nakup gumenjaka in motorja

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

bozo
Kapitan
Prispevkov: 175
Pridružen: So Jan 28, 2012 14:41
Kraj: Sežana

Re: nakup gumenjaka in motorja

OdgovorNapisal/-a bozo » Če Nov 02, 2017 15:24

Žal ta Hall za manjše čolne vsaj glede na to kar sem sam kupil ni niti H od pravega hall sidra gre za sidro v temu smislu:
http://www.navtikaceneje.si/Sidro-HALL-6kg/
original oblike sam po naših trgovinah nisem zasledil.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: nakup gumenjaka in motorja

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » So Nov 04, 2017 11:23

@hall za gumenjake
bozo napisal/-a:Žal ta Hall za manjše čolne vsaj glede na to kar sem sam kupil ni niti H od pravega hall sidra gre za sidro v temu smislu:
http://www.navtikaceneje.si/Sidro-HALL-6kg/

original oblike sam po naših trgovinah nisem zasledil.


    Slika tega s tvoje povezave za primerjavo s tem, ki sem ga našel jaz
    SlikaSlika

    Tisto na tvoji povezave se verjetno ne vkoplje v poraslo podlago itn. in se verjetno ne vkoplje ponovno, če obrne veter ali tok. Tisto z moje povezave je morda kaj boljše ali pa tudi ne.

    Ampak janadino je svojega pohvalil. janadino, lepo prosim, napiši malo več o tem, kako se tvoje obnese na kakšni podlagi, kaj je ob obratu vetra/toka, pa mogoče še kako fotko kakšno je tvoje sidro (zlasti konice)...
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Harry
Poročnik korvete
Prispevkov: 56
Pridružen: Ne Jan 18, 2015 00:16
Kraj: Ljubljana, Stinica

Re: nakup gumenjaka in motorja

OdgovorNapisal/-a Harry » Pe Nov 24, 2017 23:57

Po moje mali Hall 2.5 kg in 1 meter verige 8mm dovolj za dnevne izlete.

Sam sem vedno imel dva sidra, tudi na gumenjaku 4.1m.
Odličen je bil doma narejen Danforth 3kg iz inoxa z dodatno utežjo, dokler mi ga niso odnesle dalmatinske srake.
Sedaj uporabljam za 5,5m gumo(600kg), malega Halla 5kg in 2m inox 8mm verige, za plažo pa mačka 1,3kg in 1m inox 8mm, da žena ne trpi!
Vrvi je dobro imeti več zloženih po 20m, da se ne zapletajo, debeline vsaj 10mm, na sidru imam vedno 10m vrvi debeline 12 ali 14mm, ker je mokro 12 veliko lažje vleči kot 8mm.
Dobro je imeti še nekaj karabinov, da lahko sestaviš oba sidra in vrvi v linijo in lažjega zapreš, da je za utež.
Taka kombinacija prenese povprečno nevihto v kvarnerju, če vse drugo odpove.
Morski vuk
ennavtik
Kapitan
Prispevkov: 187
Pridružen: Sr Mar 14, 2018 20:37

Re: nakup gumenjaka in motorja

OdgovorNapisal/-a ennavtik » To Mar 28, 2023 15:15

Pozdravljeni,

jaz pa bi rabil nasvet/predlog glede sidra. Imam gumenjak 5.7m, trenutno imam sidro maček 7,5kg in 1,5m verige plus 15m vrvi. Ko malo piha ga vleče po mivki...naj povem, da sidram 90% v mivki in na nizkih globinah 1-3m. Saj če piha ga grem vsake tolk sam malo prestavit, ampak ne da se mi vedno. Zato sprašujem kakšno sidro bi bilo boljše od tega za mivko? Ali je dovolj da dam samo ene 5m verige namesto 1,5m....?
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: nakup gumenjaka in motorja

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Mar 28, 2023 15:50

Če boš dal 5m verige na zdajšnje sidro bo veliko, veliko bolje, pa kar 8mm verigo uporabi.
ennavtik
Kapitan
Prispevkov: 187
Pridružen: Sr Mar 14, 2018 20:37

Re: nakup gumenjaka in motorja

OdgovorNapisal/-a ennavtik » To Mar 28, 2023 16:20

Ja, sej verjetno bom res tako naredil. Sicer če malo piha je še stabilno, bolj se pozna ko je kak maestral...
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: nakup gumenjaka in motorja

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Mar 28, 2023 16:46

ennavtik napisal/-a:Ja, sej verjetno bom res tako naredil. Sicer če malo piha je še stabilno, bolj se pozna ko je kak maestral...

Če pa rabiš ene 6m ketne 8mm ti jo jaz šenkam :wink: še lepa skoraj brez rje :)
Uporabniški avatar
modro morje
Viceadmiral
Prispevkov: 362
Pridružen: Ne Jan 21, 2018 11:54
Kraj: Ljubljana - Krk

Re: nakup gumenjaka in motorja

OdgovorNapisal/-a modro morje » To Mar 28, 2023 17:02

Sidro maček ti bo slabo držalo na pesku. Prime dobro edino za kako skalo, da ga je še problem ven dobit. Alesjo ti je sicer reku, da bo s ketno boljš, kar je seveda res, težja ko je ketna, večji bo upor, pa še malo bolj bo tiščalo mačka k tlom. Ampak par metrov ketne 8mm bo težje, ko trenutno sidro. Mogoče boljš en plugec namesto mačka?
Navigare vivere est.
ennavtik
Kapitan
Prispevkov: 187
Pridružen: Sr Mar 14, 2018 20:37

Re: nakup gumenjaka in motorja

OdgovorNapisal/-a ennavtik » To Mar 28, 2023 18:10

alesjo napisal/-a:
ennavtik napisal/-a:Ja, sej verjetno bom res tako naredil. Sicer če malo piha je še stabilno, bolj se pozna ko je kak maestral...

Če pa rabiš ene 6m ketne 8mm ti jo jaz šenkam :wink: še lepa skoraj brez rje :)


No dej, dam za pivo:)
ennavtik
Kapitan
Prispevkov: 187
Pridružen: Sr Mar 14, 2018 20:37

Re: nakup gumenjaka in motorja

OdgovorNapisal/-a ennavtik » To Mar 28, 2023 18:12

modro morje napisal/-a:Sidro maček ti bo slabo držalo na pesku. Prime dobro edino za kako skalo, da ga je še problem ven dobit. Alesjo ti je sicer reku, da bo s ketno boljš, kar je seveda res, težja ko je ketna, večji bo upor, pa še malo bolj bo tiščalo mačka k tlom. Ampak par metrov ketne 8mm bo težje, ko trenutno sidro. Mogoče boljš en plugec namesto mačka?


Plugec sem imel pri prejsnjem colnu, pa tudi ni bil najbolj optimalen (no, vsaj tisti ki sem ga imel jaz). Bom malo elsperimentiral, najprej z dodatno ketno pol pa bomo vidli:)…
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: nakup gumenjaka in motorja

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Mar 28, 2023 18:13

modro morje napisal/-a:Sidro maček ti bo slabo držalo na pesku. Prime dobro edino za kako skalo, da ga je še problem ven dobit. Alesjo ti je sicer reku, da bo s ketno boljš, kar je seveda res, težja ko je ketna, večji bo upor, pa še malo bolj bo tiščalo mačka k tlom. Ampak par metrov ketne 8mm bo težje, ko trenutno sidro. Mogoče boljš en plugec namesto mačka?

Še bolje :) saj to vemo, ampak, da ne bi rabu sidra menjat, itak predvidevam, da ne spi na sidru, ali pa :wink:
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: nakup gumenjaka in motorja

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Mar 28, 2023 18:16

ennavtik napisal/-a:
alesjo napisal/-a:
ennavtik napisal/-a:Ja, sej verjetno bom res tako naredil. Sicer če malo piha je še stabilno, bolj se pozna ko je kak maestral...

Če pa rabiš ene 6m ketne 8mm ti jo jaz šenkam :wink: še lepa skoraj brez rje :)


No dej, dam za pivo:)

Ja na kras se moraš prpelat, ali pa morda ko bom imel srečanje prideš še kaj pojest in popit in dobiš ketnco :lol: :wink: l.p.
ennavtik
Kapitan
Prispevkov: 187
Pridružen: Sr Mar 14, 2018 20:37

Re: nakup gumenjaka in motorja

OdgovorNapisal/-a ennavtik » To Mar 28, 2023 18:43

alesjo napisal/-a:
modro morje napisal/-a:Sidro maček ti bo slabo držalo na pesku. Prime dobro edino za kako skalo, da ga je še problem ven dobit. Alesjo ti je sicer reku, da bo s ketno boljš, kar je seveda res, težja ko je ketna, večji bo upor, pa še malo bolj bo tiščalo mačka k tlom. Ampak par metrov ketne 8mm bo težje, ko trenutno sidro. Mogoče boljš en plugec namesto mačka?

Še bolje :) saj to vemo, ampak, da ne bi rabu sidra menjat, itak predvidevam, da ne spi na sidru, ali pa :wink:


Uf, večkrat zakinkam po plavanju in marendi na čolnu, ko raztegnem cerado čez premec, prenočimo pa ne:)
ennavtik
Kapitan
Prispevkov: 187
Pridružen: Sr Mar 14, 2018 20:37

Re: nakup gumenjaka in motorja

OdgovorNapisal/-a ennavtik » To Mar 28, 2023 18:45

alesjo napisal/-a:
ennavtik napisal/-a:
alesjo napisal/-a:Če pa rabiš ene 6m ketne 8mm ti jo jaz šenkam :wink: še lepa skoraj brez rje :)


No dej, dam za pivo:)

Ja na kras se moraš prpelat, ali pa morda ko bom imel srečanje prideš še kaj pojest in popit in dobiš ketnco :lol: :wink: l.p.


V bistvu sem na pol krašovc, tako da javim kdaj prinesem pivo;)…

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov