Whaly vs gumenjak

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

DenisK
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 20:45

Whaly vs gumenjak

OdgovorNapisal/-a DenisK » Če Feb 16, 2023 20:16

Pozdravljeni Morjeplovci!

Tretjo sezono se že vozimo z viamare 380 in mercury 5 :) Na začetku sem bil skeptičen glede nakupa kitajca, vendar je čoln še vedno v dobrem stanju. Res pa je, da je bil v vodi po 10 dni na leto... skratka z njim smo se imeli super, malo po zalivčkih gor in dol. Pa vendar...

Pridružil se nam je četrti član in apetiti po večjem in zmogljivejšem čolnu so se povečali. Želja se je kdaj odpeljat tudi kam dlje, kot pa do sosednjega zaliva. Stacionirani smo v okolici Šila na Krku in čoln damo v vodo na klančini v Čižičih. Do sedaj smo pluli bolj v solinskem zalivu. Želja se je zapeljat recimo do krškega mostu in okrog, pa Crikvenica, Baška... S kolegom mogoče do golega otoka...

V oči mi je padel whaly 435. Gor bi dal tohatsu 30. Čoln bi kupil nov, motor pa najverjetneje rabljen. Finance trenutno kaj več ne dopuščajo za recimo čoln 5 metrov... Prikolico pa tudi že imam od sedanjega čolna.

Ali je nakup whaly-ja smotern nakup napram gumenjaku podobne dolžine? Kakšne so slabosti takšnega čolna proti gumenjaku in obratno? whaly mi je všeč, ker je trpežen in kompakten, odporen na UV... Vseeno jih pa ne vidim veliko na morju... Ima kdo izkušnje s temi čolni?
Simon_s
Poročnik fregate
Prispevkov: 66
Pridružen: To Jul 17, 2018 11:26
Kraj: G.Radgona

Re: Whaly vs gumenjak

OdgovorNapisal/-a Simon_s » Pe Feb 17, 2023 06:53

Zdravo,
whaly 435 ne poznam zato ne bom komentiral.

Sem pa videl na sejmu slovensko verjetno podobno zadevo:

https://roto-motorboats.com/roto-450s-family-si/


lp
DenisK
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 20:45

Re: Whaly vs gumenjak

OdgovorNapisal/-a DenisK » So Feb 18, 2023 19:31

To sem videl, vendar me whaly nekako bolj preprica.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Whaly vs gumenjak

OdgovorNapisal/-a franc5e » Po Feb 20, 2023 20:58

baje da whaly malo nabija na valovih... oni viking ali kaj je že, ko ga ima tyson je enkraten, višje stranice etc
Darh
Admiral
Prispevkov: 1167
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Whaly vs gumenjak

OdgovorNapisal/-a Darh » Po Feb 20, 2023 22:12

franc5e napisal/-a:baje da whaly malo nabija na valovih... oni viking ali kaj je že, ko ga ima tyson je enkraten, višje stranice etc

Tyson je ze prodal Vikinga.

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot] in 13 gostov