Kako namestiti LINUX UBUNTU na PC

Zbirka razlag tehničnih pojmov, fizike, enačbe, pretvorbe enot

Moderatorji: moderator2, moderator

val
Admiral
Prispevkov: 1566
Pridružen: Po Sep 08, 2008 20:12
Kraj: Maribor-koper- Pula

OdgovorNapisal/-a val » Ne Feb 14, 2016 22:02

Tega pa ne razumem čisto kaj si želel povedat.
Želel sem po tvojih navodilih naložit lubuntu,prenesel sem 747 mb ,in še instaler.zagnal sem instaler,

Slika

Slika

Slika

napiše mi syslinux je naletel na težavo.

Edit: Moderator dodal povezave tudi na večje slike.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Feb 16, 2016 15:21

val napisal/-a:Tega pa ne razumem čisto kaj si želel povedat.
Želel sem po tvojih navodilih naložit lubuntu,prenesel sem 747 mb ,in še instaler.zagnal sem instaler,
...


Slika

napiše mi syslinux je naletel na težavo.

Universal USB Instaler kaže, da je 1.9.6.3. - kar bi lahko povedalo kaj, če bo pomembno, katera različica je bila uporabljena.

val, če lahko, dodaj še kaj ti pokaže, če klikneš na tisto 'če vas zanima, kliknite tukaj'.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
matejofski
Viceadmiral
Prispevkov: 505
Pridružen: So Jul 24, 2010 18:55

OdgovorNapisal/-a matejofski » Sr Feb 17, 2016 07:29

Lahko kaj s ključkom narobe, glede na to, da se je pri zapisu ISO očitno zgodila napaka. val, si že pritisnil na gumb za začetek pisanja na ključek, ko ti je to napako javilo? Jaz bi poskusil še z drugim ključkom, če bo zadeva ista, bi ISO ponovno prenesel (lahko napaka v ISO), če pa tudi to ne bi, pa sledenje enaki proceduri na drugem računalniku.
Pa javi, bomo že skušali pomagati :)

LP, Matej
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5124
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Če Feb 18, 2016 09:32

Pravkar sem downloadal zadnje verzije Ubuntu 14.04 ter Universal USB installer. Držal sem se opisanih navodil pod točko 3. Vse dela v piko.

Val, ko mi kdo dvakrat napiše eno in isto brez kakršnega koli pojasnila v smeri rešitve problema najprej pomislim, da me ima ta za norca.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Feb 18, 2016 12:06

NT, moje izkušnje iz podpore uporabnikov (raznih reči, večinoma pa računalnikov in programov) so pa bile, da me doslej še nikoli ni nihče zezal, da ima težave, ko jih ni imel.

Zelo često uporabnik v začetku ni povedal ničesar o problemu, dokler ga nisem izprašal - ne o tem, s čim dela, kaj bi moralo tisto narediti pa ne naredi ali kaj ne bi smelo narediti pa naredi - ampak ko sem lepo vprašal, sem - kolikor se le spomnim iz malo manj ko 40 let - doslej vedno izvedel, kar sem potreboval za rešitev problema.

Izjema je pravzaprav le tu na forumu, kjer je nekaj 'zajebantov', ampak večinoma med tistimi, ki dajejo odgovore, ne med tistimi, ki vprašajo.

V bistvu se zdajle ne spomnim prav nobenega primera, kjer je spraševalec na forumu 'zajebaval'. Val, ima me, da bi prišel malo na obisk (s še enim ključkom, ki bo še zame) :wink:
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Če Feb 18, 2016 15:05

Za vse ki bi radi nucali linux svetujem linux Mint (17)Cinnamon ali Mate edicijo.
Če želite da vam delajo nekateri (vse ne bo šlo) .exe programčki si inštalirajte preko terminala ali synaptica programček wine.
LP, G

jaz sem v firmi kjer delamo s klienti 35 delovnih postaj+ dal Linux Mint. Delajo v call centru gospe starejše uppkojenke nobena nima težav z uporabo.
Jaz pa ne s sesuvanjem sistema iz neznanega razloga:)
Dela tudi xrdp remote desktop iz windows mašine za video nadzor brez kakšnih kolobocij kot pri windows-windows povezava in to tudi izven lokacije.
val
Admiral
Prispevkov: 1566
Pridružen: Po Sep 08, 2008 20:12
Kraj: Maribor-koper- Pula

OdgovorNapisal/-a val » Pe Feb 19, 2016 13:38

Probal sem na treh računalnikih,pa je javilo isto napako.
Marjan kot si želel sem prilepil več o napaki.

Slika


Slika

Slika


Bom poiskusil še z drugim ključkom.

Edit by moderator: naredil, da bodo slike večje in neposredno čitljive
Val, upam, da nimaš nič proti.
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Pe Feb 19, 2016 15:04

Imas dvd rom na compu?
val
Admiral
Prispevkov: 1566
Pridružen: Po Sep 08, 2008 20:12
Kraj: Maribor-koper- Pula

OdgovorNapisal/-a val » Pe Feb 19, 2016 15:09

Na tem malem ne.
Tega imam predvsom za na barko ,da preberem vremensko in malo pobrskam.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Feb 19, 2016 20:15

Hvala za več info - kaže, da je napak več tipov (najprej tisto, kar javi UUSB Installer, potem pa še M$, ko UUSB installer 'crkne'.

Še vedno je možno, da je kaj narobe s ključkom, tako da je tudi poskus na drug ključek dobra možnost.

Tisti, ki jim gredo natančne oziroma podrobne reči na živce, naj naslednje preskočijo, ker bo nekaj pojasnil, kaj bi se s tem lahko dogajalo.
    Za hitro razrešitev bi najbrž bilo najbolje biti zraven. Za začetek mislim da ne bo škodilo, če kaj napišeš kaj o velikosti in znamki ključka...

    Če bi slučajno res bilo treba (Cibro), imam tudi USB DVD (in tudi še FD - včasih je še vedno potrebna, če recimo kak star BIOS ne zna zagnati računalnika z USB ključka) enoto.

  1. Nekateri ključki imajo 'fabriško' particijo kaj po svoje (varovanje podatkov za primer kraj in podobno, pa tudi kak računalniški vsiljivec zna početi kaj podobnega.
  2. V tem primeru zna pomagati temeljito formatiranje (ne le hitro), preden začneš s postopkom, ki ga je opisal Nikola T.
  3. formatirnaje v NTFS - eden od predlogov - je odpravilo syslinux napako, ampak s tako formatiranega ključka se računalnik ne zažene.
  4. Formatiranje v exFAT (datotečni sistem za velike ključke) ni odpravilo syslinux napake


Čisto mogoče je, da če je recimo ključek pred poskusom nameščanja Linux-a formatiran v exFAT načinu, in da to hitro formatiranje le izprazni, ne pa ponovno formatira ključek v način FAT32, in tako ostane v exFAT načinu. In zelo verjetno se mi zdi, da Linux ne zna (zaradi intelektualnih pravic še ne sme znati? - ugibam) uporabljati exFAT - in ko poskusi, 'crkne'.

To bi bilo po mojem najbolje verjeten vzrok, če imaš slučajno ključek več ko 32 GB (domnevam, da M$ Windows lahko ne bi hoteli preformatirati ključka v FAT32, ki ne bi omogočil uporabe vsega prostora pri več ko 32 GB ključkih).

Če gre za to, kupi kak recimo od 2 do 8GB ključek in poskusi s tem. Še bolje, kupiš recimo 64 GB ključek (tam nekje je najbrž optimalna cena na GB), prepišeš tja vsebino kakega svojega starega (več ko 2 in tam nekje do 8 GB).

Nato tega starega nameniš temule Linux-u. Tudi če je bilo prej formatirano v kaj 'čudnega' (točka 1 zgoraj), praviloma počasno oziroma temeljito formatiranje (ne-Quick...) na FAT32 pred poskusom nameščanja linuxa reši ta problem.


Opomba:
    Temeljito formatiranje ključka naredimo le takrat, ko je to nujno potrebno - kot tokrat. Pogosto oziroma redno temeljito (ne-quick...) formatiranje ključkov je sicer praviloma nepotrebno in zlasti pri starejših ključkih zaznavno skrajša 'življnsko dobo' ključka. Število pisanj na vsako mesto na 'ključku' je praviloma končno in počasno formatiranje piše na popolnoma vsa mesta na ključku in s tem porabi en cikel. Hitro formatiranje popiše le nekaj mest (kazala...), ki pa so pri ključkih pri vsakem naslednjem formatiranju praviloma na drugem mestu, tako da je možno število izbrisov ključka na tak način praviloma nekaj tisočkrat večje, kot pri temeljitem.


Vir za info o problemu: http://askubuntu.com/questions/142728/h ... in-windows
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Po Feb 22, 2016 11:01

Če je možno daj disk v drugi comp, tam z dvd inštaliraj mint 17 mate.
Pred tem moraš dvd zapeči z magic iso ali nekaj podobnega.
To s ključki gre v enih primerih gladko kot po maslu če pa začne težit je pa bolje drugo pot izbrati.
Pa na vsaka stara jajca tudi ne gre vse od zahtevnejših linuxov.
Za res boge mašine se inštalira puppy linux.
Ubuntu 14 ni sedaj avion ampak pod 2 giga rama in dual core nima smisla to dajat.
LP, G
val
Admiral
Prispevkov: 1566
Pridružen: Po Sep 08, 2008 20:12
Kraj: Maribor-koper- Pula

OdgovorNapisal/-a val » So Mar 05, 2016 19:00

Sem uredil.naložil sem na drugi ključek in sedaj dela odlično.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Mar 07, 2016 18:15

val napisal/-a:Sem uredil.naložil sem na drugi ključek in sedaj dela odlično.

Val, ali bi lahko mogoče še napisal, kakšen je bil ključek, s katerim ni šlo in kakšen tisti, s katerim gre?
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5124
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Mar 21, 2016 08:20

Val, ne vem zakaj nisi probal drugega ključka že takoj, ko si hotel naložiti in imel vse pripravljeno. Samo drugega bi vstavil in klik. Ti pa si z ISTIM ključkom probal, kar na treh PCjih !?!? Čemu, ne da bi prej poskusil še z drugim ključkom? Te logike ne razumem.

V kolikor bi na začetku natanko opisal kaj si počel, bi ti takoj svetovali kaj poskusi. Mene je razjezilo, da se niti zase nisi potrudil in samo butneš, "Ne dela!"... s tem jemlješ voljo vsem, ki bi vseeno to poskusili in degradiraš moj vložen trud.
Na tak način se ne rešuje problemov!

Fake USB ključki na ebayu...
val
Admiral
Prispevkov: 1566
Pridružen: Po Sep 08, 2008 20:12
Kraj: Maribor-koper- Pula

OdgovorNapisal/-a val » Po Mar 21, 2016 12:14

kje si pa ti videl ,da sem napisal "da ne dela".

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta