bakle in rakete

Zbirka razlag tehničnih pojmov, fizike, enačbe, pretvorbe enot

Moderatorji: moderator2, moderator

SR 290
Admiral
Prispevkov: 4428
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

bakle in rakete

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Sr Apr 03, 2024 08:21

Pozdravljeni;

Imam precej bakel in raket, ki so stare 10-15 let. A je to po vaših izkušmnjah še uporabno? Ves čas so na suhem in pustimo tisti naprintan rok uporabe. Kakšno dejansko stanje lahko pričakujem? Novo leto, ko bi lahko eno preizkusil sem zamudil...

Kot modelar, ki ima rad vse kar drvi po zraku vem, da deset let stari raketni motorčki niso več za v raketo, ker izgubijo večino moči in vem kaj se dogaja tam not v polnjenju, ampak ne vem, če je pogonsko sredstvo v teh varnostnih raketah podobno.
Uporabniški avatar
modro morje
Viceadmiral
Prispevkov: 366
Pridružen: Ne Jan 21, 2018 11:54
Kraj: Ljubljana - Krk

Re: bakle in rakete

OdgovorNapisal/-a modro morje » Sr Apr 03, 2024 08:54

Tudi sam sem z nakupom rabljene barke dobil zalogo bakel in dima in raket, starih 10 do 15 let. Vsako leto na kopnem prižgem eno ali dve, da malo treniram, kako se s tem rokuje, in demonstriram posadki. Pa nove dokupujem.
Podobno je bil gor tud en samonapihljiv rešilni obroč/jopič in samonapihljiva MOB boja. MOB bojo sem sprobal v plitvini, toda na zalepljenem robu je tkanina pupustila, nastala je bula, in počila, in glu glu je šla boja (spodaj je utežena). Obroč/jopič je pa začuda zdržal. Oboje staro 15+ let. Tko da izkušnje kažejo, da je tok stara roba za zamenjat.

Mam tud še en splav podobne starosti, pa si ga ne upam sprobat, ker ma gor neke večje CO2 bombice, ki ne vem, kje bi jih lahko dobil za ponovno uporabnost. Šparam za skrajno silo, toda ali se bo taka strategija zares obnesla, če pride do resne potrebe po aktivaciji, in bo šlo za življenje??
Navigare vivere est.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti