Prošnja lastnikom gumenjakov

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

Uporabniški avatar
RokF
Kapitan fregate
Prispevkov: 108
Pridružen: Sr Feb 07, 2018 14:10

Re: Prošnja lastnikom gumenjakov

OdgovorNapisal/-a RokF » Pe Apr 23, 2021 09:15

Tudi jaz bi prišel 8.5. ker mi jutri nikakor ne znese. Hvala.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Prošnja lastnikom gumenjakov

OdgovorNapisal/-a Paco » Pe Apr 23, 2021 09:28

Ker sem poslovno odsoten se žal ne bom mogel udeležiti nobenega od dveh terminov me pa čisto ljubitelsko zanima par detajlov ...morda kdaj kasneje.

Če bo kdo od vas utegnil posneti kakih 20 sekund ali par fotk bi bilo zanimivo kako vpliva krmni val pri trenutni zaustavitvi in do kje vse pride.Mislim ,da ta informacija ne bi smela biti problematična.

lpp
pojdi se z bikom bost!
Vrtinc
Kapitan fregate
Prispevkov: 111
Pridružen: Sr Jul 30, 2008 11:57
Kontakt:

Re: Prošnja lastnikom gumenjakov

OdgovorNapisal/-a Vrtinc » Pe Apr 23, 2021 16:20

Paco napisal/-a:Ker sem poslovno odsoten se žal ne bom mogel udeležiti nobenega od dveh terminov me pa čisto ljubitelsko zanima par detajlov ...morda kdaj kasneje.

Če bo kdo od vas utegnil posneti kakih 20 sekund ali par fotk bi bilo zanimivo kako vpliva krmni val pri trenutni zaustavitvi in do kje vse pride.Mislim ,da ta informacija ne bi smela biti problematična.

lpp



Paco, to imamo že vse posneto. Sporoči prosim kam ti pošljem. Bostjan@vrtinc.si
sealine
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: To Apr 03, 2012 16:19

Re: Prošnja lastnikom gumenjakov

OdgovorNapisal/-a sealine » Sr Maj 12, 2021 09:46

Poglej si tudi Stingher gumenjake, meni zgledajo zelo jezni in dobro plujejo, odvisno koliko imaš budgeta.. Meni je stingher 22 diablo top, bo pa najbrž potrebna hipoteka za to hehe.
sealine
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: To Apr 03, 2012 16:19

Re: Prošnja lastnikom gumenjakov

OdgovorNapisal/-a sealine » Sr Maj 12, 2021 10:11

Drugače pa sem proval Saxdorja z Mercury 175 km in končna ter pospeški so pravi s takim motorjem. Mislim pa, da bi bilo dovolj že 115 za neko normalno plovbo. Bila je skoraj bonaca in nisem moral provat plovbo čez valove razen čez lasten val, čoln je šel na val zelo mehko. Zelo všečen čoln, spreda dovolj prostora za ležanje 2 odraslih oseb, odpra krma mi je všeč. Kar mi ni najbolj všeč je pozicija za volanom saj sem navajen na pozicijo pri gumenjaku največrat v stoječem položaju, ampak to je zgolj moje mnenje. Sicer je čoln v primerjavi z gumenjakom cenejši , plovba primerljiva gumenjaku, prostora v notranjosti pa več kot na gumenjaku iste dolžine.
Uporabniški avatar
RokF
Kapitan fregate
Prispevkov: 108
Pridružen: Sr Feb 07, 2018 14:10

Re: Prošnja lastnikom gumenjakov

OdgovorNapisal/-a RokF » Če Maj 20, 2021 15:46

Da še sam podam mnenje o čolnu Saxdor 200 sport z motorjem Mercury 175. Nekako se nisem mogel odločit kam napisat tole a mislim da je tu pravo mesto da nadaljujemo debato. Če mislite drugače lahko prestavim na poglavje Motornih plovil.
Torej test sem opravil na dan kjer je bila prisotna burja in razmere so bile konkretne za test čolna "ki ne nabija in zravna valove". Kot prvo nisem neki poznavalec plovil oz. plovnih lastnosti različnih modelov a sem izkusil nekaj direktnih konkurentov kot je Quicksilver 605 open in Capelli tempest 700. Kar se tiče uporabnosti plovila nimam pripomb (edino da je registriran za 4 osebe) oz. prekaša vse kar sem kdaj videl. Pod celotnim premcem je velik predal kjer lahko odložiš vse od športnih pripomočkov do kamp opreme za dnevne otoške izlete. Odprta krma se je izkazala za totalno neproblematična in kvečjemu hudo uporabna. Za test sem probal iz 25kn dat motor v ler (kar nikoli ne počnemo) in v čoln ni prišlo nič vode. Slike sekvence ustavljanja:
https://photos.app.goo.gl/r3XY2aLtvRc6JX9DA
https://photos.app.goo.gl/VU5pU8MR39CqLaHBA
https://photos.app.goo.gl/6b7LUdP4WAcsmPu8A
https://photos.app.goo.gl/M9HzxL9w5HNjnq3eA
Kar se tiče motorja tudi ne bom izgubljal besed ker je suveren pri vseh pogojih. Najbolj so me navdušile digitalne komande ker vse skupaj res deluje tekoče, mehko in natančno. Če bi ponujali digitalne komande za nižje moči bi takoj zamenjal.
Navdušen in zaljubljen sem pa v plovne lastnosti. V valovitem morju pred Bernardinim in Piransko punto so bili kar konkretni valovi (stanje morja bi ocenil na 4) v katerih bi 605 open boleče glisiral oz. bi bil primoran znižati hitrost na točke da ne skače. Capelli je super RIB a ko te dobi konkreten maestral in valovi spet ni nekih čudežev in ko skače nabija. In sedaj pri Saxdoru sem pa prvič začutil kaj to pomeni twin step trupa. Že prej sem marsikaj slišal in prebral a zdej vidim da je to res prihodnost. Glisirali smo z cca 22-24kn direktno v val kar je bilo ok a nič posebno. Nakar slišim da naj pospešim malo da bo bolje si mislim kako bolje že zdej skače v luft …. in pospešim na 28-30kn in čoln lebdi. Sej ne znam točno razložit kako, zakaj a dejansko lebdi. To je efekt moderne zasnove trupa. Priporočam vsem da to izkusijo. Sama vožnja z valom ni bila nič posebnega kjer je še vedno "problematično padanja in pikiranja v val pred". Tu se pozna da je dolžina pod 6m.
Če povzamem je bila tale testna vožnja zame pravo razodetje (kot prva vožnja z električnim avtom) in komaj čakam da najamem čoln za kak cel dan da dobil celo sliko. Top!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov