Hud mraz na morju, in zmrzovanje bark

Zbirka razlag tehničnih pojmov, fizike, enačbe, pretvorbe enot

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Če Feb 16, 2012 20:31

Tud v Rovinjski ACI marini je pred leti igral "pogorelić". Samo se ne spomnim vzroka. Verjetno isti, kot v Solarisu.
Ja, ja, Tex ima prav. Nikjer ne pustijo, da je barka, kadar je prazna, priklopljena na 220V. In prav je tako. Ceravno bi nam ob podobnih situacijah, kot je bila tale zmrzal, prav prislo malo ogrevanja.

Pri nas je ta vikend dezuren mitjaP. Ni straha, bo naredu en check- in
:)
Spet sem za pijačo dolžan :cry:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
acvnuk
Viceadmiral
Prispevkov: 340
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 21:56
Kraj: Tržič - Krk,Klimno

OdgovorNapisal/-a acvnuk » Če Feb 16, 2012 21:05

cado1990 napisal/-a:Še eno vprašanje, če imate barke v marinah in imate s tem plačano elektriko res ne razumem, zakaj ne pustite bojlerja na minimum in zakaj ne na tisto tuš pipo enostavno ne "pričvrstite enega 12 voltnega grelnega telesa (kot pri šobah za pranje vetrobranskega stkla)? Tako telesce stane cca. 3eu in je namenjeno segrevanju plastike...? Ali se bojite kakšne iskre oz. požara? Predvsem me zanima, zakaj nimate nekega kaloriferja na minimum stalno prižganega, ki bi notranjost držal na ene 10stopinjah...


Čado a si ti fuk. . . , sory sam kva je s tabo? Kakšna grelna telesca? Dej si enga v glavo zmontiri da ti odmrzne možgane, izgleda da so ti zmznil! Mene je strah še ponoči ko laufa kalorifer pa sem v čolnu, ne pa da bi ga pustil ko me ni dol, vsi pametni lastniki bark izklopijo elektriko ko jih ni dol, mislim da bojo to potrdil vsi prisotni!
matejofski
Viceadmiral
Prispevkov: 505
Pridružen: So Jul 24, 2010 18:55

OdgovorNapisal/-a matejofski » Po Feb 20, 2012 14:50

Eni se res konkretno razkurite ob takih zadevah - kako že pravijo - jeza škodi lepoti! 8)
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3223
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Po Feb 20, 2012 15:06

Tex napisal/-a:Dej pizda čado si pameten ...

acvnuk napisal/-a:Čado a si ti fuk. . . , sory sam kva je s tabo? Kakšna grelna telesca? Dej si enga v glavo zmontiri da ti odmrzne možgane, izgleda da so ti zmznil!

Takle mamo, kaj čmo.
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Po Feb 20, 2012 15:16

To je červarski sleng :)
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Po Feb 20, 2012 15:21

pride letos čado k tebi na pivo, da se spoznata ;)
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
acvnuk
Viceadmiral
Prispevkov: 340
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 21:56
Kraj: Tržič - Krk,Klimno

OdgovorNapisal/-a acvnuk » Po Feb 20, 2012 15:24

matejofski napisal/-a:Eni se res konkretno razkurite ob takih zadevah - kako že pravijo - jeza škodi lepoti! 8)


Če bi imel priložnost spoznati Čadota v živo potem bi storil enako kot jaz, verjemi!

@Kr en ti ga še ne poznaš, pa nič ne zamujaš! :twisted:
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Po Feb 20, 2012 16:53

Ne bodta no nesramna.
Kar prpelta ga, ga bom že zrihtu :wink:
Čado, ti pa glej, da ti bo dala kej "vinskega dnarja" sabo !

Opsss, kaj pa ima to z zamrzovanjem bark? Ah, nč hudga, sej je zuni že toplo.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
acvnuk
Viceadmiral
Prispevkov: 340
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 21:56
Kraj: Tržič - Krk,Klimno

OdgovorNapisal/-a acvnuk » Po Feb 20, 2012 17:07

Ja res je že toplo, enim je blo čez vikend že tkole vroče, Kr en teren ti je verjetno poznan?

Slika
cado1990
Viceadmiral
Prispevkov: 370
Pridružen: Če Jul 30, 2009 21:46
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a cado1990 » Po Feb 20, 2012 18:06

acvnuk napisal/-a:
matejofski napisal/-a:Eni se res konkretno razkurite ob takih zadevah - kako že pravijo - jeza škodi lepoti! 8)


Če bi imel priložnost spoznati Čadota v živo potem bi storil enako kot jaz, verjemi!

@Kr en ti ga še ne poznaš, pa nič ne zamujaš! :twisted:


Torej nočem smetiti teme, vendar morem replicirat na to žaljivo objavo.
1. Kdo si ti @acvnuk pojma nimam, oz. se mi mogoče svita, vem pa da sva se bolj kot ne pozdravila in mislim, da je potemtakem tvoja izjava brezpredmetna, izpadel pa sem, kot da sem ti ukradel pomožni motor...

2. Glede na to, da (pa naj si bodi da si ali nisi tisti, za katerega mislim da si), ko sem te spoznal nisem doživel ekstaze, pomoje tudi ti nisi ravno NIAGARSKI SLAP in bo marsi kdo preživel, tudi če tebe ne spozna, tako kot mene...

3. @KR EN, zaenkrat nisem še nobenega ubil tako da ne boj se, da ko se srečava (tako ali drugače) ni vrag, da rečeva 2 pametni in 3 neumne (slednje mi gre odlično), pa zvrneva kakšen kozarec GROZDNEGA SOKA, še raje pa HMELJEVEGA!

4. Pač moje vprašanje je temeljilo samo na povezavi s kampiranjem, kjer vidim, da ljudej puščajo priklopljene prikolice na 220v ko jih tudi po več dni ni. Moj način govora pa ni vedno vljuden, nisem pa nikogar mislil žaliti in se za NAPREJ in za NAZAJ vsem, ki se tako počutijo zaradi mene ISKRENO OPRAVIČUJEM!







5. Še vprašanje: Kako vzdržujete tok v akumulatorjih, če nesmete imeti 220v, posledično tudi "HIŠNIKA" ne? @TEX bo ogovoril verjetno, da je 7min. generatorja dovolj, kaj pa ostali, ki le tega nimate?
In next five years I wanna have Bayliner 2052LS!!!
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3223
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Po Feb 20, 2012 18:08

cado1990 napisal/-a:5. Še vprašanje: Kako vzdržujete tok v akumulatorjih, če nesmete imeti 220v, posledično tudi "HIŠNIKA" ne? @TEX bo ogovoril verjetno, da je 7min. generatorja dovolj, kaj pa ostali, ki le tega nimate?

Večinoma sončna celica ali obisk barke na 3-4 tedne.
Več: Klik!
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » Po Feb 20, 2012 18:19

Hahaha vojna v Červarju. :D :D

Čado upam, da ne misliš, da sem jaz tisti, katerega misliš ker slika je iz mojega pomola v ozadju tudi delček moje platforme.

Sicer pa prazna luna je, ne spet stresat traparij, čeprav Čado ti to v zadnjem času kar pogosto delaš :D

Kot ti je Tex povedal, v pogodbi piše, da ko te ni na čolnu oz. si odsoten, ker si doma je kaznivo imeti priklopljeno elektriko.

Na žalost se to še vedno dogaja, da imajo izjeme vklopljeno.
Imel sem en primer na Cresu, ko je moj sosed hrvat, pustil vse vklopljeno in veselo zbrisal domov in jaz sem mu vedno še z večjim veseljem izklopil.
Kaj če se mu zakuri čoln zaradi kratkega stika ali česa drugega, naslednji bo zagorel moj.
Kdo bo pa potem plačal ?????? Nihče, ker se vsi vadijo ven :(
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Feb 20, 2012 18:36

cado1990 napisal/-a:...
4. Pač moje vprašanje je temeljilo samo na povezavi s kampiranjem, kjer vidim, da ljudej puščajo priklopljene prikolice na 220v ko jih tudi po več dni ni. Moj način govora pa ni vedno vljuden, nisem pa nikogar mislil žaliti in se za NAPREJ in za NAZAJ vsem, ki se tako počutijo zaradi mene ISKRENO OPRAVIČUJEM!
...


Razlika med prikolico v kampu in barko na privezu v marini je precejšnja:
prikolica praviloma nima polnega rezervoarja z gorivom in ne sloni na naslednji prikolici na obeh straneh.

Sicer je pa pomembno, da ti je zdaj jasno, zakaj se je nekaj 'morjeplovcev' malo bolj razgrelo - zlasti, če je kdo že zgubil barko v požaru ali pa je le malo manjkalo.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
cado1990
Viceadmiral
Prispevkov: 370
Pridružen: Če Jul 30, 2009 21:46
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a cado1990 » Po Feb 20, 2012 18:40

Mitja P, tebe pa že poznam (MOREM gledat tvojo LEPOTICO, ko grem na koralo na obisk), vem, da nisi ti, mi2 sva pa jih verjetno že več kot 3 rekla;), sem te hotel omeniti v svojem romanu 2 posta zgoraj, pa sem potem rekel, da itak nimaš veze v tem kratkem stiku:) A ne moremo spit še ene bjrce od lani;)? Aja, letos doniram Maron v jeseni iz Brd;)


Ja sedaj sem dojel, da je primarni problem to, da se bojite (upravičeno), da pride do vžiga. Sem bil pa pozoren tudi v marini v Punatu letos poleti in sem videl, da so NEKATERE barke zaprte (ni nikogar gor), pa so povezane v omarico, to je verjetno pogojenp z odklopom fit stikala potemtakem.....
In next five years I wanna have Bayliner 2052LS!!!
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Po Feb 20, 2012 18:57

spet bom "zoprn"
Čado, če bi prebral UGOVOR oz POGODBO, tudi v kampu ne moreš imeti "uštekane" prikolice izven sezone oz ko je kamp zaprt ;) v nekaterih kampih celo izklopijo elektriko po omaricah...

Med sezono pa gre...

PS: čado kaj je sedaj z vašim vezom ?
SlikaSlika

“There’s no point having a boat if you don’t use it!”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti