Sprayhood Elan 36

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

Re: Sprayhood Elan 36

OdgovorNapisal/-a EDO » Če Nov 05, 2020 18:01

Marchi napisal/-a:
EDO napisal/-a:Polanc, tako imam jaz narejeno (cev) in je res odlično oprijemališče, ko greš iz kokpita proti premcu. Sprayhooda itak nikoli ne zlagam.

Jaz pa komaj čakam, da ga lahko zložim. Se ti odpre cel svet :wink:

Jaz pa sem raje v zavetju pred soncem in vetrom :wink:
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
al

Re: Sprayhood Elan 36

OdgovorNapisal/-a al » Če Nov 05, 2020 18:49

Marchi napisal/-a:Jaz pa komaj čakam, da ga lahko zložim. Se ti odpre cel svet :wink:


me too
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Sprayhood Elan 36

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Nov 05, 2020 19:34

Ja vidte ljudje so različni
al

Re: Sprayhood Elan 36

OdgovorNapisal/-a al » Če Nov 05, 2020 19:34

polanc napisal/-a:Ja vidte ljudje so različni


tud sprayhoodi :mrgreen:
Uporabniški avatar
modro morje
Viceadmiral
Prispevkov: 362
Pridružen: Ne Jan 21, 2018 11:54
Kraj: Ljubljana - Krk

Re: Sprayhood Elan 36

OdgovorNapisal/-a modro morje » Pe Nov 06, 2020 08:43

Tale cev, namesto trakov nazaj, me zanima, še nisem nikoli videl take izvedbe. Polanc, a lahko prosim kako fotografijo, al pa skico?
Navigare vivere est.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Sprayhood Elan 36

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Pe Nov 06, 2020 09:21

eno vprašanje, mi lahko samo dopolniš moje vprašanje

cena cevi
cena priključkov
število ur za načrtovanje
število kilometrov za vožnje gor dol
cena sprayhoda pri Marini
splošno čas letanja za cevmi itd..

hvala!
Uporabniški avatar
modro morje
Viceadmiral
Prispevkov: 362
Pridružen: Ne Jan 21, 2018 11:54
Kraj: Ljubljana - Krk

Re: Sprayhood Elan 36

OdgovorNapisal/-a modro morje » Pe Nov 06, 2020 09:49

Upam, da je tole vprašanje o cenah dobronamerno. Jasno je namreč, da morjeplovci radi delamo in se vozimo, in tega ne vračunamo v stroške. Torej:

V Kammu v Šenčurju je maloprodajna cena za polirano cev 25 x 1.5mm 11.33 Eur/m. Po načrtu naj bi zadostovali dve cevi dolžine po 3.5 m, torej 11.33 * (3.5+3.5) = 79.3 Eur. MDM Brnčičeva: polirana 25 x 1.5 mm je 8.21 Eur/m, plus 2 Eur za razrez. To bi zneslo 8.21 * 7 + 4 = 61.5.

Po nekih podatkih s foruma naj bi krivilci cevi zaračunavali eno krivino po 20 Eur., ker gre za najmanj 2 krivini na dveh ceveh, prej pa po 3 krivine, bi to zneslo recimo 100 Eur za krivljenje.

Ivo mi je in dobavil in še skrivil obe cevi za vsega 100 Eur, kar je glede na zgornje podatke ultra ugodno. Ivo hvala. Pravi morjeplovec.

Cena priključkov:
Slika

Marina je ponudila ceno 500 Eur, kar vključuje dva obiska na barki (peljem jo jaz, in ji tam pomagam), material Sunbrella plus stekla plus zadrge plus keder profil plus pritrdilni gumbi plus trakovi, in šivanje. Prvi obisk je jemanje kroja, drugi je pa prva proba.

Spoje priključkov in keder profila in gumbov na kabino je treba zatesniti še s Siko 295. To je še dodatnih 13 eur. Pa nekaj inox vijakov iz Kamma, tega ne štejem, ker sem si jih nabavil na zalogo.
Navigare vivere est.
al

Re: Sprayhood Elan 36

OdgovorNapisal/-a al » Pe Nov 06, 2020 10:06

Marina je zakon in ne prvi teden maja 2021 zasedena. Sam povem :mrgreen:
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Sprayhood Elan 36

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Pe Nov 06, 2020 10:41

nimam namena brezpredmetno nekoga zajebavat, zanimalo me je iz radovednosti, ker nisi edini, ki se gre take zadeve v lastni režiji.

meni je vzela marina 1750EUR za cerade (bimini, ter okoli in okoli z okni vred), je pa tega veliko več po kvadratih, pa še enkrat jo je moja peljala na Rab na končno montažo/izmero.

če imaš voljo, daj skico z merami, da si lahko naslednji za teboj lažje pomagajo. vprašanje, za tistega jurja pa pol, kot so zahtevali privatniki, je to all inclusive cena z montažo, brez da ti s prstom migneš, ali samo izdelava, potem se pa sam zezaš pa montiraš?

al: meni mora marina še pred majem dodelat stranice, tako da je še bolj zasedena :)
al

Re: Sprayhood Elan 36

OdgovorNapisal/-a al » Pe Nov 06, 2020 15:23

lej. ne vem kaj sta vidva zmenjena :mrgreen:
Rok-11
Admiral
Prispevkov: 1195
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

Re: Sprayhood Elan 36

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » Po Nov 09, 2020 17:38

Ideja za vse, ki delate sprayhoode na novo - meni deluje in imam že "od vedno " tako... sprayhood sploh nima prednjega dela z prozorno folijo stalno montiranega.
Naprej drži - oz. vleče - samo stranski del, ki je malo potegnjen naprej.
Vse do prve nosilne palice gre dol na zadrgo, nataknem pa samo ob bližajočem se slabem vremenu in v hladnejših časih. Poleti deluje samo kot senčnik in usmerjevalec zraka - dokler ni treba zapreti.

Zelo zadovoljen, ker je potem tu pri vhodu poleti najhladnejši prostor na barki in prijetno za sedeti na daljših plovbah - pa še dober pregled vse okrog barke.
Uporabniški avatar
modro morje
Viceadmiral
Prispevkov: 362
Pridružen: Ne Jan 21, 2018 11:54
Kraj: Ljubljana - Krk

Re: Sprayhood Elan 36

OdgovorNapisal/-a modro morje » Če Nov 12, 2020 12:18

Hvala za predlog, toda ne razumem ga povsem. Ali lahko prispevate kakšno sliko ali dve, prosim?

Na splošno je v tem forumu veliko "dobacivanja" nekih komentarjev, pa relativno malo dobro dokumentiranih prispevkov, kako se nekaj naredi, s slikami, načrti, telefonskimi številkami, in cenami komponent. Kapo pa dol vsem tistim, ki se toliko potrudijo, npr. Nikola Tesla in podobni generali/admirali.

Evo še načrtov za mojo izvedbo:
Slika
Slika
Navigare vivere est.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Sprayhood Elan 36

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Nov 12, 2020 18:26

Modro morje, končno sem med 10000 slik dopustov našel dve slikci tiste cevi za podporo spreyhooda.Če mi zaupaš tvoj tel ,ti pošljem slikco ..za sem nalepit sem pač presmotan..
Uporabniški avatar
modro morje
Viceadmiral
Prispevkov: 362
Pridružen: Ne Jan 21, 2018 11:54
Kraj: Ljubljana - Krk

Re: Sprayhood Elan 36

OdgovorNapisal/-a modro morje » Po Nov 16, 2020 09:32

Hvala, prejel.
Navigare vivere est.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5112
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Sprayhood Elan 36

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Nov 16, 2020 22:47

polanc napisal/-a:Modro morje, končno sem med 10000 slik dopustov našel dve slikci tiste cevi za podporo spreyhooda.Če mi zaupaš tvoj tel ,ti pošljem slikco ..za sem nalepit sem pač presmotan..

Polanc pošlji sliko, da jo dam na forum. Na ZS sem ti poslal email, če si ga slučajno izgubil.
Potem bova pa ob prvi priliki imela šnel kurs za slike popat... pa ne z selotejpom. :D

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov