Kdaj je naslednje srečanje? Preberi!

Vabila in navodila za redna mesečna srečanja članov in posebne dogodke

Moderatorji: moderator2, moderator, theDamjan

Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Kdaj je naslednje srečanje? Preberi!

OdgovorNapisal/-a admin » Po Jan 07, 2013 15:27

Ker se to vprašanje večkrat ponovi med novimi, pa tudi med starejšimi člani bom tukaj napisal naša pravila za redna srečanja!
Srečanja niso kar tako glede na dogovor, temveč imajo fiksno določene termine, tako da si lahko člani v naprej planirajo udeležbo na enem od dogodkov!

1. Redna mesečna srečanja so vedno "drugi četrtek v mesecu"! To velja vedno, torej vedno drugi četrtek!

2. Izjemno srečanje je Ruta Morjeplovec.net! Ta se odvija vsako leto čez podaljšani vikend kamor pada 25.06., ki je praznik. Tako je ruta ali od "četrtka do nedelje" ali pa od "sobote do torka". Zanimivo bo leto 2014, ko praznik pada na sredo! Takrat se bomo morali odločiti h kateremu vikendu jo bomo priključili, saj takšne dileme do sedaj še nismo imeli. :lol:

3. Druga izjema je Morjeplovski beli dan. Tokrat se dobimo na snegu, datum pa je fiksen in sicer vedno 8.02., ko je kulturni praznik!

4. Obstaja še nekaj izjem, kot so bili v preteklosti kostanjev piknik in pa martinovanje, kar smo običajno prestavili na petek ali soboto.

Lokacija za posamezno srečanje se dogovori sproti, zato spremljajte temo na forumu! Lokacija je za redna srečanja običajno poznana vsaj 14 dni v naprej, za večje dogodke pa ponavadi še dlje!
MORNAR51
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 45
Pridružen: Sr Dec 26, 2012 12:42
Kraj: METLIKA-KLIMNO

INFORMACIJA

OdgovorNapisal/-a MORNAR51 » Sr Feb 27, 2013 20:23

Kot član na forumu Morjeplovec nisem ravno dolgo, sem pa že poprej redno brskal po njemu. Morda sem kje spregledal informacijo o tem kako potekajo srečanja članov Morjeplovca, verjetno obstaja neki protokol oziroma nepisano pravilo? Prebral sem, da je naslednje srečanjer članov v Brestanici v gradu Rajhenburg ter se ga po vsej verjetnosti mislim udeležiti. Zanima me pa ali se moram in če se, kje se in komu prijavim za srečanje. Ali je obvezna konzumacija in podobno.
Hvala za pojasnila in lep pozdrav ter mirno morje.
Navigati se mora.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Feb 27, 2013 20:42

Prijaviš se kar v temi, kjer je opisano naslednje srečanje... Torej trenutno tam, kjer teče debata o tem srečanju. Prijava je zaželena, da je resna, saj glede na število prijavljenih pripravimo velikost mize, hrano in podobno... Vedno se najde za 2 več ali manj, ni pa lepo, če se jih prijavi 30, potem jih pa pride 10... :wink:

Glede denarja ni nobenega pobiranja v naprej, vzame se skupni račun, ki ponavadi znese okrog 15 EUR/osebo v navadnih oštarijah, včasih pa poskoči na 20 ali pa še kak EUR čez. Smo pa tudi plačali samo 12 EUR po osebi. To je nekje večerja in pa nekaj pijače...

Sedaj pa šibaj na prijavo! :wink: Se vidimo pri Delfinotu na gradu!
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bolid » Sr Feb 27, 2013 20:46

Zdravo, če bi malo gor poškilil, nad tvojo objavo bi ti bilo kmalu jasno :wink: drugače pa je srečanje v marcu opisano v tej temi :wink: tukaj se prijaviš in prideš na srečanje,greš skozi Nm, pobereš še mene in enega prijatelja :idea: in gremo skupaj :lol:
Ure dnevi leta tečejo....
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Mar 26, 2013 19:39

L.p.mene pa zanima, a je tudi v juniju redno srečanje?
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » To Mar 26, 2013 19:46

alesjo napisal/-a:L.p.mene pa zanima, a je tudi v juniju redno srečanje?


Seveda! To je eno najpomembnejših srečanj. Tam namreč sprejmemo pravila za ruto.
1.st rule is: No rules :wink:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Mar 26, 2013 20:30

Hvala za obvestilo, razmišljam namreč o srečanju pri meni na krasu, ali maj ali junij? L.p.
Uporabniški avatar
dule
Admiral
Prispevkov: 751
Pridružen: Pe Jul 27, 2007 15:53

OdgovorNapisal/-a dule » To Mar 26, 2013 20:37

Junija bi verjetno šlo.
Kakšnih 50 plovil pri tebi na suhem vezu, štiri dni. :)

Alesjo,malo heca. Junija je ruta.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Mar 26, 2013 20:54

Malo heca ne škodi :lol: kaj pa morska hrana, upam da morjeplovci niso izbirčni, ker nameravam kuhat samo morsko hrano :D
Uporabniški avatar
pešekan
Admiral
Prispevkov: 2294
Pridružen: Pe Avg 26, 2011 10:58
Kraj: ilirska bistrica

OdgovorNapisal/-a pešekan » To Mar 26, 2013 23:50

Se bos moral ze zdaj zacet pripravljat in filat skrinjo :lol:
rjavolasa skipperka
Viceadmiral
Prispevkov: 516
Pridružen: To Jan 01, 2013 10:35
Kraj: LJUBLJANA

OdgovorNapisal/-a rjavolasa skipperka » So Nov 23, 2013 19:32

Kmalu bo že datum za novo srečanje, ampak še nobene organizacije in predloga kje bo srečanje :(
CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » So Nov 23, 2013 20:26

Daj povej kdaj boš nalimala slike, ki sem ti jih poslala
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
rjavolasa skipperka
Viceadmiral
Prispevkov: 516
Pridružen: To Jan 01, 2013 10:35
Kraj: LJUBLJANA

OdgovorNapisal/-a rjavolasa skipperka » So Nov 23, 2013 21:33

CAR napisal/-a:Daj povej kdaj boš nalimala slike, ki sem ti jih poslala


CAR kot sem rekla bodo do nedelje....
kinpur
Kapitan fregate
Prispevkov: 110
Pridružen: Po Dec 26, 2011 14:44
Kraj: Zbilje, Ankaran, Sesljan

srečanje April

OdgovorNapisal/-a kinpur » Ne Mar 22, 2015 22:14

Marjan Tomki je pogumno zapisal:

da bi organiziral srečanje na zbiljskem jezeru, v prijetnem ambientu labodi & 4 plovila Mini 12, ki bodo prestavljala nekaterim morjeplovcem obilo zabave in drugim ,ki se s tem še niso soočili nekakšen poskus, da je možno tudi jadranje na mali jadrnici poskusiti. [url]http://www.morjeplovec.net/forum/viewtopic.php?t=6697&postdays=0&postorder=asc&start=75[url][/url]


glej post 10.3.2015

Mislim, da bo mogoče zanimivo.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Mar 23, 2015 21:06

Običajno srečanje se začne drugi četrtek v mesecu ob 19-ih in to ravno ne bo šlo...

Na Zbiljskem jezeru je dostop na pomol, kjer se pride do mini-12, za zdaj že nekje dve uri prej zaklenjen. Verjetno dobim ključ, ampak do takrat ne gre.

Lahko bi sicer naredili podobno, da bi bil del bolj zgodaj, kot je 'jest' za raft po Savi.

Ampak se je tokrat tudi Rjavolaska že oglasila prej, tako da četrtek pustim.


Lahko bi naredili posebno (dodatno) srečanje (kot je bilo, ko sta nam Mile ECHO in Miran mirante pokazala, kako je šlo po Severnem Atlantiku) - mogoče tudi na kako soboto ali kaj podobnega, podobno kot za kostanjev piknik.



Menda naj bi tudi prav kmalu tlakovali klančino za spust malih plovil (ampak motorji mislim da so dovoljeni le električni), kjer zadnje vikende kinpur spušča FJ v vodo in oba s kinpur-jem po blatnem klancu vlečeva jadrnico iz vode. Ampak to še ni in od tam, kjer bi lahko bila ribja pojedina do priveza jadrnic je kar nekaj sprehoda, in če smo zvečer in so jadrnice le štiri, menjave na jadrnicah ko se eni vrnejo in gredo drugi poskusit ne bi šle prav dobro.

Tja zraven k upajmo kmalu zabetornirani klančini naj bi enkrat prestavili tudi delavnico za vzdrževanje čolnov za najemanje, menda pa tudi plavajoči pomol, ki je zdaj pri lokalu Dotik. Ampak to bo nekoč - če bo.


Bo... Naj bi...

Do takrat pa:

Lahko se pogovorimo, kaj lahko za kakšno srečanje, če koga zanima (in se grem poskusit zmenit tako, da bi vseeno šlo, ampak trenutno imam vtis, da večine zdajle itak ne bi zanimalo).

Torej, v sobotah ali nedeljah do (nevključno) 20. aprila dobrodošli tisti, ki bi poskusili, če bo vreme OK. Če bi kdo rad na kak drug dan, pa ZS po možnosti kak dan prej - pa bomo videli, kaj se da.

Kasaudio se - s podmladkom - precej mota okoli, ampak imam vtis, da če kaj ne glisira, potem on s tem raje ne bi; vsaj doslej se ga ni dalo prepričati, naj poskusi :lol: :lol: :lol:
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov