Dron

Morjeplovska fotografija motivov povezanih z morjem...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

al

Re: Dron

OdgovorNapisal/-a al » Ne Okt 25, 2020 16:52

may the force be with you :mrgreen:
Bavarko
Admiral
Prispevkov: 728
Pridružen: Ne Maj 01, 2011 18:46

Re: Dron

OdgovorNapisal/-a Bavarko » Ne Okt 25, 2020 17:46

fakinx napisal/-a:Sam imam rakete (kapsule), ki se izstrelijo iz neke plastične pištole (podobno pištoli, le da ima 6 "cevi" na bobnu, pa rdeče barve vse skupaj). Že prvotni lastnik nabavil tako da ne vem kje se točno dobi. Imam še 2 bobna starih "patronov", ki bi jih skoraj že uporabil v kontranapadu... :lol:
To bi bil lightshow!!!
:mrgreen:


Če imaš to na linku, boš rabil kar nekaj sreče za kaj zadet, sem jih postreljal kar nekaj in res ni nobene preciznosti. Vsaka leti po svoje.
Sigurno pa boš prestrašil lastnika drona.

https://www.svb24.com/en/nico-signal-ni ... e-gun.html
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Dron

OdgovorNapisal/-a fakinx » Ne Okt 25, 2020 18:09

Bavarko napisal/-a:
fakinx napisal/-a:Sam imam rakete (kapsule), ki se izstrelijo iz neke plastične pištole (podobno pištoli, le da ima 6 "cevi" na bobnu, pa rdeče barve vse skupaj). Že prvotni lastnik nabavil tako da ne vem kje se točno dobi. Imam še 2 bobna starih "patronov", ki bi jih skoraj že uporabil v kontranapadu... :lol:
To bi bil lightshow!!!
:mrgreen:


Če imaš to na linku, boš rabil kar nekaj sreče za kaj zadet, sem jih postreljal kar nekaj in res ni nobene preciznosti. Vsaka leti po svoje.
Sigurno pa boš prestrašil lastnika drona.

https://www.svb24.com/en/nico-signal-ni ... e-gun.html

YES, YES!!!
Glavno, da je namen dosežen...
:mrgreen:
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Dron

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » To Okt 27, 2020 12:46

fakinx napisal/-a:No, jaz uporabljam sicer Mavic 2 Pro za službene zadeve (modeliranje terena, stavb, posnetke obstoječega stanja, fotogrametrijo, ortofoto...). Imam licenco, zavarovanje in registracijo - vse po pravilih in morda še malenkost več. Za siceršnje posnetke ga redko uporabljam ampak tudi, vendar vedno z nepremične podlage. Pa ne želim pisati o tem, pač pa o prigodi z letošnjega dopusta:
Ležimo v kokpitu na sidru, ko zaslišim brenčanje nad nami. Malo pogledamo in seveda neka dva tepca si predstavljata, da bosta malo "kukala" po barkah. Postajala sta vedno bolj predrzna in dron se je vrtel okrog nas in drugih bark na 5 m oddaljenosti in na višini cca 2 m nad vodo . Malo preklinjam in že razmišljam o strategijah "zavarivanja protivnika", ko ravno v trenutku, ko gledam proti obali in v smeri drona, ta čofne v vodo. Hitro si označim "azimut" in druge orientirje v prostoru in pošljem otroke na "salvage operation". Res, po ene pol ure snorkljanja izvlečejo Mavic minija z enih 10m globine in iz morske trave. Seveda so imeli otroci kar veliko sreče, da se je videlo na dnu nekaj izrazito belega med travo...
Ker kazen mora bit poučna in vzgojna, ona dva modela drona nista dobila nazaj, pa tudi sekirala se nista pretirano. Po potopu sta namreč izvlekla drugega, opravila svoj fotošuting do konca, nato pa šele po ene 2 urah šla iskati svojega potopljenega drona. Seveda ga nista mogla (več) najti, pa še iskala sta precej stran od mesta potopa...
No, pa da potrdim - po potopu je (skoraj zagotovo) konc. Ne glede na izpiranje z destilirano vodo, z denaturiranim alkoholom, rižem, kontakt sprayem... (kar sem pač imel pri sebi), zadeva ni nikoli več poletela. Ni čisto čisto crknjen, je pa totalno "zmeden", bi lahko rekel.... :roll:
Lahko me obsojate, toda moja zasebnost (tudi na sidru) je še vedno moja in naslednjič dron faše raketo, če bo še kdaj tako blizu...(ali pa model, ki ga upravlja)


jaz sem enemu avstrijskemu mulcu, ki ima vikend cca. 200 metrov zračne linije proč, sklatil drona lansko leto. je vsak dan brenčal naokoli, ko se je moja sončila. sem potem srečal fotra od mulota, mi je samo rekel, da naj v naslednjo povem, preden mu speštam igračo za 400 evrov. je pa te šare vsako leto več, tako da bo enkrat padla prepoved.
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

Re: Dron

OdgovorNapisal/-a EDO » To Okt 27, 2020 13:52

In s čem si mu ga sklatil, če smem vprašat. Čisto tako me zanima, ker sem parkrat imel podobna srečanja. Frača najbrž ni bila highly sophisticated weapon :D
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Dron

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » To Okt 27, 2020 14:35

EDO napisal/-a:In s čem si mu ga sklatil, če smem vprašat. Čisto tako me zanima, ker sem parkrat imel podobna srečanja. Frača najbrž ni bila highly sophisticated weapon :D


Diana 48, špičaste kugle.
diligence
Viceadmiral
Prispevkov: 366
Pridružen: Sr Avg 31, 2011 22:05

Re: Dron

OdgovorNapisal/-a diligence » Sr Okt 28, 2020 19:17

Sam res.Kako sklatit dron ,ki brenči nad glavo.Čakla je običajno prekratka.Ali obstoja kakšen elektronski motilec ?
Bavarko
Admiral
Prispevkov: 728
Pridružen: Ne Maj 01, 2011 18:46

Re: Dron

OdgovorNapisal/-a Bavarko » Sr Okt 28, 2020 20:49

Pest kamenja!
NASA
Admiral
Prispevkov: 636
Pridružen: Sr Sep 11, 2013 15:07
Kraj: Dobrova pri LJ

Re: Dron

OdgovorNapisal/-a NASA » Če Okt 29, 2020 07:48

Kos tanjše vrvi. Pa naj bo mokra, lepše leti :)
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Dron

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » To Nov 03, 2020 15:58

Jaz imam kar Gamo in špic diabole.Imel sem Diano magnum 350 pa sem jo prodal, ker rabiš dovoljenje.Naj letajo, sam okol mene NE.
mašinfirer
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4827
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Dron

OdgovorNapisal/-a kocka » So Nov 07, 2020 21:25

A bi ga SIG SAUER P 229 6mm Air soft zrihtal, 22 kroglic porine ven v cca.5sec?
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Dron

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » So Nov 07, 2020 21:56

Ne verjamem, da ima še toliko šusa, če dron leti na 20-30m višine.
mašinfirer
Uporabniški avatar
donato
Kontraadmiral
Prispevkov: 336
Pridružen: Pe Nov 22, 2013 20:06

Re: Dron

OdgovorNapisal/-a donato » Sr Jan 26, 2022 22:12

Samo v lanskem letu / pa nisem prav dosti jadral, so naju z ženo 3x nadlegovali droni.
Za dva zagotovo vem, da sta bila cenena privat z obale, ko sva bila zasidrana,
enkrat pa je bil večji in bolj profesionalen-uraden. /lahko da je šlo za nadzor nad sidriščem ali preverjanje registracij/
Ne vem ali Hrvati drone že uradno uporabljajo za tak namen.
Kakorkoli - ni mi všeč tovrstna opcija nadzora/komunikacije.

Razmišljam torej o dodatni obvezni opremi / ampak zares /

https://www.dronedefence.co.uk/wp-conte ... hure-4.pdf

https://www.youtube.com/watch?v=STtFaIGhH1U

https://www.youtube.com/watch?v=DtwsyFXkfAE
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Dron

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Če Jan 27, 2022 09:23

Zadnja linka nista slaba, le da tisti ki snemajo na morju ne letijo tako nizko, da bi ga mreža ujela. Ker je dron precej občutljiv, ga z zračno puško lažje poškoduješ, da ga vržeš s tira, je pa tudi res, da s puško ne moreš kar letati po barki in streljati. Po zalivih, kjer ni vasi, mesta je lažje. Tisti, ki letajo visoko, ne snemajo tvoje zasebnosti, kljub zumu, ki ga ima dron, ta snema bolj ambient zaliva. Nižje leteči 30-40m pa že lahko misliš, da ga kaj preveč zanima. V zalivu Porteruša (Ščedro) sem preganjal enega Avstrijca, ki je nato zganjal galamo in umaknil dron.
mašinfirer
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Dron

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Jan 27, 2022 12:02

Nebi se preveč vznemirjal zaradi dronov, zaenkrat. Običajno baterija zdrži par minut in to je to. Kaj je to, proti klimi s sosednje barke v marini, ki ropota celo noč ali pa kakšen 3 urni agregat v sicer spokojnem zalivu. Lepo šteješ zvezde (enkrat ti enkrat ona, odvisno kdo je spodaj :oops:), pol ti pa sosed upali agregat in adijo pravljica :twisted: .

Če pa hočeš dron sklatit, pa mu nastaviš napihjivo Ančko na palubo in preden bo pogruntal da ni taprava, bo dovolj blizu, da ga sklatiš :P

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta