BAYLINER 2855

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

ŠPELA
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: Po Jan 05, 2009 12:52

BAYLINER 2855

OdgovorNapisal/-a ŠPELA » To Jan 06, 2009 21:07

ZANIMA ME KAKŠNE IZKUŠNJE IMATE Z TEM PLOVILOM NA MORJU. ZANIMA ME RES VSE OD PLOVNIH LASTNOSTI ITD.....

HVALA ZA VSE INFORMACIJE
MORJE JE ZAKON
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » To Jan 06, 2009 21:11

Lep pozdrav tudi tebi, Špela, dobrodošla na Morjeplovcu.
boki
Kapitan
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Mar 17, 2008 20:32
Kraj: Krk

2855

OdgovorNapisal/-a boki » To Jan 06, 2009 21:28

Za začetek kar soliden čoln,sčasoma pa postane zelo zelo neudoben,še zlasti zunaj. Poraba z motorjem 7,4 l je kar velika(60-80l/h),plovne lastnosti pa tako tako.Zelo težko pa ga je prodati,ko ugotoviš,da to ni to in da potrebuješ nekaj večjega oziroma bolj udobnega.
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4390
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » To Jan 06, 2009 22:23

Naš Novinec ga je pravkar prodal in ti bo iz prve roke povedal svoje izkušnje, žal bolj grenke, vendar ni bil kriv čoln ampak prodajalec, ki mu ga je podtaknil z uničenim motorjem.
lpg
https://medisken.si
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Jan 06, 2009 22:50

Čoln je povsem OK, uporabnost kokpita je vprašljiva, kar je omenil že Boki, nasploh imajo vsi Bayliner cruiserji precej trapasto narejen kokpit, nekakšna banja...
Kar se tiče plovnih lastnosti, je ravno ta model eden boljših iz Baylinerjeve serije, na morju je zelo dober. Če bi imel trup še dve plasti tkanine, pa bi bil boljši od vse konkurence...
Poraba je visoka, vendar je to pač tako na vsakem čolnu te velikosti in mase. Ravno tu je nekako meja, da en motor postane premalo in sta potem potrebna dva. Prodati ga je težko, sicer pa v tem trenutku je težko prodati kakršenkoli čoln. Zimsko zatišje je sicer običajno, vndar je letos bilo že jesensko zatišje, pa sedaj zimsko in bojim se, da bomo dočakali tudi spomladansko zatišje... Če trenutno kupuješ čoln si v dobri poziciji, saj je kupcev malo, ponudbe pa je kar nekaj.

LP
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » To Jan 06, 2009 23:47

Sam sem imel Baylinerja 2855 in sem bil s samim plovilom zelo zadovoljen. Največ je odvisno od posameznika, kaj sploh hoče in draga Špela, če sprašuješ za to plovilo, pomeni, da si se že odločila oz. si zanj zagreta in potrebuješ nekoga da te porine.
Jaz sem iskal plovilo, ki bi imelo dolžino približno 9m, široko pa vsaj 3m. Iskal sem kokpit, kjer bi lahko užival v senci pod cerado, da bi lahko v kokpitu jedel in sedel z vsaj še tremi (torej štirje člani). Notranjost pa je bila zelo pomembna: plovilo mora imeti vsaj eno ločeno kabino in v celem plovilu stojno višino. to plovilo ima ločeno krmno spalnico z vrati, ter z zaveso ločeno in stalno postavljeno spalnico v premcu!!!! zelo pomembno je ali spuščaš mizo zaradi ležišča in uničuješ iz dneva v dan sedežno garnituro, ki je ponavadi iz usnja ali umetnega usnja. Miza in jedilni kot za štiri, vedno postavljen na svojem mestu!!!! Kuhinja za 4 zadovoljiva in nad kuhalnikom imaš zračno loputo, ki služi namesto kuhinjske nape. Ne boj se kuhan ja, pare in vlažne "tapicirnge" nad glavo.
Vsak bay ima tudi dober sidrni vinch in verigo 8mm, ter težko sidro.
Brisalec za steklo je pomemben, ko voziš na grdem morju.
Posrečena je še zadnja platforma, kjer lahko bočno zapneš bayboat in v zadnji omarici nad platformo, kjer so stikala, lahko zložiš pasarelo.
Torej čoln je naravnost čudovit za ta denar. napiši mi, če imaš kaj podobnega za denar, ki ga boš porabila na njem.
Poraba za motor Merc 7,4 MPI je v povprečju cca 35 litrov pri vožnji 24 milj in dobro naštudiranih flapsih in trimu motorja, morje pa od 0-2. če je morje 3, potem je poraba večja. Vozil sem ga že na zelo dobri trojki, pa ti moram povedati, da me je zalivalo, ker je prekratek in prelahek. To pač spada v plovila pod 12 m in težo 10 ton. Če pa boš z njim vozila 30 milj in več (gre tudi 35 milj) potem bo poraba 80-100 litrov, prav tako bo poraba velika če boš z njim "orala" brez nastavljenega trima in flapsov.
Jaz sem imel nesrečo, da sem kupil plovilo ki je imelo motor, ki je bil namenjen prodaji, torej pokvarjen. Svoj čoln sem zrihtal v nulo in ga prodal, ker imam večje plovilo, Bay pa je ostal v dobrem spominu in lepo je prekrižaril Jadran.
Za ta denar, mislim, da ne dobiš boljše ponudbe! Če te še kaj zanima, lahko dobiš iskrene odgovore iz prve roke.
LP
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » Sr Jan 07, 2009 00:54

Lep pozdrav. Prebrala si že mnogo mnenj in nasvetov, tako, da lahko dodam še jaz svojega. Nikoli Baylinerja sem rekel in kaj imam sedaj. Baylinerja 2556. 28 tka mi je zanimiva. Nisem je še imel, jo je pa imel moj prijatelj in z njo sem začel svoje pomorske izkušnje. Šraufat ga je treba, kot vsak drug čoln, kdor reče da ni dober se laže. Pluli smo v jugu, burji, tramontani, maestralu in bonaci, vedno se obnaša tako kot je treba. Tipično za gliserje, da je malo nabijanja in skakanja, vendar opravlja svojo nalogo. Kot pravi Boki da je poraba 60-80, ne verjamem, ker z motorjem 7.4 z vbrizgavanjem nismo presegli 50 l pri hitrosti 33 milj. Če pa je stari motor z vplinjačem potem je poraba malo večja. Notranjost odlična, 4 ležišča, kuhinja, jedilni kot wc. Kaj si lahko še želiš, razen če ti ostaja denar da se lahko preseravaš. Tako, da če ti je čoln všeč, za tako ceno dobiš ogromno. Vedi pa da so mnenja deljiva, in pri nakupu se oziraš na svoje želje in zmoglivosti. Kaj več o tem čolnu ti lahko povem na zs. Lp
ŠPELA
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: Po Jan 05, 2009 12:52

BAYLINER 2855

OdgovorNapisal/-a ŠPELA » Sr Jan 07, 2009 20:26

HVALA VSEM ZA ODGOVORE.ZANIMA ME ŠE KER SEM ZASLEDILA V OPISU PLOVILA DA IMA MAJHEN HLADILNIK IN ME ZANIMA KAKO STE DODATNO HLADILI PIJAČO NA ČOLNU.

:D :D
MORJE JE ZAKON
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Jan 07, 2009 20:40

Špela!

Je kakšen razlog, da imaš vedno vklopljen CAPS LOCK??? Če si CNC programer ti je oproščeno (bodo že vedeli zakaj), drugače pa nikakor. Velike črke na forumu pomenijo dretje in hruljenje na nas ostale.

LP
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4390
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Sr Jan 07, 2009 20:42

Majhen hladilnik je relativen pojem, na tej dolžini barke pač ne moreš imeti 150l hladilnika kot doma. Vedno se da pomagat s kakšno prenosno hladilno torbo na 12v, vendar je kar potratna stvar. Četudi je majhen, da le dela kot je treba pa gre. Se pač prilagajaš in vmes srkneš kakšno crno vino.
lpg

p.s. Špela, pritisni prosim Caps Lock, velike črke na forumu namreč pomenijo povišan ton(dretje) :D
https://medisken.si
ŠPELA
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: Po Jan 05, 2009 12:52

OdgovorNapisal/-a ŠPELA » Sr Jan 07, 2009 20:51

se opravičujem glede črk,ni bilo namerno sem pač nova na forumu
MORJE JE ZAKON
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Jan 07, 2009 21:28

Oproščeno! :wink:

LP
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Sr Jan 07, 2009 21:36

Bay 2855 ima res mali hladilnik, ki je nameščen pod sedežno klopjo "beri jedilnice" in ima cca 48 litrov. Je pa zanimivo, da ima zgoraj zmrzovalnik (za 10 srednjih zrezkov).
Piojača se hladi v hladilniku, predhlajenje pa ima v enem od spodnjih "bunkerjev", ki je dejansko v vodi. Zanimivo je tudi to, da sem imel za napajanje elektrike dva akomulatorja in mi ni nikoli zmanjkalo energije.
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"

...........................................................(J.H.)
joeloe
Kontraadmiral
Prispevkov: 270
Pridružen: Pe Jan 18, 2008 20:46

OdgovorNapisal/-a joeloe » Če Jan 08, 2009 09:12

Ohladitev pijače je možna tudi v morju. Sam sem že imel privezan kamen in plastenko na vrvi. Zasidran sem bil pri globini cca. 10 metrov in ko sem se vrnil iz podvodnega ribolova na čoln, je bila pijača zame ravno prav ohlajena. Tako na oko bi ocenil 15 stopinj celzija.
Ker pa ne pijem piva pa ne vem kako se obnese hlajenje npr. kište piva na tak način...
Verjetno bi se lahko zgodilo, če bi pivo tako hladil kjer je več zasidranih plovil, da bi ga zmanjkalo še preden bi kišto ptegnil nazaj na krov!
:D
Sve će to narod da pozlati!
superpuntar
Kapitan
Prispevkov: 186
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 08:49

OdgovorNapisal/-a superpuntar » Če Jan 08, 2009 09:25

:)
Piva v tej zemljepisni širini v morju žal (k sreči) ne moreš dobro ohladiti.
Tvojih 15 stopinj je kvečjemu za rdeče vino, pa še to ponavadi pujemo bolj hladno..
Varijanta bi bila mokra cunja in hud veter (če šibate z gliserjem mogoče še rata). Drugače pa hladilna torba, led, pa si dobr cel dan :)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov