Priklop motorja na volansko pletenico

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3950
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Priklop motorja na volansko pletenico

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Ne Jan 16, 2022 20:15

Ma ni napačna zajla. V tisto uho se montira rocica iz inox fi 10, ki ima.na drugen koncu tisti priklop za na kuglico. Kuhlica je pa na ploščici na motorju.
Ta način seveda deluje, ce ti gre zajla skozi cev na kavaletu morja. Problem.je, ker tomos nima tam te cevi temveč vijak. Jaz sem na mojem tomosu tisti vijak zamenjal za cev in pozem zaddevo zmontiral kot sem opisal in kot ima večina motorjev.
Ti.pa verjetno želiš teleskop na zajli montorat na enem.koncu na motor, na druhem, tam kjer gre napren zajla na volan pa na rob čolna.....meni je ta sistem beden, ampak v tem.primeru bi sam pač motor na zajlo pač spojil z vijakom skozi tisto uho na koncu teleskopa, brez uporabe kuhlice in drugega spojnega dela za kuglico.
Malce improvizacije pa bo.....je treba kaj sam odrezat, zvit, zašvasat, pa dela.


Pri tomosu je treba narest točno tako kot si napisal; nosilec zajle mora bit na krmnem zrcalu. In MORA biti taka izvedba s kublico na trikotniku, ker drugače ne boš mogel motorja dvignit iz vode. Zajla je, kot so že predhodniki napisali, napačna. Sicer se najbrž da kaj zmotovilit, ampak ker morajo biti zadeve ziher v tem primeru nebi, ker bo dobit tapravo najbrž enostavneje.
Xilinx Vivado HLx trainee
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

Re: Priklop motorja na volansko pletenico

OdgovorNapisal/-a weta » Ne Jan 16, 2022 22:26

Jaz sem na mojem.tomosu naredil tako kot je treba. Zamenjal vijak v kavaletu za cev, skozi to cev je prišel teleskop od zajle in nato preko rocice na motor. Motoer se je normalno dvigal, spuščal, snemal s čolna....zelo preprosto je bilo vse skupaj. Pa zajla.je bila z matico privijacena na navoj cevi, ki je zamenjala vijak na kavaletu.
To s fikasiranjem zajle na čoln, je pa bolj tako tako....ena taka varianta kot na klickih, ko so bili škripci....
Sicer pa lahko avtor tega lahko tuxi obstoječo zajlo prilagodi za priklop. Pač na mestu kjer je matica mora neko objemko namestit,, da jo pritrdi na rob čolna, na ušesu na koncu zajle pa spet neka modifikacija. Sam ne vidim problema, se vedno pa mi je najblizje zamenjat vijak na kavaletu in najbolj estetsko
Cuki007
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 22
Pridružen: Če Jul 08, 2021 15:25

Re: Priklop motorja na volansko pletenico

OdgovorNapisal/-a Cuki007 » Po Jan 17, 2022 11:08

Hvala za pomoč,

sem zadevo rešil tako, da sem trikotnik s kroglo zmontiral na motor, potem pa sem dal vijak skozi uho od zajle in gor privijacil tisti drugi del s vzmetjo, ki se natakne na kroglo.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4827
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Priklop motorja na volansko pletenico

OdgovorNapisal/-a kocka » To Feb 01, 2022 19:32

Nekaj mora držat tisti del, ki premika motor, če rabis imam.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov