Tip jadrnice: Bavaria 31

Zbirka razlag tehničnih pojmov, fizike, enačbe, pretvorbe enot

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Tip jadrnice: Bavaria 31

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Apr 09, 2023 11:15

Tip jadrnice: Bavaria 31
    Tako ima od 2023 1stofficer: klik
    Ime tipa Bavaria 31 se lahko nanaša na Bavaria 31 (1999-2001) ali Bavaria Cruiser 31 (2007- ); 1stoficer ima verjetno prvo od teh dveh.

  • Bavaria 31
    SailboatData:
    Slika
  • Bavaria Cruiser 31
    SailboatData:
    Slika


    Iz tem na tem forumu:
  • Nekaj o tem, kje dobiti podatke in dele - od tam dalje
    • H2O za motor in povezavo na zastopnika,
    • Marchi za veliko ostalega,
    • nižje v temi zlasti Bavarko
    • Še nekaj od mene, kar zadeva dele neposredno od izdelovalcev (in z manj marž):
      V jadralnem klubu Bohinj in okrog njega so tudi ljudje, ki so prej delali v Seawayu (in ta ali njihov kooperant je npr. delal krmila za Bavarie, tako da smo npr. lahko dobili ležaj in ležiošče ležaja in tudi nov vinil-ester list krmila za Bavario 38 na staro os... hitreje in za bistveno manjšo ceno kot po formalnih božjih mlinih - tj. Bavaria in TTY: Klik ) in Elanu...
      Drugi del te klape - Team Transport, Floro in KLU-S vozi med drugim Bavarije in Beneteau-je na jadran in Elanke na Atlantik, pa tudi kakega Seascape/Beneteau First v Švico itn... In seveda ko dajo barko na cilju v vodo tudi postavijo jambore (in tudi kobilice, če je jadrnica z nameščeno kobilico previsoka za transport...), in kadar transport ni iz fabrike seveda tudi razmontirajo pred nalaganjem.

      Če bom kdaj lahko spet dodajal spremembe, bom dodal povezave (na obstoječe članke na forumu in na strani teh ljudi, če bodo dovolili, ko spet naletim nanje).
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Tip jadrnice: Bavaria 31

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Ne Apr 09, 2023 14:47

@Marjan

Moja je mark1, res je. Mi je vizualno lepsa kot mark2. Sicer so mi bolj vsec cisto zadnji modeli, so pa, kot pravijo mnogi, sedaj slabse kakovosti. Bolj so mi sicer pri srcu Benetoji, ampak Ok tut Svabica ni svoh :)

Hvala za linke in izbor uporabnih informacij.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov