Prevoz plovila iz Italije v času virusa

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

ktjt
Kapitan
Prispevkov: 167
Pridružen: Sr Apr 04, 2012 21:36

Prevoz plovila iz Italije v času virusa

OdgovorNapisal/-a ktjt » Po Maj 04, 2020 17:29

Pozdrav,
ali ima kdo informacije kakšne so regulative za prevoz plovil iz Italije sedaj, ko se začenja vse malo odpirati?

Namreč, pripeljati moramo barko iz Venezie. Možnosti je več:
- barka po morju do ribiskega naselja in dvig da vse postorimo, potem jo prepeljemo v Slo. Kako bi bilo ce bi preckali mejo in jo prepeljali do Pirana? Ali je to mogoce?

- barka s cestnim prevozom do Pirana (opraviti tehnicni) in potem v morje in naprej.

Ali je se kaksna druga opcija?
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Prevoz plovila iz Italije v času virusa

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Maj 04, 2020 17:35

A se ti zdi, da je Morjeplovec PR Vlade RS? :lol:
Kdje ba navalio z vprašanji? Če bi vedeli odgovore na ta vprašanja, bi že zdavnaj pluli. :lol:

Vseeno pa bi ti verjetno kakšno podjetje lahko prepeljalo barko. Sam pa ne verjamem, da jo že lahko.
Še lastniki ne moremo do bark.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Prevoz plovila iz Italije v času virusa

OdgovorNapisal/-a Paco » Po Maj 04, 2020 17:43

Poskusimo pomagati.
Misliš barko sam s prikolico peljati ali PRO prevoznik ?

lpp
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
bojan11
Admiral
Prispevkov: 665
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 21:24
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Re: Prevoz plovila iz Italije v času virusa

OdgovorNapisal/-a bojan11 » Po Maj 04, 2020 18:20

Da se samo kot pravna oseba. Ta trenutek sem v avtu in peljem barko iz Francije, sem pa ze ven Francije, se pravi v Italiji.
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

Re: Prevoz plovila iz Italije v času virusa

OdgovorNapisal/-a Stopi » Po Maj 04, 2020 18:36

Jaz sem bil pred ca. 1 tednom v Italiji in sem na mejnem prehodu (Fernetiči) srečal eno čist svežo... ;-) Očitno se da. :lol:

Slika
ktjt
Kapitan
Prispevkov: 167
Pridružen: Sr Apr 04, 2012 21:36

Re: Prevoz plovila iz Italije v času virusa

OdgovorNapisal/-a ktjt » Po Maj 04, 2020 19:05

bojan11 napisal/-a:Da se samo kot pravna oseba. Ta trenutek sem v avtu in peljem barko iz Francije, sem pa ze ven Francije, se pravi v Italiji.


Hvala za odgovore. Torej po morju verjetno ni teorije in moram iskati kopni prevoz.

@bojan11 ali peljes kot pravna oseba barko za fizicno osebo ali pravna za pravno?
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1164
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Prevoz plovila iz Italije v času virusa

OdgovorNapisal/-a igorb » Po Maj 04, 2020 19:07

ce peljes avto po cesti,lahko tudi barko po morju,samo verjetno mora bit tvoja,zavarovana,oz kaksne papirje zahteva vlada,provizije ipd malo za šalo malo za res blagovni promet ni zaustavljen.
Uporabniški avatar
bojan11
Admiral
Prispevkov: 665
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 21:24
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Re: Prevoz plovila iz Italije v času virusa

OdgovorNapisal/-a bojan11 » Po Maj 04, 2020 19:21

Kako je z samo plovbo v It vodah zaradi “korone” bo verjetno vedel kateri od clanov, npr alesio. V FR je trenutno se prepovedano ispluti. Smo hotli danes zjutraj isplut pa ni slo.

Kar se prevoza po kopnem tice, pa je tako da lahko CMR napisem kot zelim. Npr fizicn/fizicna, pravna/fizicna in vse mozne kombinacije. Prevoznik pa mora biti pravna oseba. Danes ob vstopu v It iz Fr mi je policaj pogledal ce imam dejansko tovorno vozilo (Dodge Ram), ter ce je lastnik vozila in prikolice pravna oseba.
gs nautica
Kontraadmiral
Prispevkov: 266
Pridružen: Sr Mar 04, 2009 18:51
Kraj: GROSUPLJE-KRK

Re: Prevoz plovila iz Italije v času virusa

OdgovorNapisal/-a gs nautica » Po Maj 04, 2020 19:46

Bojan, pelješ kaj za prodajo?
Mirno morje.
Uporabniški avatar
bojan11
Admiral
Prispevkov: 665
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 21:24
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Re: Prevoz plovila iz Italije v času virusa

OdgovorNapisal/-a bojan11 » Po Maj 04, 2020 20:11

gs nautica napisal/-a:Bojan, pelješ kaj za prodajo?


Tega ki peljem je ze prodan v Dalmacijo. Imam pa se za pripeljat 2005 Jeanneau Merry Fisher 695 z Volvo Penta dizel D3 motorjem, pa 2005 Jeanneau Leader 705 z Volvo Penta 4.3 GXi, pa Kelt White Shark 237 z Volvo Penta KAD 32. Pa se en kup ogledanih/zmenjenih, samo najprej moram to zvozit. Smo bli sedaj skoraj 30 dni na off :)
gs nautica
Kontraadmiral
Prispevkov: 266
Pridružen: Sr Mar 04, 2009 18:51
Kraj: GROSUPLJE-KRK

Re: Prevoz plovila iz Italije v času virusa

OdgovorNapisal/-a gs nautica » Po Maj 04, 2020 20:19

Oooo, sama lepa plovila. Prosim pošlji ceno za Merry-a na ZS. V stanju kot je. Oz če imaš še kaj podobnega, lahko tudi večjega.
Mirno morje.
Uporabniški avatar
bojan11
Admiral
Prispevkov: 665
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 21:24
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Re: Prevoz plovila iz Italije v času virusa

OdgovorNapisal/-a bojan11 » Po Maj 04, 2020 20:29

gs nautica napisal/-a:Oooo, sama lepa plovila. Prosim pošlji ceno za Merry-a na ZS. V stanju kot je. Oz če imaš še kaj podobnega, lahko tudi večjega.


Posljem jutri, skupaj z cca 100 slikam :roll:
gs nautica
Kontraadmiral
Prispevkov: 266
Pridružen: Sr Mar 04, 2009 18:51
Kraj: GROSUPLJE-KRK

Re: Prevoz plovila iz Italije v času virusa

OdgovorNapisal/-a gs nautica » Po Maj 04, 2020 20:30

Super, hvala. Lahko tudi na mail ali kako drugače.
Mirno morje.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Prevoz plovila iz Italije v času virusa

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Maj 04, 2020 20:36

bojan11 napisal/-a:Kako je z samo plovbo v It vodah zaradi “korone” bo verjetno vedel kateri od clanov, npr alesio. V FR je trenutno se prepovedano ispluti. Smo hotli danes zjutraj isplut pa ni slo.

Kar se prevoza po kopnem tice, pa je tako da lahko CMR napisem kot zelim. Npr fizicn/fizicna, pravna/fizicna in vse mozne kombinacije. Prevoznik pa mora biti pravna oseba. Danes ob vstopu v It iz Fr mi je policaj pogledal ce imam dejansko tovorno vozilo (Dodge Ram), ter ce je lastnik vozila in prikolice pravna oseba.

Kar se izplutja in it. marin in klubov na odprto morje tiče zaenkrat ni dovoljeno, barke iz priveza lahko izplujejo samo do marin kjer jih z dvigalom dvignejo za vzdrževalna dela. Se bo pa sprostilo to upam da kmalu.
ktjt
Kapitan
Prispevkov: 167
Pridružen: Sr Apr 04, 2012 21:36

Re: Prevoz plovila iz Italije v času virusa

OdgovorNapisal/-a ktjt » To Maj 05, 2020 06:44

alesjo napisal/-a:
bojan11 napisal/-a:Kako je z samo plovbo v It vodah zaradi “korone” bo verjetno vedel kateri od clanov, npr alesio. V FR je trenutno se prepovedano ispluti. Smo hotli danes zjutraj isplut pa ni slo.

Kar se prevoza po kopnem tice, pa je tako da lahko CMR napisem kot zelim. Npr fizicn/fizicna, pravna/fizicna in vse mozne kombinacije. Prevoznik pa mora biti pravna oseba. Danes ob vstopu v It iz Fr mi je policaj pogledal ce imam dejansko tovorno vozilo (Dodge Ram), ter ce je lastnik vozila in prikolice pravna oseba.

Kar se izplutja in it. marin in klubov na odprto morje tiče zaenkrat ni dovoljeno, barke iz priveza lahko izplujejo samo do marin kjer jih z dvigalom dvignejo za vzdrževalna dela. Se bo pa sprostilo to upam da kmalu.


Ok, potem edina opcija prevoz po kopnem, ker predvidevam da po morju se do konca meseca ne bo mogoče.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov