Trawler < 40"

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a glens » Sr Maj 13, 2020 21:19

Evo, da Pacotu ne poserjemo teme, še en predstavnik modernega všečnega trawlerja pod 40ft iz Francije:

Rhea 32

Slika
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a kr en » Sr Maj 13, 2020 21:23

Jbg. Sto ljudi, sto čudi. In prav je tako.

Drugače pa je namen pravega trwlerja tudi prekooceanska plovba. Skratka barka za dolge pasaže in za življenje na njej. Npr. jaz bi se z njim pridružil Heronu na pohajkovanju okoli sveta.
Kar se klasične oblike tiče, je meni zelo lep. Klasika ne gre iz mode. Je pa vprašanje funkcionalnosti za dopuste na Jadranu samo polet.
Ker: - Na Jadranu nekih vrhunskih plovnih lastnosti ne rabiš. (Ko je rock n roll si v varnem zalivu)
- ima malo ležalnih površin
- dokaj ozki saloni, na račun širokih in varnih bočnih prehodov
- zelo majhni flybridgi
- pilothouse, ki je sicer prava perverzija, ampak pri prečenji Kvarnerja ni lih potreben,.. :P

Ah, kaj. Vseen bi ga z veseljem imel. Kakšno Selene 54. Kot pravi Marchi (mokre sanje).
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a kr en » Sr Maj 13, 2020 21:25

glens napisal/-a:Evo, da Pacotu ne poserjemo teme, še en predstavnik modernega všečnega trawlerja pod 40ft iz Francije:

Rhea 32

Slika



Tole je bolj fake-trawler. Vsaj poden ima čist gliserski. Je lep, ampak to ni to. Pravi trawler je Grandbanks, Selene ipd. Ko je v Senjskih vratih 50 vozlov burje, se gre iz Krka na Rab na bevando. :wink:tko, mal za šalo. Mi pa z našimi banjami muringe v marini takrat zategujemo in špringe delamo. :oops:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a CAR » Sr Maj 13, 2020 21:32

Pajer vidim, da se nisi bil v USA. Pojdi tja ali pa srednjo Ameriko (Kostarika, Panama....) pa bos videl kaj je trawler in zakaj jih imajo in koliko lovijo z njih. Mislim, da te mal fovšija daje tako kot vsakega Slovenčka. Če ima sosed bolji avto pa dajmo se mi kupit boljsega pa makar na kredit.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a glens » Sr Maj 13, 2020 21:33

Pajer...mislim, da se hudo motiš...zakaj se ti zdi udobje bolj navidezno, kot pa resnično oz., če lahko poveš kje je mogoče dobiti več tega na barki? Kar nekaj Teawlerjev je sposobnih potovalke 15kt, američani jim pravijo Performance Trawler

...Considered a "performance trawler," the Mainship 390 rides on a semi-displacement hull capable of higher cruising speeds than full displacement trawlers...




Edina ovira prava ovira pri ta resnih trawlerjih so €€€, ker so po večini nesramno precenjeni in s tem za nas navadne smrtnike povsem nedostopni...

PS: Jaz zelo rad lovim ribe in se poleti prehranjujem 70-80% časa preživetega na vodi z lastnim ulovom.
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a glens » Sr Maj 13, 2020 21:46

kr en napisal/-a:
glens napisal/-a:Evo, da Pacotu ne poserjemo teme, še en predstavnik modernega všečnega trawlerja pod 40ft iz Francije:

Rhea 32

Slika



Tole je bolj fake-trawler. Vsaj poden ima čist gliserski. Je lep, ampak to ni to. Pravi trawler je Grandbanks, Selene ipd. Ko je v Senjskih vratih 50 vozlov burje, se gre iz Krka na Rab na bevando. :wink:tko, mal za šalo. Mi pa z našimi banjami muringe v marini takrat zategujemo in špringe delamo. :oops:



Kren, se strinjam seveda je je to gliser, ki zgleda kot Trawler. Je pa lušten in pod 40ft, kar je Paco navedel v naslovu.

Tole s fayem si ga pa kar malo mimo pihnil. Tako velik fly pa že težko prekašat. Kaj misliš?

Slika

Evo, še moje mokre sanje, ker pri Selenu mi ne paše notranja razporeditev salona, ker prostor ne dih s tisto butasto kuhinj v sredini se mi zdi preveč zaprto vse...

Nordhavn 47 (flaya pa pri tej barki res skoraj ni :oops: ): Ampak, če ti odkrito povem, ko barko uporabljaš celo leto, 3/4 časa sploh ne veš, da imaš fly :oops:

Slika
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a glens » Sr Maj 13, 2020 21:50

CAR napisal/-a:Pajer vidim, da se nisi bil v USA. Pojdi tja ali pa srednjo Ameriko (Kostarika, Panama....) pa bos videl kaj je trawler in zakaj jih imajo in koliko lovijo z njih....


Temu bi dodal le še Kanado...

Slika
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a weta » Sr Maj 13, 2020 22:37

glens napisal/-a:Uf ,zanimivi komentarji...

Nekako bi najlažje opisla, da se gre predvsem za komoditeto in zanesljivot plovbe in še enkrat konfort. Treba je kakšen dan preživet na takšni barki in se potem res vidijo prednosti, ko je na barki kar na enkrat dovolj prostora, ni problema s količino vode, dometom, hladinik je praviloma ogromen, klima, svetel in pregleden salon. Pravi trawler ima tudi dvigalo, da pospravi tender na flay in ti ne dela gužve na platformi...skratka še enkrat praktičnos, narejen za daljša potovanja in udobje. To so glavne prednosti.

Me zanima koliko od vas je že bilo sploh na kašnem Trawlerju?
Koliko vase je že preživelo kakšen dan, tede, mesec na takšni barki?

Zanim me kakšne so vaše potovalne htrosti - Pajer, weta?

Sploh ni nujno, da je trawler počasen, lepota je pa zelo relativna...

ECO Trawler 43
Slika

Eko, moji odgovori. Na kakem sem verjetno že bil, prezivel na njih pa nisem več od kakega drinka. Res je, ne morem soditi o uporabnosti, praktičnosti, plovbi itd. Zadeva me niti ne zanima, ker nimam zelje po njej, verjetno si je tudi privoščiti ne morem. Rad pa preberem, kaj drugi mislijo o tem, kakšne ideje, želje, potrebe imajo. O stvareh si tudi ustvarim.svoje mnenje, ki ga tudi povem..je pa tako mnenje zgolj moj pogled na zadevo.
Aja, moja hitrost je zadnja leta enaka hitrosti pešca. Včasih manj, ce veslam proti toku, včasih več, ce grem s tokom. Imam namreč kajak.:)
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Sr Maj 13, 2020 23:20

.

CAR napisal/-a:Pajer vidim, da se nisi bil v USA. Pojdi tja ali pa srednjo Ameriko (Kostarika, Panama....) pa bos videl kaj je trawler in zakaj jih imajo in koliko lovijo z njih. Mislim, da te mal fovšija daje tako kot vsakega Slovenčka. Če ima sosed bolji avto pa dajmo se mi kupit boljsega pa makar na kredit.


Pa kaj vam ni jasno? O kakšnem tipu barke je govora?

Car, nehaj nabijat in se hvalit kje si že vse bil. Car, očitno ne veš, o čem govorimo. Trawler je za ribolov slaba barka. Da pa imenuješ trawler vse kar ima motor pa kabino je pa tvoje videnje. Jadran ni ocean ampak je samo zaliv Sredozemskega morja.
Tukaj ima prav kr en, ki trdi, da .... fake ...
Še najbolj smešno pri vsej stvari je pa to, da me nekam pošiljaš, kjer ne bom videl dosti tega, o čemer govorimo.
Žal forum ni več tisti, ki je bil pred parimi leti, zato bom kar nehal pisat, ker itak že smetite in ne krepite postov.

Res sem bedak, da se sploh oglašam!

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a CAR » Če Maj 14, 2020 06:45

Pajer boljse bo da se usmeris v temo ribolov, kjer imas zavidanja vredno znanje, ne pa nabijat o necem kar ne veš in si videl samo od daleč. In se to ni vse kar ni povezano ali ni primerno za ribolov, kot navajas slabo. Pa mirno morje in dober prijem, ko bos naslednji teden na barki, ce le sprostijo ukrepe.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Kariera
Viceadmiral
Prispevkov: 521
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 09:04

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a Kariera » Če Maj 14, 2020 06:57

Paco napisal/-a:Pozna kdo še kak novejši bolj klasični trawler manjših dimenzij s CE dobavljivostjo ?

Moj sosed na pomolu v Portorožu si ga je pripeljal iz Kitajske kakšnih 10 let nazaj... Mislim, da je kakšnih 34ft, fly, stranski vhod v salon...ipd. Meni drugače všečen. Uporablja zelo malo...2-3 tedne poleti. Pomol C, marina Portorož ..
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a glens » Če Maj 14, 2020 08:11

Kariera napisal/-a:
Paco napisal/-a:Pozna kdo še kak novejši bolj klasični trawler manjših dimenzij s CE dobavljivostjo ?

Moj sosed na pomolu v Portorožu si ga je pripeljal iz Kitajske kakšnih 10 let nazaj... Mislim, da je kakšnih 34ft, fly, stranski vhod v salon...ipd. Meni drugače všečen. Uporablja zelo malo...2-3 tedne poleti. Pomol C, marina Portorož ..



Daj kakšno sliko, da vidimo kako to zgleda :lol:
Kariera
Viceadmiral
Prispevkov: 521
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 09:04

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a Kariera » Če Maj 14, 2020 11:11

glens napisal/-a:
Kariera napisal/-a:
Paco napisal/-a:Pozna kdo še kak novejši bolj klasični trawler manjših dimenzij s CE dobavljivostjo ?

Moj sosed na pomolu v Portorožu si ga je pripeljal iz Kitajske kakšnih 10 let nazaj... Mislim, da je kakšnih 34ft, fly, stranski vhod v salon...ipd. Meni drugače všečen. Uporablja zelo malo...2-3 tedne poleti. Pomol C, marina Portorož ..



Daj kakšno sliko, da vidimo kako to zgleda :lol:


Khmmm... :lol: Barka je taka: https://www.clippermotoryachts.com/list ... ritage-34/ Samo zdaj pa res ne vem več. Rekel je, da jo je pripeljal iz Kitajske, ne vem pa ali je made in AU ali CN.. :roll: Lahko tudi, da je replika, samo ima tudi detajle enake...npr, roll ki se spusti ipd...
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a glens » Če Maj 14, 2020 14:22

Čisto možno, da je narejen na Kitajskem, Tajvan...tudi ta ˝najboljši˝ so skoraj vsi made in Tajvan, Kitajska...kot na primer Nordhavn, Fleming, Selene, North Pacific....
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Trawler < 40"

OdgovorNapisal/-a admin » Pe Maj 15, 2020 17:36

Jaz mislim da se nima smisla prepirat kaj je dobro in kaj ne, ker vse to je stvar okusa. In ravno iz tega razloga obstaja tudi toliko različnih bark!
Jadrnica je nekaj drugačnega, velikem delu morjeplovcev je to nori užitek, meni osebno je jadranje res nekaj najbolj mimo, pa sem bil že na kar nekaj jadrnicah, sploh pred leti tudi z res profi skiperji. Nikoli nisem razumel poante jader in na sploh koncepta barke kot je jadrnica, meni pač ne paše. Vendar nisem nikoli govoril proti takim barkam (razen v šali), ker pač nekomu pašejo.
Podobno tudi open barke, pa hard top, fly, hitre gliserske, ali počasne izpodrivne, potem še trawlerji v neki posebni katergoriji, čeprav meni osebno to ni nič posebna kategorija! Trawler je pač izpodrivna barka (danes nekateri tudi pol-izpodrivna), ponavadi malce večjih dimenzij. Užitek počasne plovbe je nekaterim zakon, drugim dolgčas, pa hvala bogu, zato pa imamo različne barke! In važno je samo to, da smo vsi zadovoljni na tistem, kar imamo. Da je nekaj neuporabno je spet relativno, ker nekomu je uporabno!

V zadnjih desetletjih živimo hitro, v zadnjih letih smo tudi pod vse večjim stresom in v zadnjih 2 mesecih se nam je zaradi takšnih in drugačnih ukrepov samo še dodatno "sfuzlalo". Pojdimo na morje, preluftat barke in izpihat pajčevine iz izpuhov ter prevetriti jadra! Bo bolje. :wink:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov