Gumenjak 4-5m

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

UrbanBatic
Kontraadmiral
Prispevkov: 263
Pridružen: Ne Maj 15, 2016 10:24
Kraj: Waj

Re: Gumenjak 4-5m

OdgovorNapisal/-a UrbanBatic » To Avg 02, 2022 17:27

klemzi32 napisal/-a:Gledam novo, ampak če bi našel kaj zanimivega bi vzel tudi rabljeno.

Če ti je v igri tudi kak ZAR, skoči še na Fb grupo ZAR Formenti MANIA in povprašaj. Tudi poscrollaš lahko malo pa boš že dobil objave, ko so člani spraševali, če kdo kaj prodaja po modelih. Mnogokrat teh čolnov na subitu in drugih straneh sploh ni (se prodajajo le med člani) in tako izogibajo preprodajalcem.

Venturer napisal/-a:Tale BSC Classic 50 je pa tudi meni zanimiv, ve kdo koliko je okvrina cena novega (z ddv) s pomembnejšo opremo: blazine, rezervoar, tenda, pokrivalo, itd brez prikolice in motorja ?

https://www.bsc-gumenjaci.com/en/rib-bsc-50
Tu dobiš neko okvirno ceno brez DDV in transporta. Okoli 20k brez DDV, motorja in prikolice. Ko daš vse na kup vidiš, da je cena v oglasu že skoraj sumljivo nizka. :)
Leta 2022 so cene morda že kaj drugačne, a sploh bi moral povprašati v salonu. Morda dobiš še kak popust, ker ga kupuješ ravno "ti fajn fant/dekle"...
Najbrž že smetimo temo avtorju. Ali pa kažemo, da je tudi tako lahko nakup še vedno ok. :)
klemzi32
Desetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: So Jul 17, 2021 11:56

Re: Gumenjak 4-5m

OdgovorNapisal/-a klemzi32 » Sr Avg 03, 2022 08:45

UrbanBatic napisal/-a:Če ti je v igri tudi kak ZAR, skoči še na Fb grupo ZAR Formenti MANIA in povprašaj. Tudi poscrollaš lahko malo pa boš že dobil objave, ko so člani spraševali, če kdo kaj prodaja po modelih. Mnogokrat teh čolnov na subitu in drugih straneh sploh ni (se prodajajo le med člani) in tako izogibajo preprodajalcem.


Ja tudi ZAR me zanima. Hvala za info bom preveril!

UrbanBatic napisal/-a:https://www.bsc-gumenjaci.com/en/rib-bsc-50
Tu dobiš neko okvirno ceno brez DDV in transporta. Okoli 20k brez DDV, motorja in prikolice. Ko daš vse na kup vidiš, da je cena v oglasu že skoraj sumljivo nizka. :)
Leta 2022 so cene morda že kaj drugačne, a sploh bi moral povprašati v salonu. Morda dobiš še kak popust, ker ga kupuješ ravno "ti fajn fant/dekle"...
Najbrž že smetimo temo avtorju. Ali pa kažemo, da je tudi tako lahko nakup še vedno ok. :)


Kolikor sem si jaz naračunal za novega BSC 46, bi me prišlo ene 25-30k z vso opremo. Ni problema, čimveč informacij tem bolje. Namreč je kr preskok iz napihljivega 330 na prikolico 4-5m :)
Zummel
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 72
Pridružen: Ne Avg 09, 2020 14:35

Re: Gumenjak 4-5m

OdgovorNapisal/-a Zummel » Če Avg 04, 2022 12:28

Tista Honda je najverjetneje 60 KM, čeprav nisem prvič zasledil, da se navaja 70 (oziroma 68) Koliko je v tem resnice je pa težko preverit.
klemzi32
Desetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: So Jul 17, 2021 11:56

Re: Gumenjak 4-5m

OdgovorNapisal/-a klemzi32 » Ne Avg 07, 2022 19:01

Kaj pravite pa na tole? Me kar "mika" :D https://www.njuskalo.hr/gumenjaci/zar-4 ... s-38112629
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3950
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Gumenjak 4-5m

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Ne Avg 07, 2022 21:48

Zar 47 je odlična zadeva. Po napisanem gre za dobro opremljen čoln (oprema, nmea2000 instrumenti). Una rdeča blazina sicer ni originalna. Motor je... ... lahko odličen (kot moj), lahko pa kup problemov. Če je letnik 2012 gre za zadnjo revizijo tega modela (2008), kjer so določeni elementi sistem goriva na novo zasnovani. Vsekakor je potrebno motorju posvetiti veliko pozornosti in ne bit preveč naiven. Zanimalo bi me, kdaj je bil motor na čoln vpisan...
Brez detajlne diagnostike motorja in testa na vodi se jaz nebi pogovarjal.
LP!
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Gumenjak 4-5m

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Avg 08, 2022 12:42

Zakaj nima motor nalepk, če je lastnik škrt za nalepke, kje vse je še prišparal?..
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Gumenjak 4-5m

OdgovorNapisal/-a MareC » Po Avg 08, 2022 14:08

AEgir napisal/-a:Zakaj nima motor nalepk, če je lastnik škrt za nalepke, kje vse je še prišparal?..

@AEgir @kasaudio
po vsem sranju, ki sem ga imel z Evinrude etec motorji (imel sem dva) in po videnem od mojih kolegov, NIKOLI ampak res NIKOLI več najbolj nezanesljivega motorja kot je Evinrude. Ta v oglasu se je razpisal o motorju, kaj je vse moral naredit , da sploh pelje , wtf, Yamaha, Suzuki Honda (pališ in voziš)
poleg tega, da je prevelika opevanost ZAR čolnov, preizkusil sem popolnoma vse modele ZAR in mene niso prepričali, kot nekateri trdijo, da so svetlobno leto pred vsemi drugimi, ko vprašam zakaj ZAR in npr ne Nuvoa Jolly, Solemar, Technorib,Capelli...mi še do sedaj nihče ni odgovoril
vsakemu rečem, da potrebno preizkusiti še kaj drugega in ne pavšalno reči da je pa ZAR something special, ker sigurno ni
enako kot ne moreš rečt da je pa Mercedes najboljši in boljši od Audija ali Dacie :mrgreen: :mrgreen:
UrbanBatic
Kontraadmiral
Prispevkov: 263
Pridružen: Ne Maj 15, 2016 10:24
Kraj: Waj

Re: Gumenjak 4-5m

OdgovorNapisal/-a UrbanBatic » Po Avg 08, 2022 16:45

MareC napisal/-a:poleg tega, da je prevelika opevanost ZAR čolnov, preizkusil sem popolnoma vse modele ZAR in mene niso prepričali, kot nekateri trdijo, da so svetlobno leto pred vsemi drugimi, ko vprašam zakaj ZAR in npr ne Nuvoa Jolly, Solemar, Technorib,Capelli...mi še do sedaj nihče ni odgovoril
vsakemu rečem, da potrebno preizkusiti še kaj drugega in ne pavšalno reči da je pa ZAR something special, ker sigurno ni
enako kot ne moreš rečt da je pa Mercedes najboljši in boljši od Audija ali Dacie :mrgreen: :mrgreen:

Vsekakor ima ZAR pomanjklivosti in kompenzacije, vendar je spet na tnalu tisto vprašanje: Za kaj boš pa TI čoln uporabljal?
Veljalo bi omeniti potemtakem tudi VSR-ja, ki je tudi odličen, vendar v svoji kategoriji.
Z velikostjo odprtin in samega notranjega prostora ter s prostorom na decku glede na dolžino ima ZAR po mojemu skromnemu mnenju bolj majhno konkurenco. V Capelliju Tempest 625 sem letos za menjavo kalužne pumpe bingljal z nogami v zrak, ker cel v prostor ne prideš skozi odprtino. In njihovi manjši modeli niso kaj boljši v temu, kvečjemu slabši. Kako je pri drugih znamkah se naj pa lastnik teme pozanima, če mu je to pomembno. Tudi pri hladilnih torbah imaš lahko potem problem kako to spraviti v gavon in premetavati, ko kaj rabiš, pa je na zadnji strani skladišča.
Je pa ZAR težji, zaradi tistega spojlerja na dnu zrcala počasnejši, tudi popokan topcoat v kakem kotu, gelcoat kje sploh ni namazan v notranjosti (zaključna kvaliteta je italjanska :D ), nekaterim grd (subjektivno),...
Ne vem, če lahko na enemu od zgoraj naštetih znamk, s primerljivim modelom po dolžini, spita 2 odrasla (190cm) na komot pred konzolo (na premcu) pa še kak otrok/manjši odrasel počez zadaj za konzolo npr. vse pride potem na to koliko ti kakšna kvaliteta posameznega čolna pomeni. In res je. ZAR ni nekaj specialnega, je pa lahko dobra izbira, če to iščeš.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Gumenjak 4-5m

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Avg 08, 2022 17:55

Jaz imam teorijo, da manj kot ma gumenjak gume, boljši je in po tej teoriji je zar top gumenjak, ker ima gume bolj za vzorec. :mrgreen:
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov