Nakup nekaj let starega fishermana

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Venturer
Kapitan korvete
Prispevkov: 99
Pridružen: So Feb 11, 2017 21:45

Nakup nekaj let starega fishermana

OdgovorNapisal/-a Venturer » Sr Maj 19, 2021 22:49

Zdravo,

Razmišljamo o nakupu fishermana od 5.2 do 5.7m in z motorjem od cca 70 do 100KM, ne starejšega od npr. leta 2016, najbolj nam je všeč Marinello fisherman 17, 19 ali quicksilver 555 open. Zanima me ali je na forumu kdo, ki je strokovnjak na tem področju in bi bil, seveda za pošteno plačilo, pripravljen iti na ogled rabljenega čolna in podati strokovno oceno. Ali mogoče obstaja kako podjetje, ki se s tem ukvarja in kakšne so okvirne cene za to storitev (lahko na pm)?

Vglavnem idealen bi bil čoln z dosti opreme, prikolico, cerado itd.. v rangu do cca 15K ali malo več, če kdo kaj pozna ali prodaja...

Seveda so zanimivi tudi ostali primerljivi fishermani podobne kvalitete in mer...

hvala in lp
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5980
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Nakup nekaj let starega fishermana

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Maj 20, 2021 07:51

se mi zdi mal nizek buđet. Tolk stanejo nekje 15 let stari, ne 4.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
ennavtik
Kapitan
Prispevkov: 187
Pridružen: Sr Mar 14, 2018 20:37

Re: Nakup nekaj let starega fishermana

OdgovorNapisal/-a ennavtik » Če Maj 20, 2021 10:21

Pri čolnih nikoli ne veš, lahko trofneš kak zanimiv oglas ki ustreza tvojim pogojem za 15k (predvsem med in po sezoni), najbrž pa bo treba računat na cca 20k.
S Quicksilverjem nimaš kaj zgrešit, če je dobro ohranjen. Marinello verjetno tudi.
Kolikor pa sem na hitro preletel oglase, je trenutno res slaba ponudba v tem rangu oz. je sploh ni.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Nakup nekaj let starega fishermana

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Maj 20, 2021 10:46

Če boš gledal samo najcenejša plovila, je večja verjetnost, da se boš nasral.

Drugače se pa Aleš ukvarja s pregledi plovil pred nakupom: https://marinero.si/services/strokoven-pregled-plovila-pred-nakupom2/

Ampak on se spozna predvsem na trup...

Za motor je pa najbolje vzet sabo serviserja te znamke.
Venturer
Kapitan korvete
Prispevkov: 99
Pridružen: So Feb 11, 2017 21:45

Re: Nakup nekaj let starega fishermana

OdgovorNapisal/-a Venturer » Pe Avg 27, 2021 16:02

zdravo. ALi je za fishermana open 17 cca 600kg dovolj Yamaha 70 ?
ennavtik
Kapitan
Prispevkov: 187
Pridružen: Sr Mar 14, 2018 20:37

Re: Nakup nekaj let starega fishermana

OdgovorNapisal/-a ennavtik » Ne Avg 29, 2021 21:09

Dovolj je, odvisno tudi za kakšne uporabe. Pri 4-5 odraslih osebah bo že kar malo muka...
polanc
Admiral
Prispevkov: 9292
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Nakup nekaj let starega fishermana

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Avg 29, 2021 21:25

Če finance dovoljujejo, je vedno fajn dat maksimalno konjenico,ki jo še dopušča homologacijo čolna.Rešiš več težav..če moč rabiš ,jo imaš pri roki,na potovalki se motor ne muči,smučanje,bordanje brez menjav propa ,tko k smo včas delal.Ti pride par na obisk,hočeš nardit krog..je fajn če je konjev ...Se splača tle ,vem denarja ni nikol dost in težko ga je zaslužit,še teže prišparat..,dat več.
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Nakup nekaj let starega fishermana

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Po Avg 30, 2021 21:21

Venturer napisal/-a:zdravo. ALi je za fishermana open 17 cca 600kg dovolj Yamaha 70 ?

...Će je 600 kg trup z motorjem je 70 dovolj, če je sam trup, bo premalo,...
mirno morje
mmmmmmat
Naddesetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe Avg 28, 2015 13:56

Re: Nakup nekaj let starega fishermana

OdgovorNapisal/-a mmmmmmat » Po Sep 13, 2021 19:38

Nevem za kaj se ravno osredotočas na quicksilver so precer dragi za to kar nudijo po kvaliteti sem bil jaz razocaran imel sem 470 model.

Druga zgodba je marinello sicer kvalitetni vendar izjemno dragi.

Osebno sem zase vzel salmeri syros in sem zelo zadovoljen cenovni rang pod 20k, motor imam yamaha 40 getl 70konjev čoln zglisira brez problema tudi z 8 ljudmi na krovu. Kolega ima marninello eden 18 in 100km motor pa ima probleme z izglisiranjem ce je vec ljudi gor. Hocem rečt da je ta res dober model…sem ze veliko sprobal poglej se malo deuge brande pac…

Lp
Venturer
Kapitan korvete
Prispevkov: 99
Pridružen: So Feb 11, 2017 21:45

Re: Nakup nekaj let starega fishermana

OdgovorNapisal/-a Venturer » To Sep 14, 2021 13:02

Saj gledam tudi ostale, in tale Salmeri ali Orizzonti Syros 5,7m je cenovno in oblikovno res zanimiv, samo sem imel občutek da bi zanj potreboval vsaj 90KM, če je 70KM Yamaha res dovolj je to super podatek :P Cenovno zelo privlačni so tudi Marino Gabry 550, ki so se še pred časom na Mornarju novi prodajali za 8300 EUR z DDV, kar se mi zdi res ugodno, pa če se vzame še 70 motor je to cenovno zelo zanimivo, govorim za nov komplet...seveda je potem še montaža, bimini, cerada, prikolica itd pa si hitro na dodatnih 3000-4000EUR...

Zame idealna oblika fishermana je sicer, da ima tudi pred krmilno konzolo v smeri premca vdelan sedež (kot ima quicksilver 555 in saver 19open npr.) in seveda krmarsko klop (raje kot dva ločena sedeža), ter široko klop zadaj, po možnosti da se jo da razegniti v ležišče...

Gledal pa sem tudi MArino Artemide 500, ki se mi zdi po slikah presenetljivo uporaben za 5m dolžine, pa cena je tudi zelo ugodna. Kolikor sem uspel prebrati so Marino čolni primerljivi z ostalimi ITA fishermani tega ranga...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov