Morje, trta, kamen

Morjeplovska fotografija motivov povezanih z morjem...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3950
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Morje, trta, kamen

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Sr Maj 04, 2022 00:58

Res so. Čeprav se mi zdi tale fotka nekam čudna... Čoln kot da lebdi nad vodo - neki mi ne štima... mogoče se samo meni zdi tako. Kot da bi ga "photoshopnil" v sliko.
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Morje, trta, kamen

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Maj 04, 2022 22:30

Tudi v živo je mal nerealno zgledal, zato sem ga škljocnil. :)

Je pa direkt iz fotiča, pcja ni še videla. Ta EZ share wifi kartica ko se navadiš sistema po katerem deluje je kar uporabna reč.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
SebastjanM
Admiral
Prispevkov: 639
Pridružen: Po Maj 22, 2017 15:16
Kraj: Celje

Re: Morje, trta, kamen

OdgovorNapisal/-a SebastjanM » Pe Sep 30, 2022 14:30

Sem par tednov nazaj iz Japanske dobil paket.

Nikkor 135 2,8 -pre Ai, -itak vse manualno... V novem stanju, letnik 1974. Ima celo integrirano zložjivo sončno blendo.

Zadne cajte je sam še ta lupa gor navita... 8)

Eni mu pravjo bokeh beast. Pa je res, ma svoj žmoht.

Tole so vse surovci, direktno iz senzorja. Žal pa ni morje, kamen, trta

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Morje, trta, kamen

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Sep 30, 2022 21:32

Hud objektiv ko pes. :)
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Morje, trta, kamen

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Okt 03, 2022 11:48

Jaz zdaj pogrešam ravno ročne nastavitve...

Moj trenutni Nikon je deklariran, da zdrži do pol ure do 30 m pod vodo in je doslej prenesel, kar mu je podobnega prenesla usoda, ima dovolj zuma za običajno rabo in ločljivost (za posnetke bi moral pogledati, ali ima tudi 4K, ker premalo snemam), ampak nima ročnih nastavitev ne za razdaljo, ne za osvetlitev, ne za čas.

Hudo pogrešam (moja Sony Mavica iz malo po l. 2000 je imela tudi to, poleg Raw in odličnega JPEG algoritma in... in, ko sem naš'el polnilnik, ki ji korektno napolni akumulator, tudi še dela, samo velika in razmeroma težka je).
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Morje, trta, kamen

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Okt 03, 2022 15:06

Moj je tudi glomazen in že večkrat me je folk spraševal če sem novinar. :) Pač veselje ima tudi svoje negativne lastnosti.

Predvsem me moti da nima neke zaščitne torbice že na aparatu, da ga ni treba kr naprej tako prekleto merkat.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
MKN
Viceadmiral
Prispevkov: 577
Pridružen: Sr Sep 03, 2014 12:51

Re: Morje, trta, kamen

OdgovorNapisal/-a MKN » Po Okt 03, 2022 19:16

AEgir,

Všeč mi je, da uporabiš besedo merkat. Po moje marsikdo ne ve kaj pomeni.

MKN
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Morje, trta, kamen

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Okt 03, 2022 20:35

@MKN: Slika za narečja
    Verjetno je merkat sicer tujka privzeta iz nemščine (J E Z I K O S L O V N I Z A P I S K I 20 • 2014 • 136 - Metka Furlan, Slovarska monografija Hildegard Striedter-Temps), ampak meni zdaj zveni kot narečna; bogastvo ter raznolikost narečij pa mi je v veselje.

    Mimogrede, enako velja tudi za porajkel, nad katerega omembo na tem forumu se je pred nekaj časa razburjal Brane (H2O). Porajkel je bila trdna palica vozarjev (furmanov) voz z vprego, namenjena za privzdigovanje (za menjanje poškodovanih koles in podobno), za pritjevanje privezanega blaga in podobno - hkrati pa uporabna tudi za obrambo (in tudi fantovske pretepe).

    Pri nas (pred ok. 70 leti, tradicionalna vzgoja s koreninami iz začetka 20. stoletja ali še prej) je za blažje neumnosti bila zagrožena pesem šibe, za hujše pa ples porajkla.
@glomazen fotoaparat
    Mene to ni motilo, dokler pred slabim desetletjem nisem ukinil avtomobila. Zdaj, ko mora večina reči iti v nahrbtnik, ki ga jemljem na kolo, pa večje in težje reči (tudi tisto Mavico - čeprav zdaj z zunanjim polnilcem baterije spet deluje) redko vlačim s sabo.

    Škoda je, da ima novejši izdelek sicer precej prednosti, a je marsikaj zame pomembnega okleščenega. Desetletje ali več novejši (in manjši) Sony z po specifikaciji dobrimi lastnostmi (optika, senzor in procesor) se je izkazal za skoraj neuporabnega (ni klasičnega view finderja, slaba vidnost zaslona, SW samo avtomatika) in je večinoma na polici (nisem ga pa še zavrgel).

    Nikon ima sprejemljiv zaslon in ostale lastnosti, tako da je uporaben, a verjetno pomerjen na "povprečnega uporabnika"... Zanimivo je še to, da v navodilih zanj piše, da ga sploh ni dovoljeno uporabljati za profesionalne namene...

@ zaščitna torbica, ki bi bila nataknjena
    Pa silikonska "oblekca" (dodatek, ki bi ublažil trčenja s trdimi rečmi in zmanjšal verjetnost, da kje začne puščati, je tedaj bila v ponudbi dodatkov za ta aparat, a ko sem jo naročil preko Beseničarja (kjer sem lepo dobil dodatno baterijo in dober zunanji polnilnik zanjo - in ta polni tudi Mavica-ino, ki je originalni ne več), tudi doslej ni prišla; brez nje je pa ta fotoaparat mnogokrat v torbici, ko bi bil sicer v roki :cry:
(Nikon COOLPIX W300: NIKKOR 5X WIDE OPTICAL ZOOM 4,3-21,5mm 1:2,8-4,9 ED VR WATERPROOF 30m/100ft SHOCKPROOF 2,4m/8ft 4K - za primer, da slika in povezava pod njo "crkne"; sicer za več info klik na sliko)
Slika
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Morje, trta, kamen

OdgovorNapisal/-a polanc » To Okt 04, 2022 21:40

Jaz imam še očetovo Praktico v delovnem stanju ,ko nova, sam ne slikam nič..Pol sem zase kupil in za sina Nicona z 40 in 50 kratnim zoomom..se da lepo sliko nardit..seveda ne v vaših,profi očeh,ker ima nek stabilizator,tako da gre slikat med jadranjem..sam zdej soso pa tej smotani tel in škljoc pa konc..slik unih ko jih imam od sebe ,k sem bil 70 centi visok..papirnatih pa ..so novejše to je verjetn že vse izumrlo AL se motim??
Pardon tole tud ni trta,,

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta