Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

Vse o navtičnih knjigah, priročnikih, revijah, navodilih...

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Ne Dec 18, 2022 21:35

igorb napisal/-a:po mojih izkušnjah so poceni reči na koncu najdražje


Se popolnoma strinjam. Posebej to velja za pohekane !
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Dec 19, 2022 00:19

Mene shekan softwer še nikol ni koštal najdražje, tist k sm ga kupil me je prišel najdražje. V kerih paralelnih svetovih smo zdej to? Al kar nekaj palamudimo malo?
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
krop
Praporščak
Prispevkov: 33
Pridružen: To Avg 25, 2020 16:33

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a krop » Po Dec 19, 2022 07:32

Mene nič ne stane:)
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1164
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a igorb » Po Dec 19, 2022 22:36

AEgir napisal/-a:Mene shekan softwer še nikol ni koštal najdražje, tist k sm ga kupil me je prišel najdražje. V kerih paralelnih svetovih smo zdej to? Al kar nekaj palamudimo malo?

Nič ne palamudim tako je,kupiš kar je dobro in dela ne palamudiš,palamudenje je pobereš a neta in začneš nekaj hekat zapraviš časa še pa još,kupiš nekaj rabljenega privlečeš domov in začneš popravljat in modrovat in na koncu se zdiš sam sebi frajer ker si tako dober,dober si takrat ko z svojim delom zaslužiš toliko da lahko daš delo drugemu ki enako zasluži, in ne ko z nekim modrovanjem kako pameten si odžiraš delo nekomu in na koncu nobeden nima nič.
in potem so vsi drugi krivi ker tebi ne dela.
vsaj tako se meni zdi

.
Uporabniški avatar
sslavc
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 76
Pridružen: So Maj 12, 2018 08:57
Kraj: Ljubljana

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a sslavc » Po Dec 19, 2022 23:19

Vprašanje za nekatere:

Imaste vse programe na računalniku legalne.......?
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a H2O » To Dec 20, 2022 00:39

igorb napisal/-a:da lahko daš delo drugemu ki enako zasluži

Večina Slovencev si raje zvrta luknjo v koleno, kot da bi kdo zaslužil na njihov račun :mrgreen:
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a Paco » To Dec 20, 2022 04:30

Podpreti nekaj kar je dobro in korektno , ja seveda z veseljem, pa naj gre za AIMP player, BS, celo Excel kljub alternativni odprtokodni verziji ampak je v funkcijah orig xls pač nekje drugačen , da ne rečem boljši ..ipd

Ko pa gre za natego kar je vsekakor če konkretno rečemo Raymarine in podobni kjer kupiš eno, plačaš pošteno napravo , mapo ali celo mape ( ko dokupiš še Grčijo npr) potem pa cigani ugasnjo funkcije plotterja , ki so bile v osnovni reklami pred nakupom kao notri (da ne bo pomote , lahko imajo celo sedaj to v kakšnem disclaimerju na 9999 strani) ampak v letaku in na webu ob nakupu tega vsekakor ni bilo

je nekako tako cigansko kot je bilo že v enem prejšnjih postov omenjeno, kot če bi vam ugasnili klimo ( itaq jo rabite samo 2 meseca ) ker niste prišli na spomladansko kontrolo bremz pa se vi vozli al pa ne... ampak proizvajalec pogrunta da rabi več dobička in hop cefizelj, update na rednem servisu potem pa presenečenje poleti...mislim da bi se marsikomu snelo...aja pa da ne boste mislili slučajno tudi to je že na voznem redu (morda ne ravno klima no ..) za ne tako daljno bodočnost.

btw. Podobna natega je tudi Sygic navigacija. Ker je bila dobra sem jo kupil, reklama free updates za kupce...jeahh right naslednje leto so si zmislili da sicer je free maps update ampak jbtg. bomo pa ugasnili glasovno navigacijo pa da vidimo kako se bodo kupci vozili in so preštekali na naročniški model !"$#%#$& Fu*ers če hočeš da te navigacija v avtu navigira in ne samo riše risbice pač plačuj vsak mesec , Pa Adobe pa še kdo...mar ne ?

Skratka nepoštena praksa , ki se je tako razpasla, da je milorečeno "žalostno".

lpp
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Dec 20, 2022 20:01

igorb napisal/-a:
AEgir napisal/-a:Mene shekan softwer še nikol ni koštal najdražje, tist k sm ga kupil me je prišel najdražje. V kerih paralelnih svetovih smo zdej to? Al kar nekaj palamudimo malo?

Nič ne palamudim tako je,kupiš kar je dobro in dela ne palamudiš,palamudenje je pobereš a neta in začneš nekaj hekat zapraviš časa še pa još,kupiš nekaj rabljenega privlečeš domov in začneš popravljat in modrovat in na koncu se zdiš sam sebi frajer ker si tako dober,dober si takrat ko z svojim delom zaslužiš toliko da lahko daš delo drugemu ki enako zasluži, in ne ko z nekim modrovanjem kako pameten si odžiraš delo nekomu in na koncu nobeden nima nič.
in potem so vsi drugi krivi ker tebi ne dela.
vsaj tako se meni zdi

.


Veš kaj sem mislil s palamudenjem, da nekaj majster naklada kar se ne da odpelat.
Namreč ravno obratno je, skrekan softver nč ne stane, kupljen pa stane, če trdiš da je podnev noč al pa da največ stane skrekan softver, pol al si mentalno v stanju kjer ti možgani ne sprocesirajo pravilno realnosti, pomeni torej ali psihično moteno stanje, kar pa glede na ostalo dvomim, zato ostane samo palamudenje, zastopiš?

Da te motijo ljudje, ki so sposobni v veliko rečeh poskrbeti zase, pa tudi za druge pa razumem, sploh če si sam nesposoben in tm neko sranje cel življenje vrtiš eno te isto o ničemer drugem pojma o blagi vezi nimaš in pol če vidiš da se kdo ne ustraši kr vsake neumnosi pa groza in strah, odžiranje ljudem dela. Patetika isusova. Preveč je takih zato pa si lahko privoščijo te takoimenovane nepoštene prakse.

Mi pa laskaš, da si se mal slovnično potrudil in celo začel z veliko začetnico, bravo. Mi je v prav v ponos.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1164
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a igorb » To Dec 20, 2022 21:51

dragi moj egir,mora bit hudo če imaš kratkega tiča.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Dec 21, 2022 08:47

Je, hudo je. Priznam.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
krop
Praporščak
Prispevkov: 33
Pridružen: To Avg 25, 2020 16:33

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a krop » Pe Maj 12, 2023 06:27

mVolk
Kapitan
Prispevkov: 154
Pridružen: Pe Jul 31, 2009 00:37
Kraj: Ljubljana - Bunarina

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a mVolk » Pe Maj 12, 2023 17:30

krop, hvala za link.
Zdej samo ne vem, a jaz ne znam programa nastavit ali je natančnost bolj tako tako.. S temi kartami se jaz ne bi upal pluti prav blizu obale.
francelj
Admiral
Prispevkov: 1080
Pridružen: Po Nov 26, 2007 21:09
Kraj: Brezovica

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a francelj » Pe Maj 12, 2023 18:04

Par strani nazaj smo ugotovili, da to ni Navionics. Konkurenca, zaenkrat cenejša in manj natančna. Tudi novih pomolov v Izoli še nima vrisanih, Navionics jih ima.

http://www.morjeplovec.net/forum/viewtopic.php?f=23&t=24064&start=195
krop
Praporščak
Prispevkov: 33
Pridružen: To Avg 25, 2020 16:33

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a krop » So Maj 13, 2023 07:15

Meni je vredu za kakšno izmero, načrtovanje. Same navigacije v bistvu ne rabim. Mogoče je dosti odvisno od same naprave (gps), kako natančno prikažuje
francelj
Admiral
Prispevkov: 1080
Pridružen: Po Nov 26, 2007 21:09
Kraj: Brezovica

Re: Navionics Boating HD apikacija za Andrioid

OdgovorNapisal/-a francelj » So Maj 13, 2023 15:22

Za izmerit razdaljo in celo za izračun poti s polno delujočim auto routom je odličen Navionics predogled kart v browserju. Na PC ga uporabljam že dolgo, zadnjič sem ga poskusil še na telefonu. Vse, kot v aplikaciji s plačano najemnino.... le da ne zna uporabljati podatkov o položaju in gibanju. Ni za navigacijo, za načrtovanje pa je odličen.

https://webapp.navionics.com/#boating@14&key=wn%7CtGauirA

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov