Morje, trta, kamen

Morjeplovska fotografija motivov povezanih z morjem...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Morje, trta, kamen

OdgovorNapisal/-a AEgir » So Avg 28, 2021 16:09

Več kot je opcij bolj se izgubiš. Jaz sem najbolj užival s popolnoma manualnim pentaxom, 50 objektivom in raznimi cool 36 filmi ala ilford, IR in podobnim. Žal v sloveniji IR filmov pred 20 leti ni znal noben razvit pravilno tko da je kar je.

Danes imam še vedno cel kup manual opreme ampak navdiha pravega pa od nikoder.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Morje, trta, kamen

OdgovorNapisal/-a AEgir » So Okt 02, 2021 17:45

Odločil sem se da bom spet začel mal s fotografijo ukvarjat, ker zakaj pa ne. Ene 2 mesca sem googlal kaj je dobro in kaj ne, ker sem malo ven padel iz tega sveta za ene 15 let, odločil sem se da grem iz pentaxa na nikon predvsem zaradi tega ker ma nikon ogromno odličnih objektivov in ker je FX bodijev na pretek. Pentax ima samo enega in še ta je dobra 2 jurja samo body.

Danes sem si kup Nikon D600 FX body, in dva objektiva, pentax robo bom pa eventuelno prodal.

En prime, Nikon AF-S 50mm f/1.8G in en tele, Nikon ED AF-S 80-200mm 1:2.8D. Glede na internet sta oba super ostra, tako da definitivno če bodo kilave slike ne morem kriviti opreme.


Me res zanima če bom ujel kaj pametnega v objektiv. :)
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
omas
Admiral
Prispevkov: 728
Pridružen: Po Avg 24, 2015 13:49

Re: Morje, trta, kamen

OdgovorNapisal/-a omas » So Okt 02, 2021 20:04

Leut napisal/-a:Ja, res je Zlatan Plenković dvignil brend Hvarskih vin na zavidljiv nivo. Na žalost je to svoje garaštvo, vizijo, riziko s krediti plačal pred štirimi leti z najvišjo ceno, s prezgodnjo smrtjo. Plenković je veljal za enega najboljših hrvaških vinarjev, njegov Zlatan plavac grand cru pa za enega najboljših plavcev na svetu.
Naslednje tri.

Slika

Slika

Slika

Plenkovičev enolog je moj prijatelj in ko ne jadram spim pri njem v hiši. Kaj takrat pijemo si pa lahko mislite..
Uporabniški avatar
SebastjanM
Admiral
Prispevkov: 639
Pridružen: Po Maj 22, 2017 15:16
Kraj: Celje

Re: Morje, trta, kamen

OdgovorNapisal/-a SebastjanM » Ne Okt 03, 2021 15:06

AEgir napisal/-a:Odločil sem se da bom spet začel mal s fotografijo ukvarjat, ker zakaj pa ne. Ene 2 mesca sem googlal kaj je dobro in kaj ne, ker sem malo ven padel iz tega sveta za ene 15 let, odločil sem se da grem iz pentaxa na nikon predvsem zaradi tega ker ma nikon ogromno odličnih objektivov in ker je FX bodijev na pretek. Pentax ima samo enega in še ta je dobra 2 jurja samo body.

Danes sem si kup Nikon D600 FX body, in dva objektiva, pentax robo bom pa eventuelno prodal.

En prime, Nikon AF-S 50mm f/1.8G in en tele, Nikon ED AF-S 80-200mm 1:2.8D. Glede na internet sta oba super ostra, tako da definitivno če bodo kilave slike ne morem kriviti opreme.


Me res zanima če bom ujel kaj pametnega v objektiv. :)



Lep komplet!

Jst sm tut nabavo še ne mesec nazaj enga nikona, mislim da je junija ven prišel.
Me je pa oblika prepričala.
Zfc model.
Zraven 16-50 in 50-250.
Sem pa še nabavil prime 35 mm 1.8 dx in 50 mm 1.8 fx

Mam pa zdajle doma na probi enga zmaja, Sigma Art 50-100 dx po celi dolžini 1.8

Body je sicer DX format ampak naredi nore fotke.

Slika
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Morje, trta, kamen

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Okt 03, 2021 15:22

Hud body k poper. Jaz sem si vedno želel fx samo so bile cene mal too much, zdej je pa počas dostopno ratal tko da bom probal mal ven iz okvira telefonske fotografije. :)

Huda sigma, ta moj je tudi 2.8 po celem razponu. Zato ma kilo in pol in svoj nosilec za stativ. :) Sam za slikat mora bit 200mm@F2.8 čisti win.

Slika

Slika
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
SebastjanM
Admiral
Prispevkov: 639
Pridružen: Po Maj 22, 2017 15:16
Kraj: Celje

Re: Morje, trta, kamen

OdgovorNapisal/-a SebastjanM » Ne Okt 03, 2021 15:50

Itak!

Sigma ma tut kilo in pol pa svoj nosilc.
Mi zgleda isto hudo ko en premočn motor na kakem malem čolnu 8)

https://foto-shop.si/sigma-objektivi/56 ... m-art.html

Zdaj pa v naravo in na lov!
Uporabniški avatar
Leut
Admiral
Prispevkov: 1166
Pridružen: To Sep 11, 2012 16:51

Re: Morje, trta, kamen

OdgovorNapisal/-a Leut » Ne Okt 03, 2021 18:55

Fantje, taki stroji morajo biti pogosto v "pogonu", pa ne za "gasilske veselice", sicer se ne splača dajati toliko denarja v to. Upam, da bomo v tej temi kmalu videli kaj je nastalo oziroma v katero smer gre vse skupaj!
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Morje, trta, kamen

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Okt 03, 2021 19:51

Se pridružujem upanju. :D

V zame zlatih časih 36mm fotografije sem z enim kolegom kr dosti hodil slikat, sva sprobavala vse žive tehnike in je bilo kar zabavno. Žal se je on pol zafiksal in so se poti razšle oprema je pa ostala po predalih. Danes je vse v telefonu ampak je izgubilo pravi čar. Tle je sam pof pof pof gremo. S slrjem sem si pa čas vzel, postavil tripod, pol ure nastavljal in študiral kaj bi sploh rad, pol pa zajlico zašraufat v sprožilec, štoparco v roko, zadnja preverka fokusa in F, čepek na kukalo in pritisk...

Eventuelno si bom omislil tudi meh, to me ma že leta in leta da bi se malo s tem igral. :mrgreen:

Slika

Tale mi je dobr ratala iz avta z mobitelom letos ko sem šel nazaj. Sicer je tu za vse odgovorna naravna lepota in praktično nič jaz.

Slika
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Leut
Admiral
Prispevkov: 1166
Pridružen: To Sep 11, 2012 16:51

Re: Morje, trta, kamen

OdgovorNapisal/-a Leut » Sr Okt 06, 2021 22:40

Tiste žuželke so pa res dobre, to naredi razliko med pravo opremo in trotli ali pa mobiteli!
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Morje, trta, kamen

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Dec 08, 2021 08:53

2 od treh sta pri meni. Z bodijem in 80-200 se je pa nekaj zakompliciralo, upam da pride čimprej.

Odločil sem se pol še za 17-35 2.8. Te trije bi morali pokrit več kot zadost in predvsem kompenzirat za moje amaterstvo. :mrgreen:

Slika
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
SebastjanM
Admiral
Prispevkov: 639
Pridružen: Po Maj 22, 2017 15:16
Kraj: Celje

Re: Morje, trta, kamen

OdgovorNapisal/-a SebastjanM » Sr Dec 08, 2021 23:08

50-tka 1,8 je zakon. Sm glih v dvorani s takim slikal koncert od otroka, cel orkester oster in barvit v napol temi. Zelo zadovoljn.
Pa poceni objektiv.
S to kombinacijo imaš dejansko vse pokrito kar se rabi v okvirih normalnega.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Morje, trta, kamen

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Dec 09, 2021 09:51

50ka je super ja. Čeprav morm rečt da mam visoka pričakovanja od 17-35. :)
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Morje, trta, kamen

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Dec 09, 2021 11:23

Leut napisal/-a:Fantje, taki stroji morajo biti pogosto v "pogonu", pa ne za "gasilske veselice", sicer se ne splača dajati toliko denarja v to. Upam, da bomo v tej temi kmalu videli kaj je nastalo oziroma v katero smer gre vse skupaj!

A ti to o barkah al o fotoaparatih? :P
Ga ni lepšga občutka, ko se znebiš denarja za nekaj, kar te veseli. 8) En precej uporaben foto kompletek pride toliko kot en avtopilot ali pa malo večji gps z radarjem (3-5k€).

Drgač pa Canon 50mm 1,8 je zakon in full lepe barve samo počasen je pa tudi. A je isto pri Nikonu?

Aegir kakšen body si ubodu?
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3223
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Morje, trta, kamen

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Če Dec 09, 2021 11:42

Tudi pri meni ena zbirka stekla večinoma počiva v kufru. Hec je v tem, da so za priložnostno fotografijo povsem dovolj današnji telefoni. Pol pa meni ostane še landscape in portrait, za kar pa mora biti priložnost - npr. ob izletu je dodatna teža body-a in objektiva, pri potretih pa spet od modela, do okolja, osvetlitve itd. ... žal mi uspe zgolj nekajkrat na leto ali še to ne. Založen sem pa konkretno, sicer manjka še kak objektiv, ampak je hobi trenutno pa pavzi:

Samyang 14 mm f/2.8
Canon 24 mm f/1.4
Canon 50 mm f/0.95 (cca. 60 let star, predelan na Leica bajonet)
Canon 85 mm f/1.2

Body:
Canon 5D mk1
Canon 5D mk3
Canon EOS 5 (film)
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Morje, trta, kamen

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Dec 09, 2021 19:10

Marchi napisal/-a:Drgač pa Canon 50mm 1,8 je zakon in full lepe barve samo počasen je pa tudi. A je isto pri Nikonu?
Aegir kakšen body si ubodu?


To misliš počasen autofokus? Nikonov dela precej hitro.

D600 sem nabavil iz amerike s 19k proženji. Mal sem gledal reviewe in to, hotel sem nujno full frame. Pol sem bral pa Ken Rockwell-a in me je prepričal s tem:

The Nikon D600 is Nikon's best digital camera ever, at any price. The D600 has better image quality than any of Nikon's professional cameras like the $6,000 D4, and the D600 is the smallest and lightest full-frame digital camera ever from Nikon. The D600 has the best ergonomics and handling of any Nikon DSLR.


:D

Objektive sem isto nabavljal po njegovih reviewih. Vse tri zelo pohvali. Sicer sem bil vedno pentax privrženec, mam cel beštek pentaxov in objektivov, ki jih počasi prodajam po ebayu. Tudi 500mm. Ampak sem se odločil da grem na nikon. Pentaxa mam dost.


https://kenrockwell.com/nikon/d600.htm

https://www.kenrockwell.com/nikon/1735.htm

https://www.kenrockwell.com/nikon/80200afs.htm

https://www.kenrockwell.com/nikon/50mm-f18-g.htm

Pa po raziskavi kako bi blo najmanj moteče pol to prenašat okol sem nabavil še joby sling. Top zadeva za te ogromne objektive prenašat.

Slika

Grega295 napisal/-a:Samyang 14 mm f/2.8
Canon 24 mm f/1.4
Canon 50 mm f/0.95 (cca. 60 let star, predelan na Leica bajonet)
Canon 85 mm f/1.2



Hecaš se pa ne ti. :)
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti