Individualni tečaj za jadrnico

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
potocar
Štabni praporščak
Prispevkov: 38
Pridružen: Sr Mar 25, 2009 09:23

Re: Individualni tečaj za jadrnico

OdgovorNapisal/-a potocar » Ne Jun 20, 2021 08:39

Vikend tečaj jadranja, če koga zanima:
https://sola-jadranja.moja-linija.si/
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Individualni tečaj za jadrnico

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Jun 24, 2021 10:14

Po novem še takole. Banner bo admin prilepil še med oglase.
Slika
Individualni tečaj jadranja, 1-2 tečajnika. Samostojno upravljanje s plovilom, priprava plovila, pristajanje, sidranje, jadranje... ob spremstvu izkušenega inštruktorja.
Uporabniški avatar
potocar
Štabni praporščak
Prispevkov: 38
Pridružen: Sr Mar 25, 2009 09:23

Re: Individualni tečaj za jadrnico

OdgovorNapisal/-a potocar » To Jul 06, 2021 09:58

Zdravo,
ali koga zanimajo osnove jadranja in ima čas 12. in 13.7.?
Prosto eno mesto.
041 726 620
naiven
Štabni vodnik
Prispevkov: 28
Pridružen: To Feb 28, 2017 18:54

Re: Individualni tečaj za jadrnico

OdgovorNapisal/-a naiven » Ne Okt 24, 2021 18:58

A kdo nudi (in koliko računa) 'usposabljanje' jadr(al)ske operative za glavno in genovo (ali kaj je v uporabi) - izvlek in vvlek jader (ni poseben problem), zapiranje in odpiranje, zategovanje, muštrinjenje, reakcije v vetru > 20vz, zmanjševane površine, drsniki vzdolžni in prečni, nadzorovani premiki buma in to, vertikalna izravnava jadra, da se ne guba pri vleku in to. Saj nekaj malega znam, samo bi rad kakšno 'trdo roko' in za 'batine' sem pripravljen tudi plačati s kislim nasmehom, da nimam pomislekov prevzeti odgovornosti za druge tudi v slabem vremenu.

Sem 'po(v/r)abljen' večkrat kot pr(a)vi posadnik ampak nekako nisem suveren glede samih jader, zato sem bolj en šlevek. Motoriranje, instrumenti, privezi in odvezi (ob upoštevanju sunkov in popuščanj vrvi), sidranje in to niso (poseben) problem, tudi nastavljati avtomatsko navigacijo/plutje na motor (ja, to pusti lep vtis tudi pri seniorjih, ker mi ležijo te računalniške zadevščine). Ja, imam tudi vč in vhf itd. več let, nekaj me prijemlje še za mm. Nekako ne bi kupil jadrnice, dokler se učim, hehe.

Ja, lahko preberem teorijo, ampak bi v praksi, lahko večkrat, z nekom, ki me potreplja, če je kaj super dobro ali 'naloži batine', če kaj ni.

Tako vem, da nič ne bo, da noben ne bo upal sprejeti izziva, vprašal sem pa vseeno.
Uporabniški avatar
mirante
Admiral
Prispevkov: 625
Pridružen: Pe Dec 28, 2012 21:07
Kontakt:

Re: Individualni tečaj za jadrnico

OdgovorNapisal/-a mirante » Sr Okt 27, 2021 16:04

"naiven", morda pa vendarle kaj bo :).

Za drugi del prihodnjega tedna (ko bo nehalo deževati) se dogovarjamo za petdnevni tečaj jadranja ob istrski obali in med hrvaškimi otoki.
Je še prostor na barki in ukvarjali se bomo tudi z nastavitvami jader v različnih vetrovnih razmerah.
https://www.tepes.info/domov/jadranje/
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Individualni tečaj za jadrnico

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Okt 29, 2021 14:21

Mi smo v minulih dveh-treh koncih tedna pospravili mini-12 in ostalo z Bohinjskega jezera, ampak bodo štiri čez teden ali dva na Zbiljskem jezeru.

Slika

Lani in predlanskim (pred ukrepi zaradi korone) smo jih imeli na ZJ 8, ampak večji del časa do selitve v Bohinj ni bilo mogoče jadrati z njimi (ni bilo dovoljeno gibanje med občinami) in so odpadle tudi vse za jesensko/zimsko/pomladni del leta načrtovane regate), kar je eden od vzrokov, da bodo letos na ZJ na vodi le 4.

Skoraj gotovo pa bo dostopen tudi kakšen dinghy (čeprav je MKN svojega srečno prodal, ko je kupil večjo jadrnico...). Te male niso nadomestek, so pa lahko dober uvod in dopolnilo k plovbi na morju.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
potocar
Štabni praporščak
Prispevkov: 38
Pridružen: Sr Mar 25, 2009 09:23

Re: Individualni tečaj za jadrnico

OdgovorNapisal/-a potocar » Po Nov 15, 2021 21:08

Ali koga zanima jadralni tečaj odprto morskega jadranja v naslednjem tednu
na relaciji: Zadar – Vis – Korčula – Lastovo – Zadar – Pula
v terminu od 21.11. do 28.11.2021?

Več informacij: https://sola-jadranja.moja-linija.si/
Uporabniški avatar
potocar
Štabni praporščak
Prispevkov: 38
Pridružen: Sr Mar 25, 2009 09:23

Re: Individualni tečaj za jadrnico

OdgovorNapisal/-a potocar » Po Maj 09, 2022 11:56

Zdravo,
še nekaj prostih terminov za osnovni tečaj jadranja na preko vikenda na bivalni jadrnici.
Individualni pristop - max 2 udeleženca.
Če te zanima: sola-jadranja.moja-linija.si/
navtik_borut
Admiral
Prispevkov: 701
Pridružen: Ne Maj 05, 2013 20:46

Re: Individualni tečaj za jadrnico

OdgovorNapisal/-a navtik_borut » Ne Maj 22, 2022 13:43

potocar napisal/-a:Zdravo,
še nekaj prostih terminov za osnovni tečaj jadranja na preko vikenda na bivalni jadrnici.
Individualni pristop - max 2 udeleženca.
Če te zanima: sola-jadranja.moja-linija.si/


Pred 14 dnevi sem tudi jaz skupajs s prijateljem preživel vikend v Zdenetovi družbi na njegovi E333.
Komur koli, ki je zainteresiran za vikend plovbo in izpopolnjevanje svojih začetkov v jadranju, resnično priporočam, da kontaktira Zdeneta!
Zdeneta zraven odličnih jadralnih izkušenj in znanja odlikujejo pozitivnost, super pedagoški čut, prilagodljivost in individualni pristop.
V treh dneh sem utrdil obstoječa znanja in spoznal veliko novih stvari. Super izkoriščen vikend 8)
Kalbo
Prispevkov: 1
Pridružen: Če Jun 02, 2022 12:46

Re: Individualni tečaj za jadrnico

OdgovorNapisal/-a Kalbo » Pe Jun 03, 2022 20:30

Se pridružujem hvali predhodnikov, ki so se z Zdenetom podali v jadralske vode. V Maju sem se udeležil tečaja, predvsem bi izpostavil Zdenetovo potrpežljivost, individualen pristop, predvsem pa je dobra družba, da dan kar prehitro mine, s tem da od tečaja odneseš veliko znanja, ki ga nesebično deli.
Obdelala sva vse osnovne manevre za jadralce začetnike, tako, da se letos odpravim na prvo samostojno avanturo. Mislim, da je takšen tečaj, boljša izbira, od skupinskih komercialnih tečajev. Toplo priporočam.
Vsem lep pozdrav,
Janez
sandokan
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: Če Nov 09, 2017 08:51

Re: Individualni tečaj za jadrnico

OdgovorNapisal/-a sandokan » Sr Jun 22, 2022 11:09

Tudi jaz lahko napišem samo pozitivno referenco za Zdenetov (potocar) osnovni tečaj jadranja.

Na vikend tečaju smo obdelali vse osnove, ki jih jadralec potrebuje pri začetni plovbi. Zdenko ima izjemno umirjen in pedagoški pristop ter vsako stvar po potrebi neštetokrat ponovi brez razburjanja in slabe volje :) Povrhu vsega ne zmanjka tem za pogovor tudi izven jadralskih tematik.

Priporočam brez dileme.
Uporabniški avatar
potocar
Štabni praporščak
Prispevkov: 38
Pridružen: Sr Mar 25, 2009 09:23

Re: Individualni tečaj za jadrnico

OdgovorNapisal/-a potocar » Pe Okt 21, 2022 13:22

Zdravo, še prosta mesta za jadranje 29.10. in dalje do 02.11.22.
Če koga zanima piši na zpotocar@gmail.com.
Kovač
Viceadmiral
Prispevkov: 556
Pridružen: Sr Okt 02, 2019 22:01

Re: Individualni tečaj za jadrnico

OdgovorNapisal/-a Kovač » Pe Okt 21, 2022 15:10

Jaz sem pa prodal barko Elan31 , in se dogovoril z novim lastnikom, da mi jo bo še dal v dnevni najem.
Dogovorila sva se za dobro ceno najema za 1 dan.
Tako da če se komu lušta jadranje v Portorožu, kot neke vrste tečaj ali dan plovbe za vzdrževanje kondicije, obnovitveni tečaj ali pač stik z morjem, se lahko dogovorimo.

Če se najdete npr. trije in peljete do Portoroža , si razdelite strošek najema, lahko kaj skombiniramo.

Več lahko na ZS.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Individualni tečaj za jadrnico

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Nov 02, 2022 16:34

Podobno kot lani bomo bomo 4 jadrnice mini-12 naslednjo soboto pripeljali k Zbiljskemu jezeru. Če bodo zdravje, Eol in Neptun sodelovali, bomo tam jadrali tudi to zimo...
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
slaznik
Prispevkov: 1
Pridružen: Če Jul 13, 2023 04:55

Re: Individualni tečaj za jadrnico

OdgovorNapisal/-a slaznik » Po Jul 17, 2023 05:57

Če koga zanima začetni tečaj jadranja, toplo priporočam inštruktorja Zdeneta Potočarja

Pri Zdenetu sem opravil začetni vikend tečaj jadranja in moram reči, da je izpolnill vsa pričakovanja.
Obdelali smo osnove jadranja tako v teoriji kot v praksi in po mojem mnenju je razmerje med teorijo in prakso zadel v nulo. Posebej pa bi rad pohvalil Zdenetov pristop pri poučevanju in rižoto, ki jo je pripravil :)

Kdo je na strani

Po forumu brska: MKN in 8 gostov