Mercruiser 3.0 tks 135hp in alpha one

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

ktm640
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Maj 27, 2021 11:59

Re: Mercruiser 3.0 tks 135hp in alpha one

OdgovorNapisal/-a ktm640 » Če Avg 25, 2022 23:01

mato napisal/-a:Glede ugašanja imaš na prestavni plošči stikalo, ki ti trenutno prekine vžig da se lažje prestavlja.
https://www.amazon.com/Shift-Bul-2002-1-Quicksilver-Mercury-Mercruiser/dp/B000XBH6TE
Najbrž propeler predstavlja tako velik upor, da motor dejansko ugasne preden vrže iz prestave.
Jaz bi tudi menjal propeler ta stane cca 135€ peta pa več 1.000€.
Iz kje pa si? Imam propeler 15x17 pa ti posodim za test..


Hvala. Stikalo in plošča sta nova, kar sem dobil z motorjem. Najraje bi zamenjal peto, ker se mi zdi da ni vse čisto ok - nekaj ropota, pa še prestava je preveč zgrešena. Tukaj bi potreboval nekoga, ki se spozna na peto, transpm da ne bom imel ponovno težav. Potrebno bi bilo preveriti nastavitve motorja, in če še kaj ni v redu.
grezilo-1
Desetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: Pe Avg 05, 2022 06:31

Re: Mercruiser 3.0 tks 135hp in alpha one

OdgovorNapisal/-a grezilo-1 » Če Sep 15, 2022 21:25

Dober večer,
bi vprašal " habib VII ", glede vzdrevanja tega motorja.
V drugi temi sem povpraševal za nasvet , kako trim spraviti v pogon. Smo uredili.
Čoln bo šel domov. Predhodni lastnik ga je imel malo manj kot 10 ur delovanja v vodi. povedal, da se osnovno poservisiralo, kaj več ne izvem.
Komentar , glede konzervacije z antifrizom mi ni jasen?? :?
Rizer - koleno tudi ne ve kdaj je bilo menjano; podobno tesnilo na glavi , kolikor ga ima on ni menjal. pumpa kaluže ne vem ali dela. Po pravici povedano, sem jo iskal, pa nisem našel, da jo stestiram. Ključavnico za vžig motorja sem že zamenjal. Jermen ni originalen ( moram zamenjati 1016mm); kolikor so mi dejali na Juki v Lj. Motor kar v redu deluje.
Ja, nekaj popravil bo potrebno narediti. Elektriko preverit kompletno. Ohranjen primerno.
Poraba, nekako kot je zapisal. Iz Porata do Nerezin 30-40 litrov , 3 ure in pol. Kolikor je google zemljevid/plovba pokazal je plu , za test max okoli 48 km/h.
Ali je v okolici Mb trgovina kot Juka , da ne skačem v Lj po vsak vijak-matico??
Lahko pokličem?

LP
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Mercruiser 3.0 tks 135hp in alpha one

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Pe Sep 16, 2022 18:50

Na začetku tele teme sem vsaj osnovno napisal glede zimovanja. Če tesnilo glave motorja še ni bilo menjano(več kot 10 let), bi to zamenjal čimprej, da ne bo prepozno, ker ko bo spustilo in to je po navadi na dopustu, ko motor obratuje, boste imeli pokvarjen dopust in še drago bo koštalo. Pri menjavi tesnila je zelo priporočljivo, da se blok motorja osuši, ker bo nato pričela odpadati rja v bloku in te ne bo malo. Z leti se odpadki rje naberejo na dnu bloka in ko se motor ponovno zažene, obtočna črpalka požene to rjo po bloku in zamaši pretočne luknje med blokom in glavo, kar je posledično, da se prične motor tudi pregrevati zaradi slabega hlajenja glave. Zato tudi glave rade pokajo. Na vsakem motorju, ki ga podrem, to vedno sčistim in rje se nabere tudi ohoho. Pravkar sem to naredil tudi na 5.7, dobro vzdrževanem motorju, ampak leta naredijo svoje in lastnik(Vinta) je bil presenečen, koliko tega je padlo ven. Tesnilo glav vseh motorjev(Mercruiser in Volvo Penta), ki se hladijo direktno z morsko vodo, je predpis v servisnih knjigah, da naj bi se tesnila glav menjajo na 10-12 let.
mašinfirer

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov