S čim najlažje polniti gumenjaka??

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

damo
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: Ne Jan 19, 2020 21:27

Re: S čim najlažje polniti gumenjaka??

OdgovorNapisal/-a damo » Če Jun 02, 2022 11:02

kasaudio napisal/-a:To je bullshit. S tem ne boš resne gumice nafilal. Edini efekt bo ropot. Ročna pumpa, cilindrasta 10-15L in bo malo gimnastike, brez ropota in uspešno.


To seveda ni čisto res. Imam omenjeni komplet, za čoln (4.5m zložljiva gumica z napihljivim dnom).

Uporabljam puhalo, ki nafila čoln do recimo 90%, ne vem tlaka. prav tako nafila dno, toliko da se formira. Nato dopolnim z ročno pumpo na predpisane tlake. Puhalo je zelo uporabno in vredno vsakega eura. Zelo praktično tudi pri pospravljanju čolna, ko izsesaš zrak.

Me je lani en nemec na pomolu žalostno gledal, ko sem bil 1-2-3 fertik, medtem ko se je on je..al in napihoval svojega T40. No, ko sem opravil sem mu seveda posodil svoje puhalo. Po moje ga je potem ob prvi priliki kupil :)

Tak da moje mnenje - go for it, ampak pumpo boš še vedno rabil.
francelj
Admiral
Prispevkov: 1080
Pridružen: Po Nov 26, 2007 21:09
Kraj: Brezovica

Re: S čim najlažje polniti gumenjaka??

OdgovorNapisal/-a francelj » Če Jun 02, 2022 11:08

Evo, našel sem še taki pumpi na 12V. Jih imam že nekaj časa na polici, manjšo sem uporabil enkrat, večjo nekaj sezon. Če jih kdo želi, za kakih 20Eur malo in 30Eur veliko:

https://zweikapitaene.de/produkt/luftpumpe-bravo-200l-min-12v-art-66-446-92/

https://www.navtikaceneje.si/Zracne-tla ... o-800.html

Francelj imaš ZS
Uporabniški avatar
modro morje
Viceadmiral
Prispevkov: 362
Pridružen: Ne Jan 21, 2018 11:54
Kraj: Ljubljana - Krk

Re: S čim najlažje polniti gumenjaka??

OdgovorNapisal/-a modro morje » Če Jun 02, 2022 14:42

francelj napisal/-a:Evo, našel sem še taki pumpi na 12V. Jih imam že nekaj časa na polici, manjšo sem uporabil enkrat, večjo nekaj sezon.

Hja, tuki pri teh Bravo pumpah rabiš še en sorazmerno velik 12V aku, ker vlečejo kar precej toka. Moja situacija je taka, da mam gumak 2,4m zložen in pospravljen na jadrnici 10m v kabini, pol ga moram najprej iz kabine zvlečt na premec, kjer je vsaj zadosti ravno, in ga tam začet napihovat. Seveda bi lahko zvlekel še Bravo pumpo, pa privlekel na premec še 12V aku (10kg?). Se pa zdi precej bolj enostavno z eno malo pištolco (2kg?) gumaka napolnit do 90%. Pa tudi cena te Lidlove zadeve je bistveno manjša, kot Bravo, še posebej, če maš iste baterije še za kaj drugega (vrtalnik, reflektor, sesalec).

Tko da bi zaključil, da je pištola v določenih primerih (kot je moj) kar uporabna.
Navigare vivere est.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4827
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: S čim najlažje polniti gumenjaka??

OdgovorNapisal/-a kocka » To Jun 07, 2022 18:55

Ma jaz sem to vse z ročno pumpo 2l, sploh te do 3m, ki nimajo take hude prostornine. 2l pritisk dol, 2l vlek gor edino za križ je mal jeba. :wink:
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

Re: S čim najlažje polniti gumenjaka??

OdgovorNapisal/-a weta » Če Jun 09, 2022 20:44

modro morje napisal/-a:Zanima me, če je kdo probal napolnit gumak z orodjem, ki ga recimo ponuja Lidl, včasih pa tudi Hofer, pa Eurospin tudi. Evo slikica.
Slika
Žal sta obe napravi pomanjkljivo specificirani. Če je podan tlak, tedaj ni pretoka, in obratno za drugo napravo. Predpostavljam pa, da je za pupmanje gumaka najprej bolj pomemben večji pretok, ko pa je že precej poln, bi pa rabil še malo več tlaka, toda koliko? Imate izkušnje?

Jaz imam točno tako zadevo. Puhalo je za pumpat gumenjake, kaj pomest pod mizo, ocistit kak filter od sesalca itd odlicna. Ona druga je pa za pumpat bicikle, kolo od karjole in kakega vozička, za dopumpat gume od avta.....ni pa za pumpat gume od avta od nule dalje, ker jo pregreješ in skuriš, ker bo pumpala pol ure eno kolo.
Ono puhalo pa meni kajak 4 metre napihne v manj kot minuti tri komore.nato z manometrom.in majhno dvosmerno pumpico kak liter prostornine ali manj, dopumpam še v minuti ali dveh.
Enako sem.pumpal maestrala 9... Dve minutke s pumpo in nato še na mero z ročno.
Ena baterija 2ah zdrži za več polnjenj in praznenj čolna...ne rabiš niti polnilca s sabo na dopust nosit.
V glavnem vredno vsakega evra. Pa še cena je okoli 30 eur. Jaz priporočam.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov