Črni tubusi

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

blazd
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 46
Pridružen: Ne Dec 28, 2014 20:40

Črni tubusi

OdgovorNapisal/-a blazd » Po Feb 03, 2020 08:42

Odločam se za nakup novega gumenjaka. Pa imam možnost izbire barve tubusov. Načeloma se nagibam belim, samo so mi pa pozornost ukradli črni.
Zanima me če si kdo tukaj lasti gumenjaka z črnimi tubusi in kako se to kaj v uporabi odnese, glede poobledelosti barve, vzdrževanje, poškodbe.
Kaj menite vi,bolj črna ali bela...?? :wink: Gre pa za 5,20 gumenjak.
Darh
Admiral
Prispevkov: 1179
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Črni tubusi

OdgovorNapisal/-a Darh » Po Feb 03, 2020 08:47

PVC ali Hypalon tubusi?
blazd
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 46
Pridružen: Ne Dec 28, 2014 20:40

Re: Črni tubusi

OdgovorNapisal/-a blazd » Po Feb 03, 2020 08:56

Bodo kar PVC. Čoln sem imel prejšnji in tudi ta bo na vodi med dopustom 14 dni. Ostalo pa parkiran doma v garaži čez celo leto.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5986
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Črni tubusi

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Feb 03, 2020 09:27

Črn je lepši o tem ni dvoma. Je pa na soncu za ~ 33°C višje temperature. Če te to ne moti definitivno črn.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 410
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: Črni tubusi

OdgovorNapisal/-a mikele » Po Feb 03, 2020 09:44

Absolutno bela barva!!
Črni bodo vroči “k sto mater”, spoji bodo popustili prej, tlak ti bo zaradi ogromne temperaturne razlike nihal full....
Bele boš pa malo bolj pucal, pa bo.
Kateri čoln gledaš?
blazd
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 46
Pridružen: Ne Dec 28, 2014 20:40

Re: Črni tubusi

OdgovorNapisal/-a blazd » Po Feb 03, 2020 10:06

Gledam oz. bom naročil po vsej verjetnosti Grand Silver line 520L . Nekaj me muči tudi serije Golden line 500.
Ja črna je res dobra, se pa vseh teh stvari res mal bojim, zato sem tudi povprašal za mnenja. Ja belo treba pa spet kr pazt.
brane1
Kapitan korvete
Prispevkov: 97
Pridružen: Po Okt 05, 2015 22:21
Kraj: okolica Kopra

Re: Črni tubusi

OdgovorNapisal/-a brane1 » Po Feb 03, 2020 12:13

Na moji gumici je en delček črnega tubusa in tisti delček je najbolj ubogi. Hypalon orca. Jaz ne bi nikakor vzel črne.
blazd
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 46
Pridružen: Ne Dec 28, 2014 20:40

Re: Črni tubusi

OdgovorNapisal/-a blazd » Po Feb 03, 2020 12:57

brane1 napisal/-a:Na moji gumici je en delček črnega tubusa in tisti delček je najbolj ubogi. Hypalon orca. Jaz ne bi nikakor vzel črne.

Kok je stara ta gumica...?
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Črni tubusi

OdgovorNapisal/-a evovii » Po Feb 03, 2020 13:19

Slika
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

Re: Črni tubusi

OdgovorNapisal/-a Stopi » Po Feb 03, 2020 14:20

Jaz bi izbral spodnjo kombinacijo: svetlo sive tubuse, temno sivo notranjost in rdeče oblazinjenje! :wink:

Beli tubusi bodo čez 2-3 leta sivo-rumeni, črni tubusi bodo absolutno prevroči, svetlo sivi pa meni delujejo zelo elegantno in dober kontrast s temno sivo notranjostjo. Rdeče oblazinjenje pa je pika na i. :!:

Slika
brane1
Kapitan korvete
Prispevkov: 97
Pridružen: Po Okt 05, 2015 22:21
Kraj: okolica Kopra

Re: Črni tubusi

OdgovorNapisal/-a brane1 » Po Feb 03, 2020 15:24

blazd napisal/-a:
brane1 napisal/-a:Na moji gumici je en delček črnega tubusa in tisti delček je najbolj ubogi. Hypalon orca. Jaz ne bi nikakor vzel črne.

Kok je stara ta gumica...?

2004. Samo sprašujem... Ležalne površine in to? Jih im ta grand?
blazd
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 46
Pridružen: Ne Dec 28, 2014 20:40

Re: Črni tubusi

OdgovorNapisal/-a blazd » Po Feb 03, 2020 16:28

Slika

Taka kombinacija mi je všeč...sam se res mal bojim kaj bo z to črno barvo, je pa res da bo 14 dni na leto na morju...ostalo doma v garaži. Ja vroča pa bo vrjetno res preveč.

Ali pa bela kombinacija...

Slika
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3950
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Črni tubusi

OdgovorNapisal/-a kasaudio » To Feb 04, 2020 16:32

In kaj je na tem grandu tako posebnega da boš novega naročil? Meni se zdi nefunkcionalen do amena. Ni ne delovni in ne "turistični". Kam boš tukaj stvari pospravil? Kako boš gor lazil? Ma uno sexy stopničko v tubusu, ampak za gor prit bo še vedno ena neugledna lojtra potrebna.
Xilinx Vivado HLx trainee
blazd
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 46
Pridružen: Ne Dec 28, 2014 20:40

Re: Črni tubusi

OdgovorNapisal/-a blazd » To Feb 04, 2020 19:39

kasaudio napisal/-a:In kaj je na tem grandu tako posebnega da boš novega naročil? Meni se zdi nefunkcionalen do amena. Ni ne delovni in ne "turistični". Kam boš tukaj stvari pospravil? Kako boš gor lazil? Ma uno sexy stopničko v tubusu, ampak za gor prit bo še vedno ena neugledna lojtra potrebna.


Ne iščem posebnega čolna, ker za takega nimam sredstev. Sedaj sem imel Briga 400L in sem bil popolnoma zadovoljen z njim. Prodal zgolj zaradi starosti 9 let in pa da dobim kak cm več. Nevem kaj pa je tko hudičevo narobe z njim da kupim novega. :shock: In po čem sodiš da je tako nefunkcionalen. Če pregledaš kak video vidš da ima kar neki prostora. Sam sm čoln videl v živo. Za moj buget je čoln vredu, ni pa primerljiv z italijanskimi katere so cene skor krat 2. Nimamo vsi bugeta za italijane :wink:
Privoščim vsakemu boljšega, sam žau si ga ne morem privoščiti.
Bi te pa prosil če poveš kater čoln je v tem cenovnem segmentu po tvojem mnenju boljši in bolj funkcionalen.
Dobrodošli so vsi nasveti. :wink:
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3950
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Črni tubusi

OdgovorNapisal/-a kasaudio » To Feb 04, 2020 20:01

Itak si se že odločil... Mam taljana, je 10 let star in je dobesedno kot nov. Minusi tega briga so: dostop na njega, mokro dno, prostor za sedežem je praktično neuporaben, pod klopjo pa je premali. Upam, da je vsaj tank v konzoli.

Najbrž bi z nekaj truda in za budget novega briga, našel funkcionalno zelo soliden rabljen komplet, ki mu 10 sezon pomeni kakšno tretjino na poti do iztrošenosti.
Xilinx Vivado HLx trainee

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov