transportna kolesa in priklopna konzola za gumenjaka

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

ips
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne Maj 30, 2010 09:23

transportna kolesa in priklopna konzola za gumenjaka

OdgovorNapisal/-a ips » Pe Jun 25, 2010 09:14

Pozdravljeni,

tudi jaz sem od včeraj nov na forumu, ki je super zadeva za nas novince v svetu morjeplovcev.

Za lažji transport gumenjaka YAM 430 z Yamaha25KM od priklolice v kampu do rampe želim čoln opremiti s transportnimi kolesi ter priklopno konzolo s katerim ga bi priključil na vlečno kljuko na avtomobilu. Ima mogoče kdo kakšen predlog kje bi lahko dobil takšna kolesa (teža čoln+motor=cca.130kg) in konzolo? Ima mogoče kdo kakšen načrt konzole da bi si jo lahko sam izdelal?

Hvala,
ips
Uporabniški avatar
Gaso
Admiral
Prispevkov: 1480
Pridružen: To Dec 09, 2008 09:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Gaso » Pe Jun 25, 2010 09:55

Jaz sem imel za pasaro 5m 260kg(čoln)+27kg(motor) + 30kg(krama) , voziček, uporabljal pa sem malo manjša kolesa od karjole, s plastičnim platiščem rdeče barve, zunaj pa je guma, ventil pa od samokolnice. Kolesa bodo sigurno OK za tvojo zadevo, dobiš jih pa v Merkurju, Obiju, Baumaxu.

Jaz ne bi kompliciral z vlečno kljuko itd..., ob improviziranem rudelnu, bos s parimi pomagači lepo odvlekel tvoj čoln do rampe. Za čolne s kobilico takšen rudel ima dimenzije 30x30cm in ima utor za kobilico, za gumenjaka boš pa malo zimproviziral. Npr. zgornji del vozička, ki nalega na dno gumenjaka narediš po obliki trupa, daš gor neko gumo in z eno vrvjo spredaj in z eno vrvjo zadaj fiksiraš voziček, gume in ostalo pa enako kot sem imel jaz, ko ga daš pod gumenjak, nato potiskaš čoln do rampe in daš čoln z vozičkom vred v vodo, potem še demontiraš voziček.
Slika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov