Gumenjak 3m ter 4 osebe

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

JBM
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: To Jun 02, 2020 13:01

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a JBM » Po Jun 08, 2020 07:19

Kuhan_Vinček napisal/-a:Tudi sam sem plačal lani Naknado za svetljarino itd..

In vem da nisi dal niti 20 EUR.

Sam sem namreč imel 2,97 m Honwave in 4 KM Yamaho in, če me spomin ne vara, me je stalo 90 HRK.

Če ti je težko plačevati take zneske za to, da lahko Hrvati zberejo denar za vzdrževanje svetilnikov in ostalo dobrodošlo infrastrukturo, potem pa res ne vem no....

A tudi žene ne pelješ na pivo in otrok na sladoled? :roll:


Ni težava v teh 20 € (prvo leto sem dal 137 KN - zraven so mi vtaknili še karto za 30 KN, drugo nekaj čez 100 KN in tretje cca 90 KN). Vedno me je kapitan na luški kapitaniji čudno gledal, ko sem prišel in rekel nekaj v smislu: "nakaj bomo napisali".

Ni mi težava to plačati, bolj imam težavo s tem kje in kdaj to plačati. Delovni čas luških kapitanij (z izjemo glavne sezone) je namrec zelo omejen (Novigrad torek 8-14 in petek 8-14), drugje niti ne vem.

Mogoče kdo ve, ali obstaja še kakšna druga pot plačila teh taks? Npr. z nakazilom, preko spleta....

Hvala in LP.
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » Po Jun 08, 2020 08:55

OK, potem vzamem nazaj kritiko.

Drugače pa je problem pri čolnih tega ranga (tudi pri meni je bil), ker uradnik na kapitaniji ne ve kaj napisati na potrdilo o plačani pristojbini.

Pri večjih čolnih namreč napiše registrsko označbo čolna, da ob morebitni kontroli dokažeš, da je pristojbina plačana za tvoj čoln.

Pri nama to ni bilo možno - meni so v tisto polje nato vpisali serijsko številko čolna.

Sam sem se s tem prvič ukvarjal lani, ker prej nisem imel čolna. Postopek sem opravil zjutraj na kapitaniji v Zadru, preden sem se vkrcal na trajekt, tako da glede delovnega časa nisem imel problemov.

Bi pa bilo fajn vedeti, če se da to opraviti tudi preko spleta - se strinjam. :)
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 410
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a mikele » To Jun 09, 2020 13:23

Hrusti napisal/-a:
Gumko napisal/-a:Evo pa sem "gliser" prodal. Sedaj pa oči na peclje in spremljati pobudbo ;)

Zdravo.
Kot si napisal si gumenjak prodal.
Padel mi je v oči, saj so bili tubosi precej lepi.
Zanima me, če si jih prej kaj čistil oziroma poliral in s čim.
Bi moral tudi jaz z nekim premazom zaščititi tubose.
Maš kakšen dober in preverjen izdelek. Veliko je napisanega pa vseeno.
Hrusti

New magic (blue marin) ali nauticclean 07 za čiščenje gumenjakov in rumen yachticon.
B4h0
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 80
Pridružen: Če Avg 02, 2018 23:38
Kraj: Ljubljana - Poreč

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a B4h0 » Sr Jun 24, 2020 23:22

A je treba tak čoln kaj v Sloveniji prijaviti? Na podlagi česa plačaš te pristojbine na hrvaškem?
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » Sr Jun 24, 2020 23:32

B4h0 napisal/-a:A je treba tak čoln kaj v Sloveniji prijaviti? Na podlagi česa plačaš te pristojbine na hrvaškem?



Vsako plovilo, s katerim boš plul v hrvaških vodah mora imeti poravnane pristojbine.

Dolžina plovila in moč motorja samo vplivata na višino pristojbin.

SLO papirji / birokracija/ itd. ne vplivajo na hrvaške pristojbine.

V slo moraš čoln vpisati (prijaviti), če je daljši kot 3 m ALI ima motor, ki presega 5 KM - dovolj je, da je presežen eden od pogojev in je vpis obvezen.
B4h0
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 80
Pridružen: Če Avg 02, 2018 23:38
Kraj: Ljubljana - Poreč

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a B4h0 » Sr Jun 24, 2020 23:41

Mogoče sem se malo narobe izrazil. S kakšnim dokumentom greš na luško kapitanijo. Edini dokument o čolnu in motorju sta navodila za uporabo oz. servisna knjižica s podatki o motorju.
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » Sr Jun 24, 2020 23:48

B4h0 napisal/-a:Mogoče sem se malo narobe izrazil. S kakšnim dokumentom greš na luško kapitanijo. Edini dokument o čolnu in motorju sta navodila za uporabo oz. servisna knjižica s podatki o motorju.


Na kapetanijo neseš oba računa za čoln in motor, servisno za motor, kjer je odzadaj žig prodajalca itd., in CE dokument o čolnu (homologacijo).

Če te bodo (tako kot so mene) na kapetaniji začudeno spraševali, kaj naj napiše na potrdilo o plačilu pristojbin (kamor bi drugače vpisali vpisno številko čolna), jim reči naj vpišejo serijsko številko trupa.
B4h0
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 80
Pridružen: Če Avg 02, 2018 23:38
Kraj: Ljubljana - Poreč

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a B4h0 » So Jun 27, 2020 09:40

Glede na prebrano na forumu sem bil presenečen ko mi je na kapitaniji rekel, da za čolne pod 3 m ter pod 7 KW ni potrebno plačati ničesar na hrvaškem. Vse kar moram poleg obvezne opreme ( rešilni jopič, signalna raketa, ...) imeti na čolnu je izpit za voditelja čolna.
branevrankar
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 46
Pridružen: To Jun 20, 2017 16:32

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a branevrankar » So Jun 27, 2020 13:55

B4h0 napisal/-a:Glede na prebrano na forumu sem bil presenečen ko mi je na kapitaniji rekel, da za čolne pod 3 m ter pod 7 KW ni potrebno plačati ničesar na hrvaškem. Vse kar moram poleg obvezne opreme ( rešilni jopič, signalna raketa, ...) imeti na čolnu je izpit za voditelja čolna.



Enak odgovor sem dobil jaz, ko sem spraševal tu v umagu na kapitaniji.

Glede na pisanje na forumu... komu verjeti?
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a weta » So Jun 27, 2020 19:33

Problem pri hrvatih je, ker ima vsak svoje predpise. Jutri boš na vodi naletel na tipa, ki bo zahteval, da imaš placane svetarine in tiste neumnosti za čoln daljši od 2,5 metra. Ce ti nekdo reče kar je tebi , je fino, da imaš zadevo pisno, recimo po mailu itd. Pa še tedaj, ko boš drugemu pokazal mail, bo rekel, da je oni kapwtan budalo in ne ve nič. To je glavna jeba pri hrckih.
Janezbul
Poročnik fregate
Prispevkov: 65
Pridružen: So Dec 06, 2014 09:56

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a Janezbul » Ne Jun 28, 2020 08:34

Pozdravljeni,
si bom sposodil kar to temo.
Iščem gumenjak cca 3m dolžine, trdo dno, do max 20 HP. Uporabljal bi se cca 3 tedne na leto, da se malo otroke animira na dopustu... Da bo za to potreben potreben prevoz na prikolici (trdo dno), izpit in registracija vem in ni problem. Motor imam (novejši 20 HP, 4T), rad bi mu našel še ostalo :-). Za letos sem verjetno že prepozen, bo pa do druge sezone vse nared.
Skratka kakšne ideje kaj vzeti / gledati? Ima kdo kaj podobnega in kakšne so izkušnje? Mogoče kdo kaj podobnega prodaja?

LP
Bartol
Kapitan korvete
Prispevkov: 94
Pridružen: Če Avg 13, 2015 16:47

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a Bartol » Ne Jun 28, 2020 18:13

Izkušnje imam z Mercury Ocean Runner 340, ki mi služi šesto sezono, gor je 2t 20hp. Kakovost je je zelo solidna, na premcu ima predal, ki se ga lahko zaklene. Na notranji strani ima štiri rinke za spuščanje z dvigalom, ga pa tudi ni problem premakniti na roke, saj brez motorja tehta okoli 90kg. Cena je bila okoli 2200€.
strupar
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: To Apr 16, 2019 08:45

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a strupar » Ne Jun 28, 2020 20:31

glede na to da si ga pripravljen peljati na prikolici potem 3m zagotovo ne ampak večjega.
Janezbul
Poročnik fregate
Prispevkov: 65
Pridružen: So Dec 06, 2014 09:56

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a Janezbul » Po Jun 29, 2020 15:47

Bartol napisal/-a:Izkušnje imam z Mercury Ocean Runner 340, ki mi služi šesto sezono, gor je 2t 20hp. Kakovost je je zelo solidna, na premcu ima predal, ki se ga lahko zaklene. Na notranji strani ima štiri rinke za spuščanje z dvigalom, ga pa tudi ni problem premakniti na roke, saj brez motorja tehta okoli 90kg. Cena je bila okoli 2200€.

Hmmm, zanimivo. Kakšna slikca- ker vidim da je več variant? Kje je bil kupljen? Material PVC?
Janezbul
Poročnik fregate
Prispevkov: 65
Pridružen: So Dec 06, 2014 09:56

Re: Gumenjak 3m ter 4 osebe

OdgovorNapisal/-a Janezbul » Po Jun 29, 2020 15:48

strupar napisal/-a:glede na to da si ga pripravljen peljati na prikolici potem 3m zagotovo ne ampak večjega.

Malenkost je lahko večji, prav dosti več pa ne bi želel...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov