Prvi servis

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1164
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Prvi servis

OdgovorNapisal/-a igorb » Sr Jun 15, 2022 16:00

dokaj verjetno ima proizvajalec nekaj rezerve v servisnem intervalu,vendar v primeru okvare serviser potrebuje servisne papirje ker on z njimi dobi rez dele in placano delo ki ga uveljavlja pri proizvajalcu,proizvajalci so glede tega dokaj natančni ker samo po sebi razumljivo ne dajajo radi denarja serviserjem zato zna to biti v primeru okvare in povracila stroskov popravila to resen problem
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Prvi servis

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Jun 15, 2022 16:18

Bertitauhec napisal/-a:Tukaj ne gre za ne vem kakšno prekoračitev rokov, ampak za cirka 10 ur.

Ne razlagaj tega nam, to se boš moral s prodajalcem zmenit, če ti bo bognedaj kaj crknilo v garanciji (ki si jo lahkomiselno zapravil) :roll: . V tem primeru bo prodajalec vesel, da nisi pravočasno naredil prvega servisa, ti boš pa klel :evil:

Dvomim, da ti bo crknil motor, se pa zna zgodit, da bo crknila, ali nagajala elektronika. Kar je ponavadi še dražje popravit.

To pišem predvsem zato, da te ne bo kdo posnemal :roll:
Bavarko
Admiral
Prispevkov: 728
Pridružen: Ne Maj 01, 2011 18:46

Re: Prvi servis

OdgovorNapisal/-a Bavarko » Sr Jun 15, 2022 22:58

Stvar je, ker tudi, če ti crkne nekaj, kar nima veze z olji in filtri, recimo ročka od gasa ali elektronika, bodo rekli, ni garancije, ker nisi opravil rednega servisa v roku.

Sem imel v planu daljšo službeno pot, prekalkuliram kilometre in bi za 250-300 km presegel intervalni rok 40.000km. Kličem na servis, vprašam majstra, kaj, če grem mimo in pridem na servis po službeni poti? Je rekel, da raje pripeljem prej, če pa bom presegel, izgubim garancijo.
klemzi
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Sr Apr 16, 2008 15:24
Kraj: trzin

Re: Prvi servis

OdgovorNapisal/-a klemzi » Če Jun 16, 2022 14:56

jaz sem zamudil servis za 4 dni, pa ne po moji krivdi, ampak ker je šel njihov pooblaščenec Kia Kušar v franže, in ker mi ni 2x naredil servis kot sva bila dogovorjena. Na srečo sem imel sprejemni list, pa sem moral še oddati pisno vlogo za ponovno aktivacijo tovarniške garancije.

Ti pa imaš lahko problem že v tem, ker si odpiral motor na 70KM in če to ni narejeno tovarniško imaš nepooblaščen poseg v motor.

LP Klemen
Zummel
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 72
Pridružen: Ne Avg 09, 2020 14:35

Re: Prvi servis

OdgovorNapisal/-a Zummel » Pe Jun 17, 2022 12:55

Pa čas tudi ni primeren. Jaz sem imel dve izkušnji, bi pripeljal na servis, potem te postavijo na realna tla kdaj bi bil prvi možen termin. Koliko se ti mudi ni važno. Zdaj se itak vsem.
Uporabniški avatar
PogachnyK
Admiral
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 11:09

Re: Prvi servis

OdgovorNapisal/-a PogachnyK » So Jun 18, 2022 06:53

No...

Pa saj upam, da veste, da servisecza garancijo ni treba opravljati pri "pooblaščencih" oz. " Uradnih servisih"


Jaz tega že dolgo ne delam več. Račun od mehanične delavnice, kjer je zabeležen, servis A,B... Je povsem dovol

Sicer so potem malo sitni na uradnem,.ko uveljavljaš kaj pod garancijo. (Konkretno na AC comerce so kao dve uri preverjali, če so res servisi delani po planu (pa mislim, da v tem času ni noben haube dvignil) (koliko že stane uraa diagnostike? :D

Vglavnem so popravili sovoznikov sedež, ki se je zatikalu tri p.m.

Magoče malo off, mogoče pa zelo uporabno.
Hvala na razumevanju
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4827
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Prvi servis

OdgovorNapisal/-a kocka » To Jun 21, 2022 18:12

To velja za vozila, za izven krmnike pa ne upam trditi. Potem lahko pokliče bilokateri uradni servis iz obale in naj naredijo po protokolu yamahe in je mir. Berti telefon v roke in pokliči najbližjega, pa naj ti realno pove. Tukaj bo preveč neuradnih informacij.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4827
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Prvi servis

OdgovorNapisal/-a kocka » To Jun 21, 2022 18:20

Sam sem imel tezave z motorjem, ki je bil še v garanciji, star 2,5 let in je ribnik ležaj pod impelerjem. So se izgovarjali, da nisem pripeljal jeseni po koncu sezone. Prej vse po ps. No jaz sem jim pa odgovoril, da je moja sezona pozimi, ker ne smem na sonce, zato servis spomladi. 8) ležaj plava v olju, meni ga je raztrgalo od prerjavenja in preveč zategnjen je bil. Na koncu vse rešili v garanciji.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4827
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Prvi servis

OdgovorNapisal/-a kocka » Sr Jun 22, 2022 09:22

Aja še to, kupil sem ga 2.5 leti starega v aprilu, prejšni lastnik, ga ni peljal po sezoni na servis. Jaz sem za svoje skbel.
Bertitauhec
Kapitan fregate
Prispevkov: 108
Pridružen: To Jul 09, 2019 16:07

Re: Prvi servis

OdgovorNapisal/-a Bertitauhec » Če Jun 23, 2022 23:11

Servis narejen. Pri 28 urah. Vse o.k. Brez izgube garancije. Vsem hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: Prvi servis

OdgovorNapisal/-a kr en » Pe Jun 24, 2022 21:07

Bertitauhec napisal/-a:. … samo vprašal sem kaj se lahko zgodi motorju ( ČE ? ) pač zamudiš 10 ur. To je vse. l.p.


Čist nč!
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
Stanley
Kapitan
Prispevkov: 153
Pridružen: Ne Jul 15, 2018 10:18

Re: Prvi servis

OdgovorNapisal/-a Stanley » So Jun 25, 2022 10:46

Bertitauhec napisal/-a:Servis narejen. Pri 28 urah. Vse o.k. Brez izgube garancije. Vsem hvala za odgovore.


A nisi 14.6 napisal da imas ze 30 ur? Sedaj pravis, da si opravil servis pri 28 urah in je vse ok.. Nekaj tu ne stima

Mirno morje!

8)
Bertitauhec
Kapitan fregate
Prispevkov: 108
Pridružen: To Jul 09, 2019 16:07

Re: Prvi servis

OdgovorNapisal/-a Bertitauhec » Po Jun 27, 2022 20:42

Stanley napisal/-a:
Bertitauhec napisal/-a:Servis narejen. Pri 28 urah. Vse o.k. Brez izgube garancije. Vsem hvala za odgovore.


A nisi 14.6 napisal da imas ze 30 ur? Sedaj pravis, da si opravil servis pri 28 urah in je vse ok.. Nekaj tu ne stima

Mirno morje!

8)

Sem zaokrožil.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov