GUMENJAK QUICKSILVER ALU RIB 420

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

jcd
Višji vodnik
Prispevkov: 15
Pridružen: So Jul 30, 2022 09:51

GUMENJAK QUICKSILVER ALU RIB 420

OdgovorNapisal/-a jcd » Če Mar 02, 2023 13:53

Pozdrav vsem.

Ali ima kdo izkušnje z gumenjakom Quicksilver alu rib 420 ali alu rib 380?

Zelo malo je namreč dokumentiranega na netu.

Če ima, bi Vas prosil za izkušnje , oz. kako se obnaša v malo večjih valovih, hitrost, ...pač vaše izkušnje z njim. :D

Hvala
Jape
Viceadmiral
Prispevkov: 529
Pridružen: So Sep 13, 2008 10:41
Kraj: Stranska vas - Pag

Re: GUMENJAK QUICKSILVER ALU RIB 420

OdgovorNapisal/-a Jape » To Mar 07, 2023 08:23

Pred leti sem imel 380HD in Mercury 20 4T. Zadeva pluje kot pač vse gumice z alu/lesenim dnom in napihljivo kobilico. Po valovih moraš počasi, drugače nabija kot sto vragov. Za začetek je ok, ampak ni to to. Glede kvalitete izdelave nisem imel nobenih problemov. Če bi me vprašal, če bi še enkrat kupil enak komplet, ne hvala.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: GUMENJAK QUICKSILVER ALU RIB 420

OdgovorNapisal/-a MareC » To Mar 07, 2023 08:51

če ga boš kupil, ga boš samo za eno sezono, to so gumenjaki, ki so primerni samo za mirno morje, že manjši valovi mu delajo probleme pri držanju smeri, da o nabijanju in nemirni plovbi sploh ne govorim. Mogoče za kakšnih par(dve do tri) milj na dan v lepem vremenu, zjutraj in pozno zvečer nazaj, ko se poletni maestral pomiri
presodi sam, kaj potrebuješ, ampak kot je zgoraj nekdo napisal, bolj kot ne škoda denarja
raje glej kaj bolj plovnega
jcd
Višji vodnik
Prispevkov: 15
Pridružen: So Jul 30, 2022 09:51

Re: GUMENJAK QUICKSILVER ALU RIB 420

OdgovorNapisal/-a jcd » To Mar 07, 2023 12:22

Jape napisal/-a:Pred leti sem imel 380HD in Mercury 20 4T. Zadeva pluje kot pač vse gumice z alu/lesenim dnom in napihljivo kobilico. Po valovih moraš počasi, drugače nabija kot sto vragov. Za začetek je ok, ampak ni to to. Glede kvalitete izdelave nisem imel nobenih problemov. Če bi me vprašal, če bi še enkrat kupil enak komplet, ne hvala.



To je rib dno, kt ga ima gighfield clasic
jcd
Višji vodnik
Prispevkov: 15
Pridružen: So Jul 30, 2022 09:51

Re: GUMENJAK QUICKSILVER ALU RIB 420

OdgovorNapisal/-a jcd » Pe Mar 24, 2023 19:45

MareC napisal/-a:če ga boš kupil, ga boš samo za eno sezono, to so gumenjaki, ki so primerni samo za mirno morje, že manjši valovi mu delajo probleme pri držanju smeri, da o nabijanju in nemirni plovbi sploh ne govorim. Mogoče za kakšnih par(dve do tri) milj na dan v lepem vremenu, zjutraj in pozno zvečer nazaj, ko se poletni maestral pomiri
presodi sam, kaj potrebuješ, ampak kot je zgoraj nekdo napisal, bolj kot ne škoda denarja
raje glej kaj bolj plovnega


To je rib dno, kot ga ima highfield clasic
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: GUMENJAK QUICKSILVER ALU RIB 420

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Mar 26, 2023 11:43

Problem: noben odgovor ni niti kompleten.

Jape je (dobro) opisal izkušnjo z gumenjakom z napihljivo kobilico; domnevam pa da je razumel, da se Alu nanaša na alu podnice namesto lesenih ipd., namesto trdega dna (za začetnike: RIB<=>rigid-hull inflatable boat) .

MareC je (skoraj - nisem naredil statistike) gotovo tisti od članov forumua, ki je preizkusil največ tipov gumenjakov. Njegov opis obnašanja, kar zadeva obnašanje ter izbiro gumenjaka, je dober in kompleten.

Izpustil je le podatek, ali se njegov opis nanaša le na tip HD, ki ga je imel v mislih Jape pred njim, ali tudi na QUICKSILVER ALU RIB 420, za katerega je postavljeno vprašanje.

Jaz domnevam, da se njegov odgovor nanaša tudi na pravega (Alu RIB) in ne le na tistega z napihljivo kobilico, ki ga je imel v mislih Jape, ampak marsikaj sem doslej že domneval narobe.

jcd je podobno kot jaz opazil, da ima Jape po prispevku sodeč v mislih gumenjak z napihljivo kobilico, in napisal, da ima ta gumenjak RIB dno, kakršnega ima highfield clasic.

Ta trditev ni popolnoma pravilna...
    Highfield Classic 420 res ima RIB dno, ampak precej drugačne oblike kot QUICKSILVER ALU RIB 420. Ta Higfield ima po načrtu sodeč 20° V po celi dolžini trupa in je že iz načrta (klik) mogoče videti, da pri glisiranju ne vleče tub po vodi. Quicksilver pa sicer ima ALU trdi trup (RIB), vendar ima V samo malce na premcu, ostali del pa je po sliki sodeč okrogel ko kopalna kad in ima verjetno tube v vodi že pri malo vzvalovanem tudi ko zglisira.

    Slika dna: https://www.quicksilver-inflatables.com ... m-klglug91

    To pomeni, da iz (verjetno dobrih) plovnih lastnosti tega Higfielda ne moremo sklepati o plovnih lastnistih Quicksilver ALU RIB, za katerega po mojem v celoti velja to, kar je napisal MareC.

Sicer pa jaz nisem neki faktor z veliko izkušnjami na RIB gumenjakih (na gumenjakih - večina tudi ne-RIB - sem doslej še vedno preveslal bistveno več časa kot preglisiral).
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
jcd
Višji vodnik
Prispevkov: 15
Pridružen: So Jul 30, 2022 09:51

Re: GUMENJAK QUICKSILVER ALU RIB 420

OdgovorNapisal/-a jcd » To Mar 28, 2023 10:13

Marjan Tomki napisal/-a:Problem: noben odgovor ni niti kompleten.

Jape je (dobro) opisal izkušnjo z gumenjakom z napihljivo kobilico; domnevam pa da je razumel, da se Alu nanaša na alu podnice namesto lesenih ipd., namesto trdega dna (za začetnike: RIB<=>rigid-hull inflatable boat) .

MareC je (skoraj - nisem naredil statistike) gotovo tisti od članov forumua, ki je preizkusil največ tipov gumenjakov. Njegov opis obnašanja, kar zadeva obnašanje ter izbiro gumenjaka, je dober in kompleten.

Izpustil je le podatek, ali se njegov opis nanaša le na tip HD, ki ga je imel v mislih Jape pred njim, ali tudi na QUICKSILVER ALU RIB 420, za katerega je postavljeno vprašanje.

Jaz domnevam, da se njegov odgovor nanaša tudi na pravega (Alu RIB) in ne le na tistega z napihljivo kobilico, ki ga je imel v mislih Jape, ampak marsikaj sem doslej že domneval narobe.

jcd je podobno kot jaz opazil, da ima Jape po prispevku sodeč v mislih gumenjak z napihljivo kobilico, in napisal, da ima ta gumenjak RIB dno, kakršnega ima highfield clasic.

Ta trditev ni popolnoma pravilna...
    Highfield Classic 420 res ima RIB dno, ampak precej drugačne oblike kot QUICKSILVER ALU RIB 420. Ta Higfield ima po načrtu sodeč 20° V po celi dolžini trupa in je že iz načrta (klik) mogoče videti, da pri glisiranju ne vleče tub po vodi. Quicksilver pa sicer ima ALU trdi trup (RIB), vendar ima V samo malce na premcu, ostali del pa je po sliki sodeč okrogel ko kopalna kad in ima verjetno tube v vodi že pri malo vzvalovanem tudi ko zglisira.

    Slika dna: https://www.quicksilver-inflatables.com ... m-klglug91

    To pomeni, da iz (verjetno dobrih) plovnih lastnosti tega Higfielda ne moremo sklepati o plovnih lastnistih Quicksilver ALU RIB, za katerega po mojem v celoti velja to, kar je napisal MareC.

Sicer pa jaz nisem neki faktor z veliko izkušnjami na RIB gumenjakih (na gumenjakih - večina tudi ne-RIB - sem doslej še vedno preveslal bistveno več časa kot preglisiral).



https://www.highfieldboats.com/wp-conte ... L380GA.pdf
jcd
Višji vodnik
Prispevkov: 15
Pridružen: So Jul 30, 2022 09:51

Re: Ocean Runner 460

OdgovorNapisal/-a jcd » So Jun 03, 2023 09:36

Zdravo.

Ali ima kdo izkušnje z gumenjakom Ocean Runner 460?

Zelo malo je namreč dokumentiranega na netu.

Če ima, bi Vas prosil za izkušnje , oz. kako se obnaša na 0,5m valovih, ...pač vaše izkušnje z njim. :D

Hvala
Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 778
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: GUMENJAK QUICKSILVER ALU RIB 420

OdgovorNapisal/-a pinosat » Po Jun 05, 2023 12:42

Če kupuješ novega, to kupi, ne bo ti žal, pač v okviru lastnosti, ki jih zložljivi gumenjaki imajo ... jaz sem kupil 2013, vem, da še zdaj pluje b.p. Še na ruti je bil, pa iz Ilovika na Silbo so bili takrat kar fajn valovi - 3 in 4. minuta https://www.youtube.com/watch?v=KbX_CukL8z8&t=293s, pa je šlo z glisiranjem preko.
Edino, kar opažam, je, da je šla cena skoraj 100% gor.

https://www.mission-craft-shop.de/epages/64539417.sf/de_AT/?ObjectPath=/Shops/64539417/Products/100040-10
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
jcd
Višji vodnik
Prispevkov: 15
Pridružen: So Jul 30, 2022 09:51

Re: GUMENJAK QUICKSILVER ALU RIB 420

OdgovorNapisal/-a jcd » Ne Jul 16, 2023 09:02

pinosat napisal/-a:Če kupuješ novega, to kupi, ne bo ti žal, pač v okviru lastnosti, ki jih zložljivi gumenjaki imajo ... jaz sem kupil 2013, vem, da še zdaj pluje b.p. Še na ruti je bil, pa iz Ilovika na Silbo so bili takrat kar fajn valovi - 3 in 4. minuta https://www.youtube.com/watch?v=KbX_CukL8z8&t=293s, pa je šlo z glisiranjem preko.
Edino, kar opažam, je, da je šla cena skoraj 100% gor.

https://www.mission-craft-shop.de/epages/64539417.sf/de_AT/?ObjectPath=/Shops/64539417/Products/100040-10



:D

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov