Uvoz čolna iz Italije

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Pe Mar 31, 2017 10:41

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 12:46, skupaj popravljeno 1 krat.
val
Admiral
Prispevkov: 1566
Pridružen: Po Sep 08, 2008 20:12
Kraj: Maribor-koper- Pula

OdgovorNapisal/-a val » Pe Mar 31, 2017 20:54

Iz naših klasifikacijskih zavodov,ti gredo barko tudi v IT. pogledat.
Naredijo osnovni pregled in barko pri nas registriraš.

Overjeno kupoprodajno, izpis iz It.registra in registriraš.

Na izpis boš pa kr čakal,pa še drag je.

Lahko pa me kontaktiraš.
Kariera
Viceadmiral
Prispevkov: 521
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 09:04

OdgovorNapisal/-a Kariera » Ne Apr 02, 2017 18:54

val napisal/-a:Iz naših klasifikacijskih zavodov,ti gredo barko tudi v IT. pogledat.
Naredijo osnovni pregled in barko pri nas registriraš.

Overjeno kupoprodajno, izpis iz It.registra in registriraš.

Na izpis boš pa kr čakal,pa še drag je.

Lahko pa me kontaktiraš.


A hodijo v npr. Bari, ali pa Napoli?

Lp
val
Admiral
Prispevkov: 1566
Pridružen: Po Sep 08, 2008 20:12
Kraj: Maribor-koper- Pula

OdgovorNapisal/-a val » Ne Apr 02, 2017 19:00

Če boš jim plačal pot in vse kaj spada zraven bodo šli.
Kontaktiraj me.
Trailerpark
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: To Okt 31, 2017 08:34

Re: Uvoz čolna iz Italije

OdgovorNapisal/-a Trailerpark » Pe Nov 17, 2017 10:36

Pozdravljeni. Zaradi dobre ponudbe sem v IT kupil jadrnico 6metrov brez da bi se prej pozanimal kako naprej. Po telefonu so mi na kapetaniji koper rekli da ni uvoza bark iz IT. To se mi je zdelo čudno ampak vidim, da imate tudi ostali probleme. Prodajalec mi je rekel da so dovolj papirji od motorja in da pri njih ni potrebna registracija do 10m. Moje vprašanje je. Ali imam lahko barko parkirano v IT in se z njo vozim po IT ? Ali lahko z to barko zapeljem v slo ali hr morje. Cena priveza v it je 80% nizja kot v slo tako da bi jo raje pustil tam. Nima pa jadrnica nobene oznake kot jo imajo v slo, npr. PI 1234

Hvala in mirno morje.
moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

Re: Uvoz čolna iz Italije

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Pe Nov 17, 2017 12:07

To je point. Registracije plovila ne rabis v ita zato nimas tehnicne preglede vsako 4 leto.
Pusti tako. Das samo ita zastavo. Kasko zavarovanje in to je to. Dokumente imej vedno sabo in rdeci resevalni obroc.
Drugace je najboljse da barki das ime tako vsaj imas neko ipoteticno registrsko oznako.
Ko gres v hr ali slo moras samo imet veljavno zavarovanje ki krije slo ali hr morje.
Uporabniški avatar
goahead
Admiral
Prispevkov: 1488
Pridružen: Če Apr 08, 2010 22:53

Re: Uvoz čolna iz Italije

OdgovorNapisal/-a goahead » Pe Nov 17, 2017 12:31

morosito napisal/-a:To je point. Registracije plovila ne rabis v ita zato nimas tehnicne preglede vsako 4 leto.
Pusti tako. Das samo ita zastavo. Kasko zavarovanje in to je to. Dokumente imej vedno sabo in rdeci resevalni obroc.
Drugace je najboljse da barki das ime tako vsaj imas neko ipoteticno registrsko oznako.
Ko gres v hr ali slo moras samo imet veljavno zavarovanje ki krije slo ali hr morje.

Ne nabijat bale......ti se v Italiji ne smeš vozit z ITA natante, če si SLO državljan. Če pa imaš slučajno permeso di sogiorno v Italiji oz. neko začasno ali stalno prebivališče pa ja.
moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

Re: Uvoz čolna iz Italije

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Pe Nov 17, 2017 13:18

goahead napisal/-a:
morosito napisal/-a:To je point. Registracije plovila ne rabis v ita zato nimas tehnicne preglede vsako 4 leto.
Pusti tako. Das samo ita zastavo. Kasko zavarovanje in to je to. Dokumente imej vedno sabo in rdeci resevalni obroc.
Drugace je najboljse da barki das ime tako vsaj imas neko ipoteticno registrsko oznako.
Ko gres v hr ali slo moras samo imet veljavno zavarovanje ki krije slo ali hr morje.

Ne nabijat bale......ti se v Italiji ne smeš vozit z ITA natante, če si SLO državljan. Če pa imaš slučajno permeso di sogiorno v Italiji oz. neko začasno ali stalno prebivališče pa ja.


permesso di soggiorno ne obstaja več od nadaljnega 2007 za slovenijo

italjanski zakon o imigracija za člane EU je jasen: I cittadini comunitari (appartenenti all'Unione Europea) sono equipollati con i cittadini con cittadinanza italiana"

equipollati pomeni da zakon velja za vse isto.
Trailerpark
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: To Okt 31, 2017 08:34

Re: Uvoz čolna iz Italije

OdgovorNapisal/-a Trailerpark » Pe Nov 17, 2017 13:21

Kaj pa če lastnik ostane italijan, bi lahko slovenski državljan vozil njegovo barko po IT morju brez njega na krovu?
Trailerpark
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: To Okt 31, 2017 08:34

Re: Uvoz čolna iz Italije

OdgovorNapisal/-a Trailerpark » Pe Nov 17, 2017 13:40

Vidim, da je že morasito odgovoril da je za vse isto, torej IT zastava in zavarovanje pa grem lahko v SLO in HR, je tako?
Uporabniški avatar
goahead
Admiral
Prispevkov: 1488
Pridružen: Če Apr 08, 2010 22:53

Re: Uvoz čolna iz Italije

OdgovorNapisal/-a goahead » Pe Nov 17, 2017 13:54

Pokliči lepo na kapitanijo v Koper ali izpostavi Piran, Izola in se prepričaj. Imel sem dve barki na tak način in sem bil v prekršku...vprašaj....Niso hoteli niti zavarovati plovila, potem sem nekaj zmutil z naslovom od sestre, ki živi v Italiji in so naredili zavarovanje.....
Probaj
bouton
Admiral
Prispevkov: 873
Pridružen: So Dec 22, 2007 13:41

Re: Uvoz čolna iz Italije

OdgovorNapisal/-a bouton » Pe Nov 17, 2017 14:14

Kontaktiraj morjeplovca z nickom val in ti bo uredil kar želiš!
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Uvoz čolna iz Italije

OdgovorNapisal/-a alesjo » Pe Nov 17, 2017 14:48

Tako imenovana barka v IT natante je v bistvu plovilo brez zastave in registrske številke, z takim plovilom lahko pluješ le v IT vodah in nikakor v SLO, zavaruješ jo lahko kot državljan SLO samo pri SLO zavarovalnici le z motorjem do 5 km, v kolikor imaš več konjev to jo ne bo nihče zavaroval, kar jaz vem je zaenkrat tako. l.p. alesjo
Uporabniški avatar
goahead
Admiral
Prispevkov: 1488
Pridružen: Če Apr 08, 2010 22:53

Re: Uvoz čolna iz Italije

OdgovorNapisal/-a goahead » Po Nov 20, 2017 10:15

Trailerpark napisal/-a:Pozdravljeni. Zaradi dobre ponudbe sem v IT kupil jadrnico 6metrov brez da bi se prej pozanimal kako naprej. Po telefonu so mi na kapetaniji koper rekli da ni uvoza bark iz IT. To se mi je zdelo čudno ampak vidim, da imate tudi ostali probleme. Prodajalec mi je rekel da so dovolj papirji od motorja in da pri njih ni potrebna registracija do 10m. Moje vprašanje je. Ali imam lahko barko parkirano v IT in se z njo vozim po IT ? Ali lahko z to barko zapeljem v slo ali hr morje. Cena priveza v it je 80% nizja kot v slo tako da bi jo raje pustil tam. Nima pa jadrnica nobene oznake kot jo imajo v slo, npr. PI 1234

Hvala in mirno morje.


@Trailerpark ......., da ne bo pomote. Ti lahko barko kadarkoli registriraš v SLO register plovil. Imel sem občutek, da misliš da si se zaje... Mirno! Vse lahko urediš.
Trailerpark
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: To Okt 31, 2017 08:34

Re: Uvoz čolna iz Italije

OdgovorNapisal/-a Trailerpark » Sr Nov 22, 2017 10:06

Oprostite ampak sedaj mi res ni več jasno. Ko sem klical v kapetanijo kp so mi rekli da bi uvoza bark iz IT. To je bilo vse kar sem se pogovarjal. Tukaj so tudi neenotni odgovori. V sloveniji je toliko zakonov in regulacij glede bark, da mislim da je najboljša ideja da ostane v trstu neregistrirana in jo uporabljam le v it vodah

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov