Tip jadrnice: CORK 1720

Zbirka razlag tehničnih pojmov, fizike, enačbe, pretvorbe enot

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Tip jadrnice: CORK 1720

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Feb 02, 2022 11:37

Tip barke: jadrnica CORK 1720
    Monotip, ok. l. 2000 načrtovan predvsem za klubska tekmovanja. Zasnovan na Irskem (v jadralnem klubu Cork, ki je bil ustanovljen l. 1720), pa je (bil?) zanimiv tudi širše.
  • Sailboat Data - mere, teže...
  • Uradna stran zveze 1720 Sportsboat Class Association
  • Test na Boats.com iz l. 2002
      Slika
  • Northsails: 1720 Tuning Guide
      Veliko reči je splošno uporabnih, še posebej če znaš upoštevati posebnosti tipa. Bilo je tudi nekaj splošno uporabnih trikov, recimo, kako označiti nekatere reči, da hitro sestavi/nastaviš na položaj za določene razmere. Slošno je tudi navodilo za shranjevanje in osnovno vzdrževanje jader (velja za Northsails, veliko pa tudi na splošno). S "Spinaker" je v teh navodilih mišljen asimetrični, ki mu mi večrat rečemo genaker.

      Ta priročnik sem sicer našel, ko sem iskal navodila za trim letvic glavnega jadra. Na Seascape18 mislim da so bila jadra te znamke in tam je zezalo glavno jadro zlasti na vrhu pri šibkem vetru, pa takega do takrat še nisem trimal. Kar se od tega nanaša tudi na Seascape 18/Beneteau First 18 SE bom napisal tja, čeprav je sitno, ker ne bom mogel samo dopolniti prispevka, ki je že tam s povezavo na tole. Tudi PDF (se da sneti da je pri roki, ko ni povezav).

To, da ne morem le dopolnjevati starih prispevkov, je tudi razlog, da je zdaj vsak tip v svoji temi, ker bi se sicer dopolnitve za različne tipe v eni temi zmešale in bi vsebina v kratkem postala popolnoma nepregledna.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost