Vleka tube - kam vpeti

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

radejr24
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 25
Pridružen: Sr Jul 16, 2014 11:07

Vleka tube - kam vpeti

OdgovorNapisal/-a radejr24 » Pe Nov 12, 2021 13:15

Pozdravljeni izkušeni morski mački,

vem, da je totalno glupo vprašanje, a vendar, kar sem zamenjal gumenjaka za trdi čoln, si enostavno ne upam tube privezati zadaj. Zakaj?
Na gumenjaku sem na zrcalu imel na vsaki strani luknjo, v katero sem enostavno namontiral rinke. Na tem trdem 5,5m čolnu pa (razen priveznih bitev) nimam nič.

Pa se mi poraja vprašanje, ali naj se tuba priveže kar na zadnje bitve? Ok, res so namenjene privezovanju čolna, ampak, a zdržijo tudi obremenitve cukanja, ko vlečeš tubo?
Ali bi potreboval namontirane posebne rinke - če že, se mi sanja ne, kako se to vgradi (sam si kar ne upam kjerkoli zavrtati v čoln).

V primeru, da se lahko priveže na bitve, moram sicer vrv, ki gre skozi "trikot" podaljšati, ampak to je še najenostavneje.

Hvala za odgovore.

Lep pozdrav,
Rolando
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Vleka tube - kam vpeti

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Pe Nov 12, 2021 13:21

Najbolj sigurne s rinke v krmni steni ki so sicer tudi nujn del opreme za vezanje čolna na prikolico ker vse druga je mimo in če bi jaz pisal zakone bi bil čoln brez teh rink neizpraven za vožnjo pocesti in kazen bi morala bit ogromna glede na to kar vidim na cesti poleti ko umetniki vozijo plovila….
Če ne upaš sam tega naredit najdi nekoga ki ti bo to naredil kot je treba in taka stvar te ne bo stala veliko. Glede na uporabnost, zanemarljivo!
MKN
Viceadmiral
Prispevkov: 586
Pridružen: Sr Sep 03, 2014 12:51

Re: Vleka tube - kam vpeti

OdgovorNapisal/-a MKN » Pe Nov 12, 2021 13:48

Tudi jaz sem vpenjal v rinke na krmni steni. Ker pa sem do letos imel tubo, na kateri se leži na trebuhu in gleda naprej, je bilo škropljenje vode zaradi vrvi precej moteče. Zato sem vrv začel vpenjati v bitve, ki so višje nad vodo in je bilo škropljenja precej manj.
Zdržalo pa je oboje brez problema.

LP, MKN
Nazadnje spremenil MKN, dne Pe Nov 12, 2021 14:43, skupaj popravljeno 1 krat.
Darh
Admiral
Prispevkov: 1175
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Vleka tube - kam vpeti

OdgovorNapisal/-a Darh » Pe Nov 12, 2021 13:59

Prevrtaj steno za rinke, v luknjo malo kenta, da ne pride voda v les ce ga imas v krmni steni, na notranjo pa malo vecje podlozke in zategnes.
Dela eno uro z pispravlanjem vred.
Glede spricanja ima pa predhodnik zelo prav, je pa potem bolje ce imas drog, ampak, saj na morju mors bit moker!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov