Prepis in sprememba vpisnega lista za čoln

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Prepis in sprememba vpisnega lista za čoln

OdgovorNapisal/-a jozko » Sr Jun 20, 2018 16:25

Ko preteče 3 leta od veljavnosti vpisnega lista, dobiš pošto, da bo šel čoln v izbris :!:
Če ne podaljšaš, sledi odločba o izbrisu :roll:
V kolikor želiš ponoven vpis potrebuješ to odločbo, lahko pa obdržiš označbo čolna, v kolikor še ni bila komu dodeljena :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
leonadee
Poddesetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: To Jun 29, 2021 12:30

Re: Prepis in sprememba vpisnega lista za čoln

OdgovorNapisal/-a leonadee » Po Avg 21, 2023 23:01

Pozdravljeni
Zanima me, če je čolnu potekla registracija in se dela sprememba lastništva, potrebno za nov vpisni list za novega lastnika urediti tudi zavarovanje in tehnični pregled?
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Prepis in sprememba vpisnega lista za čoln

OdgovorNapisal/-a MareC » To Avg 22, 2023 06:47

leonadee napisal/-a:Pozdravljeni
Zanima me, če je čolnu potekla registracija in se dela sprememba lastništva, potrebno za nov vpisni list za novega lastnika urediti tudi zavarovanje in tehnični pregled?

SLO ali HR to je potrebno napisat
ennavtik
Kapitan
Prispevkov: 187
Pridružen: Sr Mar 14, 2018 20:37

Re: Prepis in sprememba vpisnega lista za čoln

OdgovorNapisal/-a ennavtik » To Avg 22, 2023 07:37

Za HR -> je treba
Darh
Admiral
Prispevkov: 1167
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Prepis in sprememba vpisnega lista za čoln

OdgovorNapisal/-a Darh » To Avg 22, 2023 07:41

Tehnicni pregled ja, zavarovanje pa vsaj meni ni bilo treba, itak sem ga pa. To je uradno, vemo pa, da obstajajo bliznjice.
UrbanBatic
Kontraadmiral
Prispevkov: 263
Pridružen: Ne Maj 15, 2016 10:24
Kraj: Waj

Re: Prepis in sprememba vpisnega lista za čoln

OdgovorNapisal/-a UrbanBatic » Pe Avg 25, 2023 11:16

leonadee napisal/-a:Pozdravljeni
Zanima me, če je čolnu potekla registracija in se dela sprememba lastništva, potrebno za nov vpisni list za novega lastnika urediti tudi zavarovanje in tehnični pregled?

Če je stara registracija v Slo, potrebuješ:
-dokument, ki dokazuje lastništvo plovila in motorja (kupoprodajna/darilna/račun (novo plovilo in/ali motor)/sklep o dedovanju/izjava o samogradnji)
-CE certifikat-spričevalo o gradnji čolna (če je čoln seveda dovolj mlad in ta sploh obstaja) ter spričevalo o motorju,

Spričevalo o gradnji čolna (CE certifikat) in spričevalo o motorju bi moralo biti že na izpostavi stare registracije v arhivu (KP, IZ ali PI). Priporočam, da izpostave ne menjuješ, ker imaš samo več problemov s pridobitvijo teh dokumentov iz arhiva in prepošiljanjem za 0 efekta...
Torej rabiš le še kupoprodajno pogodbo. Prilagam osnutek, ki ga lahko izpolnite v Adobe Acrobatu ali podobno.
Prodajalčev podpis je potrebno overiti. (Glej 11. člen) Najceneje je običajno na upravnih enotah (manj kot 5€, pri notarjih lahko tudi več x10€).
Glede zavarovanja pa :arrow:

Darh napisal/-a:Tehnicni pregled ja, zavarovanje pa vsaj meni ni bilo treba, itak sem ga pa. To je uradno, vemo pa, da obstajajo bliznjice.

Zavarovanje ob registraciji v SLO ni bilo potrebno (kolikor jaz vem, če je plovilo na suhem/prikolica). Pravilnik o čolnih in plavajočih napravah glej 8. in 9. člen. Pa tudi pri pregledih (27. člen in naprej) zavarovanje ni omenjeno. Seveda v temu primeru ne smeš priti na registracijo in pregled po morski strani!

Na drugi strani pa na e-upravi pod vpisnom čolna v register pravi, da je zavarovanje potrebno že prej. Zanimiva bi bila pravna podlaga za napisano na e-upravi. :)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov