drone za omenjen namen. Verjamem pa, da se najdejo tudi ''letalci,'' ki se malo ''pasejo'' po barkah. Tudi meni ne bi bilo všeč, da bi nekdo letel par metrov od mene in me opazoval/snemal. Po drugi strani pa te lahko nekdo iz obale opazuje z daljnogledom in sploh ne boš opazil (z daljnogledom lahko seveda iz večje razdalje vidiš več, saj droni nimajo takšnih optičnih povečav – moj dron na primer ima samo 2x digitalno povečavo, za katero pa tako vemo, da je neuporabna).

Sam pazim, da v zalivih letim zjutraj in proti večeru, ko ni največje gneče. Seveda letim višje in pazim, da ne posegam v osebni prostor. Potrudim se tudi, da pofotografiram kar se da hitro, da ne brenčim pol ure nad drugimi…

Prosim, da ne streljate kar tako v drone, saj boste nekomu uničili nekaj kar mu je zelo pri srcu. Če pa vam dron brenči pod 10m okoli barke in je s kamero usmerjen direktno proti vam pa imate tudi mojo odobritev za streljanje :twisted: :lol:
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Dron

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Okt 05, 2022 16:28

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:Obes morjeplovsko zastavo nanj in bo varen,spod mu dej pa vrečko in ti pivo pošljem..
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Dron

OdgovorNapisal/-a Paco » Sr Okt 05, 2022 18:44

Žal, če bo blizu ga bom pospravil, opremo pa tudi imam.
https://www.optimumshop.si/art.php?id=570

Sem 99% siguren da nima nihče dovoljenja zanj na morju torej bo kakršnokoli kokodakanje tudi končalo tako.

lpp
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
Kristijan
Kapitan
Prispevkov: 177
Pridružen: To Jan 26, 2016 18:45

Re: Dron

OdgovorNapisal/-a Kristijan » Sr Okt 05, 2022 20:26

Polanc, za moj dron je še zastava pretežka, kaj šele polna piksna pira :D

Paco, kar se tiče zakonodaje: Za drone z vzletno težo <250g (s katerim letim jaz) ne potrebuješ dovoljenj za let. Če pa gre za prepovedana območja letenja (npr. letališče), ali omejena območja letenja (okolica letališča) pa mi dron s pomočjo geolokacije ne bo dovolil niti vzletet, ali pa bom letel z omejitvami (v okolici letališča je omejena višina).

Za letenje z mojim dronom na HR potrebujem samo registracijo in zavarovanje: https://www.ccaa.hr/zelim-letjeti-drono ... viti-35513

Letenja preblizu pa tudi jaz ne odobravam.
MKN
Viceadmiral
Prispevkov: 577
Pridružen: Sr Sep 03, 2014 12:51

Re: Dron

OdgovorNapisal/-a MKN » Če Okt 06, 2022 07:26

Kristjan in vsi ostali, ki uporabljate brezpilotne letalnike v hrvaškem zračnem prostoru, poglejte si ti dve povezavi.
Uporaba bo koristna za vas in ostale uporabnike zračnega prostora, tudi pilote brezpilotnih letalnikov, da boste vedeli kje kdo leti.

https://www.crocontrol.hr/app/uploads/2 ... pros18.pdf

https://amc-en.crocontrol.hr/Current-si ... mous-users



LP, MKN

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta