Individualni tečaj za jadrnico

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

bsc46
Admiral
Prispevkov: 736
Pridružen: To Dec 08, 2009 11:39
Kraj: Postojna

Re: Individualni tečaj za jadrnico

OdgovorNapisal/-a bsc46 » Po Jul 06, 2020 15:31

Pa kje ste v soboto pluli po maestralu? V Izoli je bila burjica.
Ljubitelj narave
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Individualni tečaj za jadrnico

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Jul 06, 2020 16:16

bsc46 napisal/-a:Pa kje ste v soboto pluli po maestralu? V Izoli je bila burjica.
Na italijanski strani tržaškega zaliva, pri izlivu Soče je okrog 17h obrnilo na maestral, ki je lepo zapihal za cca 3 ure. Koliko je pihalo bo pa Jože napisal, ki je imel krmilo in instrumente pod kontrolo.
logi
Naddesetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Avg 17, 2011 00:05

Re: Individualni tečaj za jadrnico

OdgovorNapisal/-a logi » Po Jul 06, 2020 16:43

Pihalo je najprej 6 vozlov potem 8-10 nekaj casa in potem je vse skupaj ugasnilo
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Individualni tečaj za jadrnico

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Jul 06, 2020 22:16

Včeraj pa je pihal lep ponent od 11ih dopoldan, tako da je šlo samo z uporabo genove konstantno do 5 vozličkov 8) :D je pa pred večerom obrnil na maestral, ki je vztrajal do teme. :)
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Individualni tečaj za jadrnico

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Jul 10, 2020 09:18

@Bohinjska pravljica 2
Marchi in klapa, se spomnite, da pri prvem plovu (na drugo stran jezera pod Vogar) nismo našli boje za obračanje (boje za 500 m ali morda 1 km na veslaški progi - in jaz sem potem posumil, da so mogoče oznake proge za veslaški trening pod Pršivcem in Vogarjem iz kakega razloga pobrali z jezera) tako, da se je potem pri prvem plovu obračalo okrog v vodo odložene na pol polne plastenke (ki sem jo jaz kot zadnji pobral :mrgreen: )?

No, tista veslaška proga je še vedno tam kjer je bila, boj na njej pa nismo videli zato, ker je bil v času "Bohinjske pravljice 2" vodostaj tako visok, da so bile vse boje veslaške proge toliko pod vodo, da jih nismo videli :wink:

Za drugič bom vedel, da bomo pri določitvi kakega podobnega cilja upoštevali tudi vodostaj.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
gudovc
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr Feb 19, 2020 23:37

Re: Individualni tečaj za jadrnico

OdgovorNapisal/-a gudovc » To Jul 28, 2020 09:55

Za mano je polovica prve samostojne plovbe v družinskem krogu. Na Bavariji 34 letnik 2017. Od Biograda na Moru do otoka Olib. Jutri pa počasi nazaj. Dopoldne motoriranje, popoldne pa jadra. Veter je pihal med 10 in 15 vozlov NW do N, vsako popoldne, tako da je šlo skoz v orco? Vsaki noč sidramo brez težav. Tudi v tuji marini smo že ustavili in natočili vodo. Izkušnje iz Marchi-ovega tečaja pridejo še kako prav.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Individualni tečaj za jadrnico

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Jul 28, 2020 10:58

gudovc napisal/-a:Za mano je polovica prve samostojne plovbe v družinskem krogu. Na Bavariji 34 letnik 2017. Od Biograda na Moru do otoka Olib. Jutri pa počasi nazaj. Dopoldne motoriranje, popoldne pa jadra. Veter je pihal med 10 in 15 vozlov NW do N, vsako popoldne, tako da je šlo skoz v orco? Vsaki noč sidramo brez težav. Tudi v tuji marini smo že ustavili in natočili vodo. Izkušnje iz Marchi-ovega tečaja pridejo še kako prav.

Bravo Grega (Gudovc)! Nisem dvomil niti malo, da boš obvladal zadevo. Še bodo izziv, a z glavo in potrpežljivostjo se vse reši. Vreme je pa v teh dneh, kot naročeno. Uživajte!
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Individualni tečaj za jadrnico

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Avg 27, 2020 14:30

Prejšnjo soboto so se člani Loka tajminga cel dan preganjali med bojami. Ful malo vetra ampak vseeno ful zanimivi razpleti regat. Kot bi rekel Vinčec "Enim je pihala bonaca, drugi so ostali v brezvetrju" :lol: .
Se dogovarjam z Marjanom, da naredimo še eno morjeplovsko regato to jesen, če bo le vreme.

Slika
Nitniziv
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 24
Pridružen: Če Avg 11, 2016 10:21
Kraj: Ajdovščina

Re: Individualni tečaj za jadrnico

OdgovorNapisal/-a Nitniziv » Če Avg 27, 2020 18:21

+1
Kovač
Viceadmiral
Prispevkov: 556
Pridružen: Sr Okt 02, 2019 22:01

Re: Individualni tečaj za jadrnico

OdgovorNapisal/-a Kovač » Če Avg 27, 2020 18:47

Z veseljem se udeležim takšne regate.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Individualni tečaj za jadrnico

OdgovorNapisal/-a Marchi » Ne Sep 06, 2020 12:05

Petek, sobota, ultra super "jesensko" vreme, 27°C, veter 4-12vz JZ. Krasno jadranje, zagnani morjeplovci. Na morju več 100 jader. Zgleda vsi treniramo za Barkovljanko. Full njih smo prehiteli. Dolžine nismo merili. Bili so cca pol krajši :oops: :lol: No, čisto resno, smo vljudno, po zavetrni strani prehiteli enako barko kot je naša B36 in to celo z malico na mizi (sir in šalam) 8) Nekdo je pozabil čakljo na palubi :oops:
Slika

Slika

Ko ekipa prevzame pobudo, kapitan spremlja situacijo iz ozadja.
Slika

Krasen vikend.
Slika
Kovač
Viceadmiral
Prispevkov: 556
Pridružen: Sr Okt 02, 2019 22:01

Re: Individualni tečaj za jadrnico

OdgovorNapisal/-a Kovač » Po Sep 07, 2020 07:51

Tudi nedelja je bil ultra super.
Adijo pamet kolk jadrnic je bilo :D

Toplo morje za kopanje, prečudoviti kumulusi v ozadju na kopnem, veter superca, in to je to.

https://m.facebook.com/groups/110035237 ... on_generic
Raniro
Praporščak
Prispevkov: 32
Pridružen: Če Feb 11, 2016 09:22

Re: Individualni tečaj za jadrnico

OdgovorNapisal/-a Raniro » Po Sep 07, 2020 09:32

Nad pričakovanji! Lep dan, veliko novega smo se naučili in kapitan vreden samo pohvale :)
Upajmo, da bomo pridni in poslušni, da bomo lahko pluli kot bomo naučeni.
V glavnem priporočam vsem ki se odločajo za tečaj naj se obrnejo na Marchi-ja :D
Uporabniški avatar
Bogo-L
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Sep 04, 2020 06:38
Kraj: Loče

Re: Individualni tečaj za jadrnico

OdgovorNapisal/-a Bogo-L » To Sep 08, 2020 20:23

Hej... jaz sem pozabil čakljo. :cry: Ni kaj, prinesem salamo v petek!! Pa še krompir bom enkrat olupil :D :D
Uporabniški avatar
pabi
Naddesetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: Po Jan 06, 2020 10:27
Kraj: KK

Re: Individualni tečaj za jadrnico

OdgovorNapisal/-a pabi » Sr Sep 09, 2020 07:54

Marchi, ko takole prebiram vaše zgodbe, mi je hudo ker že dolgo nisem videl Klare, ter jo malo zapeljal v veter. :(
Se bova mogla dogovorit še za kak vikend-tečaj.
Saj veš treninga nikoli dovolj.
Še posebej sedaj, ko vse kaže, da bo moj jadralski oktober pri naših sosedih splaval po vodi :?
Vsekakor čudovite zgodbe in izkušnje, le tako naprej :D :D

Kdo je na strani

Po forumu brska: ssirovnik in 8 gostov