Tip jadrnice Mini-12

Zbirka razlag tehničnih pojmov, fizike, enačbe, pretvorbe enot

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Ostale barke dokončane in v vodo

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Apr 26, 2012 20:41

V soboto, 21.4.2012 je bila naslednja 'delovna akcija' - namestitev pritiskačev za prekrivala na preostale barke (to vzame kar nekaj časa), menjava krmil na še dveh barkah, kar smo začeli prejšnjič in sproti dokončane barke v vodo.

Prejšnji dan je imel sodelavec fešto za rojstni dan blizu Sevnice. Jaz sem uspel priti šele pod večer, bilo je prijetno, ampak zjutraj se je bilo treba zbuditi kar zgodaj.

Ob svitu vreme - po dolinah megla (ob Savi)
Slika

po hribih tema
Slika

Takole pa smo na boji pustili venček sestavljenih jadrnic.
Slika
(svetlejša pegica je zidanica, malo manj temna od okolice pa vinograd pod njo).

Kjer v dolinah ni megle, že tu in tam kakšna luč
Slika
zgoraj pa se proti vzhodu svetli nebo.

Napoved je bolj kisla, kot je videti tole proti vzhodu,
Slika
ampak vreme ima navado prihajati od zahoda, tako da je vprašanje, kaj je tam za bregom.

Še malo pa bi moralo sonce
Slika

In ko pridem z Dolenjske proti Gorenjski, bolj po napovedi
Slika

Ni važno, začneva, pa tudi če bova sama.

Delovni prostor
Slika

fittness z utežmi do prikolice
Slika

Pripravljena prekrivala čakajo pritiskače na barkah
Slika

Kako je neki prišla voda sem, ko je bila barka vso zimo pod streho?
Slika

Orodje - klešče za kovičenje so potem kar dobro zezale,
Slika
Ni bilo jasno, ali so bile za enkratno uporabo ali so bile roke, v katerih so bile bolj za enkratno uporabo, ampak pametnejši odneha in do popoldne so bile vse prevleke nameščene.

Če ima kdo prekratke noge, prav pride pručka
Slika

Tu ni nepomembnih del. Tole se je našlo pri praznjenju v kaluži
Slika

Aha, nekomu se je pretrgala vrvica, ki povezuje pedale z 'vago' na glavi krmila. Poimproviziral je, ampak zdaj se ne bi več dalo nastaviti za daljše noge...
Slika

Druga stran nacufanega konca po zamenjavi
Slika

Zdaj pridejo še ostale sile - na koncu nas je bilo za štiri ekipe in prevleke se selijo s klopi na barke
Slika

Zdaj, ko so prve barke končane in ko nas je dovolj, JKB na mojih nogah 'prirojeni neopren' porabi tako, da sem jaz tisti, ki pri dajanju bark brede v vodo.
Slika

Res pa je, da pri tem ne utegnem več dosti slikati.

Eden od morjeplovcev je kupil praktično nerabljeno (razen poskusne plovbe) barko mini-12 in s prijateljem prišel zraven na delovno akcijo (in sta prav krepko poprijela). Klub je vrnil uslugo tako, da sta ponucala prikolico, da sta pripeljala barko, nato smo še nanjo prikovičili pritiskače za prevleko in skupaj barko sestavili in dali v vodo.

Predvidevam, da to pomeni tudi enega člana kluba več, zelo kmalu pa najbrž tudi enega tekmovalca več. V glavnem, doborodošel.

Ko me niso več rabili v vodi, sem lahko spet prijel za fotoaparat.

Malo pred tem je bila pol-urna ploha (edina tisti dan) - čemur bi v Bohinju rekel 'brezplačni tuš'. Ko smo nehali, je pa takole od zahoda posijalo sonce.
Slika

Še dve ali tri barke, ki jih imajo člani kluba doma, bi morale priti do vode v naslednjih dneh...

Dobro porabljen dan v prijetni družbi.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Tip jadrnice Mini-12

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Okt 06, 2022 16:22

Tam na oglasih sem gledal..res 21tga leta je bil oglas da se prodaja nova mini 12 z vsemi jadri in vozičkom,ker gospod zarad službe nima časa..Kdo ve je kaj takega morda aktualno?LP Iztok
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Tip jadrnice Mini-12

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Okt 07, 2022 15:56

Iztok, od Klemena (MKN) si dobil mojo mobi številko telefona, ki mu trenutno ne dela mikrofon.

Mini-12, za katero mi je lastnik pred nekaj meseci rekel, da bi jo prodal, je bila ena od narejenih 2007. Delali so jih okrog 15, delno v skupini, delno sami (tako je ie imela katera ročno kalužno črpalko, druga vetromer, tretja to ali ono lepše, za to pa so rekli, da je dejansko karbon namesto stekla v laminatu), delno v okviru kluba (čez katerega so sponzorji omogočili nekaj reči ceneje in podobno, zato je imel klub predkupno pravico v primeru prodaje).

Ta je bila v tisti seriji toliko boljša, da za regate kot monotip ni primerna (in mislim, da zato kluba ne zanima), je pa še vedno opremljena tudi za jadranje z genakerjem. Zdaj pošljem SMS za kontakt sedanjega lastnika in ko dobim odgovor, ti posredujem in takrat te tudi pokličem za več info.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Tip jadrnice Mini-12

OdgovorNapisal/-a polanc » So Okt 08, 2022 16:52

Hvala za info.če ne bo draga bi me zanimala za na Savo,ki jo mam pred nosom.pa deda ma 2 vnukinji..tko da bo bolj zanju..stari sta 9 in 11 mesecrv sam 6 let bosta takoj ,tako da bom še njih,bok mi dal upam zdravjazastrupu z jadri.Se slišiva
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Tip jadrnice Mini-12

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Okt 14, 2022 07:56

V Hraastniku je Brodarsko drustvo SteklArne Hrastnik in tam je tudi Niko, ki ima tam (med drugim) jadrnici mini-12 in tudi prikolico, ze prirejeno za prevoz ene ali dveh (nasa jkb je za 4). Glede na to da so vasa jezera na Savi (Radece in Sevnica) veliko blije od Bohinjskega, bo se posebej vesel druzbe pri jadranju na vasem koncu, mislim pa da ima tudi eno jolo za takrat, ko bosta tvoja vnucka vmes med tem dabosta v mini-12 na kolenu in ko bodo nogice dovolj dolge za pedale krmila mini-12. Za dodatek ima tudi Rc jadrnice (te smo imeli na uradno odpovedanem dnevu odprtih vrat pred nekaj tedni v Bohinju).

Ce vas spravim skupaj, oste imeli vi in otroci veliko veselja (in se pri tem tudi veliko naucili, ne da bi sploh vedeli kdaj). Za podrobnosti se pa slisiva cez se kak dan,ko se vrnem.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
omas
Admiral
Prispevkov: 728
Pridružen: Po Avg 24, 2015 13:49

Re: Tip jadrnice Mini-12

OdgovorNapisal/-a omas » Če Okt 20, 2022 11:26

polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Tip jadrnice Mini-12

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Okt 20, 2022 13:24

Žal nič ne zastopim in ne vem kje so
omas
Admiral
Prispevkov: 728
Pridružen: Po Avg 24, 2015 13:49

Re: Tip jadrnice Mini-12

OdgovorNapisal/-a omas » Če Okt 20, 2022 14:32

Malo nad Göteborgom. Štiri so za malo manj kot 1500€. Treba najt en šleper ki gor vozi in gre prazen nazaj.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Tip jadrnice Mini-12

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Okt 20, 2022 19:47

Bo fura kr draga
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Tip jadrnice Mini-12

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Jun 18, 2023 11:11

Najprej o iskanju tiste mini-12, ki je zanimala polanca. To je tale z v tej temi že večkrat prikazane slike.
Slika

Verjetno jaz nisem dovolj hitro dobil tel. prodajalca za polanca, vmes pa sta mož in žena prvič jadrala na klubskih, nekje videla info o prodaji in jo kupila. Ker je bila površina po njunih besedah spokana, sta barko po svojih močeh obnovila (a jima je prva barka in sta se znašla, kot sta se lahko. Med tem smo prišli v stik in zdaj ni več tako lepa, gre pa še vedno ali spet sdovbro - več o tem pa o priliki.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta