Plovila Italia

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Plovila Italia

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Dec 22, 2019 18:27

Kako staro mora biti min plovilo, da ga naša kapetanija vzame na osnovi Zavarovalne police in ni treba delat raznih certifikatov. Večina manjših bark kot vemo ni registriranih in še več jih je popolnoma brez dokumentov barke razen morda zavarovalne police..sem ter tja se najdejo pa s papirji za motorček če je gori,

So takšni primeri rešljivi brez velikih stroškov.

Da se razumemo, male barke mala cena npr stari Gozzo ipd. potem sigurno ni zanimivo če moraš plačati neke certifikate in kaj ve še kaj vse.

:oops: :oops:

thx

Paco
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Plovila Italia

OdgovorNapisal/-a MareC » Ne Dec 22, 2019 19:17

Paco napisal/-a:Kako staro mora biti min plovilo, da ga naša kapetanija vzame na osnovi Zavarovalne police in ni treba delat raznih certifikatov. Večina manjših bark kot vemo ni registriranih in še več jih je popolnoma brez dokumentov barke razen morda zavarovalne police..sem ter tja se najdejo pa s papirji za motorček če je gori,

So takšni primeri rešljivi brez velikih stroškov.

Da se razumemo, male barke mala cena npr stari Gozzo ipd. potem sigurno ni zanimivo če moraš plačati neke certifikate in kaj ve še kaj vse.

:oops: :oops:

thx

Paco


brez CE ali RINA certifikata ga pri naš ne boš mogel registrirat to ti naj bo vodilo pri nakupu, sam sem iskal ALU čoln tipa Canadian ali Marine, pa jih je en kup a vsi brez papirjev, potem sem pisaril na Italmarine za kopije CE ali RINA in nič od tega, tako da ti želim srečno pri nakupu, jaz sem obupal takrat
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Plovila Italia

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Dec 22, 2019 19:36

No en odgovor je že, se pa spomnim da je nekoč debata že tekla in Ban bi ga vpisal če bi imel Zavarovalno polico IT + Kupoprodajno..sam letnika se pa ne spomnim.

pa alu bi bil tud nice MareC :D samo mora biti "autosvuotante" (italijansko - sem našel da to , to kar iščem )
Nazadnje spremenil Paco, dne Ne Dec 22, 2019 19:43, skupaj popravljeno 1 krat.
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Plovila Italia

OdgovorNapisal/-a MareC » Ne Dec 22, 2019 19:42

Paco napisal/-a:No en odgovor je že, se pa spomnim da je nekoč debata že tekla in Ban bi ga vpisal če bi imel Zavarovalno polico IT + Kupoprodajno..sam letnika se pa ne spomnim.

pa alu bi bil tud nice Marec :D


javno ne moreš pričakovat drugačnega odgovora :mrgreen:
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Plovila Italia

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Dec 22, 2019 19:44

:mrgreen: :mrgreen:

Sj mam ZS tud dovoljen :wink:
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
bojan11
Admiral
Prispevkov: 665
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 21:24
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Re: Plovila Italia

OdgovorNapisal/-a bojan11 » Ne Dec 22, 2019 19:45

Jaz sem ravno v email "vojni" z upravo za pomorstvo ker v Slo smo edini v EU kjer se barke katera je starejsa od letnika 1998 ne da registrirati ce nima CE certifikata. Bom pa vsekakor koncni dialog objavil tukaj.

Sedaj se gre malo za hec malo zares, pa mrtva sezona je in se mi da malo ukvarjat z njimi, ceprav bi isto barko z istimi dokumenti ze lahko registriral na Hrvaskem ali v katerem drugem EU registru.

No, kakorkoli, update objavim ko bo "email dialog" zakljucen, sedaj je tako dalec da je dala Uprava za pomorstvo zadevo v preucitev na Ministrstvo za gospodarstvo, kjer je bil napisan pravilnik o vpisu plovil.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Plovila Italia

OdgovorNapisal/-a MareC » Ne Dec 22, 2019 19:48

bojan11 napisal/-a:Jaz sem ravno v email "vojni" z upravo za pomorstvo ker v Slo smo edini v EU kjer se barke katera je starejsa od letnika 1998 ne da registrirati ce nima CE certifikata. Bom pa vsekakor koncni dialog objavil tukaj.

Sedaj se gre malo za hec malo zares, pa mrtva sezona je in se mi da malo ukvarjat z njimi, ceprav bi isto barko z istimi dokumenti ze lahko registriral na Hrvaskem ali v katerem drugem EU registru.

No, kakorkoli, update objavim ko bo "email dialog" zakljucen, sedaj je tako dalec da je dala Uprava za pomorstvo zadevo v preucitev na Ministrstvo za gospodarstvo, kjer je bil napisan pravilnik o vpisu plovil.


nismo edini po novem je na hrvaškem enako, zakon stupa na snagu 1.1.2020 čolni starejši od 2000 leta se ne bodo mogli več registrirati v CRO register
tomaz_slo
Admiral
Prispevkov: 2310
Pridružen: Če Mar 25, 2010 15:28

Re: Plovila Italia

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » Po Dec 23, 2019 08:47

V eni drugi temi sem spraševal kako je s tem...
http://www.morjeplovec.net/forum/viewtopic.php?f=13&p=345617&sid=e95ac17ff5a470f334a89245da206a2f#p345617
@MareC, a daš prosim povezavo do tega zakona?
tomaz_slo
Admiral
Prispevkov: 2310
Pridružen: Če Mar 25, 2010 15:28

Re: Plovila Italia

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » Po Dec 23, 2019 09:44

Sem našel sam:

PRAVILNIK
O UPISNIKU BRODOVA, ISPRAVAMA, TE NAJVIŠOJ DOPUŠTENOJ STAROSTI I TEHNIČKIM UVJETIMA ZA UPIS BRODOVA U UPISNIK BRODOVA

U upisnik brodova ne mogu se upisati brodice proizvedene prije 16. lipnja 2000. godine osim ukoliko su označene CE oznakom sukladnosti sukladno primjenjivim zahtjevima Direktive 94/25/EZ Europskog parlamenta i Vijeća od 16. lipnja 1994. o usklađivanju zakona i drugih propisa država članica u vezi s rekreacijskim plovilima.
Uporabniški avatar
goahead
Admiral
Prispevkov: 1488
Pridružen: Če Apr 08, 2010 22:53

Re: Plovila Italia

OdgovorNapisal/-a goahead » Po Dec 23, 2019 21:04

Zakaj se ne da? Vse ki sem jih tam kupil sem regiatriral pri nas. Ali je kaj novega?
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Plovila Italia

OdgovorNapisal/-a MareC » Po Dec 23, 2019 21:12

goahead napisal/-a:Zakaj se ne da? Vse ki sem jih tam kupil sem regiatriral pri nas. Ali je kaj novega?

preberi vprašanje :roll:
Uporabniški avatar
goahead
Admiral
Prispevkov: 1488
Pridružen: Če Apr 08, 2010 22:53

Re: Plovila Italia

OdgovorNapisal/-a goahead » Po Dec 23, 2019 21:31

Aha..... Ok.... Certifikat. To naredi biroveritas za cca 100€.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Plovila Italia

OdgovorNapisal/-a MareC » Po Dec 23, 2019 21:34

goahead napisal/-a:Aha..... Ok.... Certifikat. To naredi biroveritas za cca 100€.


blebetaš neumnosti , bil sem pri 4 plovilih in so bili certifikati s pregledom in testom od 550-2.500€, če plovilo nima CE se smatra kot novo oz samogradnja in potem gre vse iz nule
zato ne tako vehemntno 100€
ajd daj podatke, kateri tip čolna je 100€
klinčeva jadrnica brez motorja 4m je bil pregled in test nepotopljivosti 550€
da o gumenjakih od 300 do 700 cm ne govorim kake cifre nastanejo
Uporabniški avatar
goahead
Admiral
Prispevkov: 1488
Pridružen: Če Apr 08, 2010 22:53

Re: Plovila Italia

OdgovorNapisal/-a goahead » To Dec 24, 2019 11:28

Prvic kot prvic, ne blebetam. Vse colne sem registriral pri nas na isti nacin. Colni so bili od 5-8m. Noben od teh ni imel CE. Imel je libreto in to je to. Spricevalo colna je pa naredil Biroveritas za ta denar, mogoce je bilo 20€ vec kot 100. Ne vem točno. Lahko pa, da ne govorimo o istih stvareh in samo blebetam.
Uporabniški avatar
bojan11
Admiral
Prispevkov: 665
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 21:24
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Re: Plovila Italia

OdgovorNapisal/-a bojan11 » To Dec 24, 2019 12:54

goahead napisal/-a:Prvic kot prvic, ne blebetam. Vse colne sem registriral pri nas na isti nacin. Colni so bili od 5-8m. Noben od teh ni imel CE. Imel je libreto in to je to. Spricevalo colna je pa naredil Biroveritas za ta denar, mogoce je bilo 20€ vec kot 100. Ne vem točno. Lahko pa, da ne govorimo o istih stvareh in samo blebetam.


Razlika med pregledom ki ga je tebi naredil Biroveritas in med CE certifikatom je ogromna. Ta pregled ki ti ga je naredil Biroveritas je samo to da ti ni bilo treba colna vozit na kapetanijo na pregled. CE bi pa moral delati CE Certifikat se pa zadeva zacne pri 1500€ in tja do 3000€ pa se nobene garancije ni da ga bos sploh naredil.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov