Nakup čolna v Italiji - plačilo

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

sealine
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: To Apr 03, 2012 16:19

Nakup čolna v Italiji - plačilo

OdgovorNapisal/-a sealine » To Apr 10, 2018 14:49

Zanima me kakšne izkušnje imate s plačilom čolna v Italiji?Ste prodajalcu nakazali denar, ste ga prinesli s seboj?Prodajalec od katerega imam namen kupit je zahteval 1000 eur kupnine katero sem mu tudi nakazal, zdaj pravi, da naj mu nakažem še ostali znesek preden se dobimo in mi preda original dokumente in overjeno pogodbo. Tukaj je pa stvar malo občutljiva, imam njegove podatke, skeniran dokument itd. ampak kar tako nakazat denar nekomu je vseeno velik riziko, kaj menite vi?
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6973
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Nakup čolna v Italiji - plačilo

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Apr 10, 2018 15:01

Ja, je riziko!
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Nakup čolna v Italiji - plačilo

OdgovorNapisal/-a MareC » To Apr 10, 2018 15:03

sealine napisal/-a:Zanima me kakšne izkušnje imate s plačilom čolna v Italiji?Ste prodajalcu nakazali denar, ste ga prinesli s seboj?Prodajalec od katerega imam namen kupit je zahteval 1000 eur kupnine katero sem mu tudi nakazal, zdaj pravi, da naj mu nakažem še ostali znesek preden se dobimo in mi preda original dokumente in overjeno pogodbo. Tukaj je pa stvar malo občutljiva, imam njegove podatke, skeniran dokument itd. ampak kar tako nakazat denar nekomu je vseeno velik riziko, kaj menite vi?


jaz sem več krat rešil to tako, da sem tisti dan nakazal (fizično)denar na njegov račun na banki. šla sva skupaj na njegovo banko, 1 x je šlo 32.000€ 1x 18.000€ malo je škakljivo edino to, da lahko zahtevajo izvor tvojega denarja, to me je opozorila referentka na banki
sigurno pa mu ne bi nič naprej nakazoval, do 1.000€ lahko prejmejo IT državljani v gotovini in jim ni potrebno prijavljati GF, za vse ostalo pa morajo imeti dokazila o izvoru denarja
sem pa se več krat dogovoril tudi za cash do 10.000€ in so ga sprejeli bp
ne vem kakšen znesek je in kako "težek" je prodajalec.
Upaš lahko samo da te ne bo nagnil tud za tega jurja , ki su mu ga že nakazal
sealine
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: To Apr 03, 2012 16:19

Re: Nakup čolna v Italiji - plačilo

OdgovorNapisal/-a sealine » To Apr 10, 2018 15:11

Možakar zgleda zaupna oseba, starejši gospod in kot sem zasledil dela tudi sam na banki. Vseeno je pa malo rizično nekomu kar tako nakazat denar, saj vedno obstaja riziko. Prvi čoln sem kupil pri nas, prinesel prodajalcu denar v gotovini on meni pogodbo in stvar bila rešena.
Uporabniški avatar
goahead
Admiral
Prispevkov: 1488
Pridružen: Če Apr 08, 2010 22:53

Re: Nakup čolna v Italiji - plačilo

OdgovorNapisal/-a goahead » To Apr 10, 2018 15:17

Italijani se ne igrajo s kešem na roko. Jaz sem barko vedno tako v ITA kupil. Sem mu nakazaj celotno kupnino na račun. Itak če te ima nadrsat imaš črno na belem, da si mu plačal, ona pa ti ni izročil blaga. Ne vem ..... malo greš tudi po filingu.
sealine
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: To Apr 03, 2012 16:19

Re: Nakup čolna v Italiji - plačilo

OdgovorNapisal/-a sealine » To Apr 10, 2018 15:30

goahead napisal/-a:Italijani se ne igrajo s kešem na roko. Jaz sem barko vedno tako v ITA kupil. Sem mu nakazaj celotno kupnino na račun. Itak če te ima nadrsat imaš črno na belem, da si mu plačal, ona pa ti ni izročil blaga. Ne vem ..... malo greš tudi po filingu.


Ja res je, nisem navajen takega poslovanja, ampak po drugi strani pa Italijani se ne igrajo s kešem na roko. Zgleda pošten možakar, tudi potrdil prejem avansa takoj, ko ga dobil. Imam kopije njegovih dokumentov pa še človek dela na banki. Upajmo, da bo šlo vse gladko in se bom oddahnil.
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

Re: Nakup čolna v Italiji - plačilo

OdgovorNapisal/-a EDO » To Apr 10, 2018 15:52

Samo vprašam, a se ne da tako naredit, da on deponira dokumente pri notarju (seveda ne njegovemu prijatlu :D ) ti pa nakažeš denar na račun notarja. Dobita se pri notarju, notar nakaže njemu denar tebi pa preda dokumente. Seveda to nekaj stane ampak ziher je bolj varno. Jaz ne bi nekomu nakazal niti 1.000 EUR kar tako na lepe oči.
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
sealine
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: To Apr 03, 2012 16:19

Re: Nakup čolna v Italiji - plačilo

OdgovorNapisal/-a sealine » To Apr 10, 2018 15:55

EDO napisal/-a:Samo vprašam, a se ne da tako naredit, da on deponira dokumente pri notarju (seveda ne njegovemu prijatlu :D ) ti pa nakažeš denar na račun notarja. Dobita se pri notarju, notar nakaže njemu denar tebi pa preda dokumente. Seveda to nekaj stane ampak ziher je bolj varno. Jaz ne bi nekomu nakazal niti 1.000 EUR kar tako na lepe oči.


Ne vem kako je stem kar omenjaš.. Ja pošteno povedano že za tistih 1.000 eur me je kar malo stiskalo ampak možiček zgleda pošten in korekten. imam njegov naslov, hkrati pa je tudi direktor banke, sicer taki so ponavadi največji lopovi :)
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

Re: Nakup čolna v Italiji - plačilo

OdgovorNapisal/-a EDO » To Apr 10, 2018 16:41

Veš kako rečejo: če želiš ukrast denar - ustanovi banko :D
Living well is the best revenge

https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: Nakup čolna v Italiji - plačilo

OdgovorNapisal/-a Galex » To Apr 10, 2018 19:35

goahead napisal/-a:Italijani se ne igrajo s kešem na roko. Jaz sem barko vedno tako v ITA kupil. Sem mu nakazaj celotno kupnino na račun. Itak če te ima nadrsat imaš črno na belem, da si mu plačal, ona pa ti ni izročil blaga. Ne vem ..... malo greš tudi po filingu.



jaz pa do sedaj vedno z denarjem šel dol...obvezno na banko preverit in naredit prevzem pri okencu in nikoli nobenega problema...
UrbanBatic
Kontraadmiral
Prispevkov: 264
Pridružen: Ne Maj 15, 2016 10:24
Kraj: Waj

Re: Nakup čolna v Italiji - plačilo

OdgovorNapisal/-a UrbanBatic » Sr Apr 11, 2018 01:04

Pozdravljen sealine in ostali,

po mojih informacijah lahko v Italiji plačaš z denarjem na roko do 2.999,99€ (vsaj junija 2016 je bilo tako). Na Abanki so trdili, da za plačilo preko TRR v Italijo do 50.000 € ne potrebujejo sledi izvora.

Pred kratkim (marec 2018) smo kupili gumenjaka+motor v Bariju. Ob ogledu smo spisali 'kupoprodajno progodbo', na kateri je bilo zapisano, da je bila xx.xx.xxxx dne dana ara na roko v znesku x € za predmet prodaje s številkami CE certifikata čolna ter serijsko št. motorja. Ara zapade in se ne vrne kupcu, če preostala kupnina ni nakazana do nekega doslednega datuma. Na pogodbi je bil zapisan tudi preostali znesek kupnine s podpisom prodajalca. Plačilo je bilo prenakazano iz našega na prodajalčev TRR v 2 delovnih dneh pri Abanki.

Prodajalec je (zanimivo) pravtako zahteval nakazilo pred prihodom po čoln. Riziko je vedno, vendar s 'kupoprodajno pogodbo/pogodbo o predplačilu' v roki in prenosom denarja preko banke, kjer pod namen plačila napišeš predmet (npr.: Pagamento del gommone ... e motore...) najbrž vseeno lažje spiš.

Če se le da pa je najboljša verzija uporabnika MareC ter david_bergoc (prenos denarja preko TRR na okencu), vendar to v našemu primeru ni prišlo v poštev, ker smo se na jugu Italije nahali med vikendom. Za denar na roko pa tudi ni hotel slišati. GF je kot zgleda oštra. :twisted:

Veliko sreče pri nakupu. :)
Uporabniški avatar
goahead
Admiral
Prispevkov: 1488
Pridružen: Če Apr 08, 2010 22:53

Re: Nakup čolna v Italiji - plačilo

OdgovorNapisal/-a goahead » Sr Apr 11, 2018 08:06

david_bergoc napisal/-a:
goahead napisal/-a:Italijani se ne igrajo s kešem na roko. Jaz sem barko vedno tako v ITA kupil. Sem mu nakazaj celotno kupnino na račun. Itak če te ima nadrsat imaš črno na belem, da si mu plačal, ona pa ti ni izročil blaga. Ne vem ..... malo greš tudi po filingu.



jaz pa do sedaj vedno z denarjem šel dol...obvezno na banko preverit in naredit prevzem pri okencu in nikoli nobenega problema...


Tudi ta varianta je dobra.....

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov