Načrt za bimini

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Kovač
Viceadmiral
Prispevkov: 555
Pridružen: Sr Okt 02, 2019 22:01

Načrt za bimini

OdgovorNapisal/-a Kovač » Po Maj 29, 2023 22:16

Na barki Jeanneau 32 moram naredit bimini.
Tlorisne dimenzije cca. 3x1.8m , trije loki.

Ali ima kdo kakšen načrt (dwg, dxf, pdf ), da je približno v teh gabaritih .
Da ne izumljam ravno na novo tistih zaokrožnic v vogalih in lokov...

Res bi lepo prosil za pomoč, če ima kdo izrisanl.
Naredil bi si print s ploterjem, nalepil na vezano ploščo in skrivil po takšni šabloni.

Do sedaj sem delal podvodno del in interier, sesaj moram pa nujno spravit skupaj senco na zunanjem delu.

Prosim za pomoč in pls brez pametovanja, da sem se pozno spomnil , ker sonce že pritiska..

kovac.aks@gmail.com
Kovač
Viceadmiral
Prispevkov: 555
Pridružen: Sr Okt 02, 2019 22:01

Re: Načrt za bimini

OdgovorNapisal/-a Kovač » Sr Maj 31, 2023 15:58

Načrte sem dobil od enega iz foruma.
Hvala,
mi je zelo v pomoč.

Lp
msisko
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 23
Pridružen: Če Dec 08, 2022 16:28

Re: Načrt za bimini

OdgovorNapisal/-a msisko » Ne Jun 04, 2023 16:16

Ima kdo izkušnje kakšno hitrost vetra vzdrži tak bimini oziroma pri kateri hitrosti ga je bolje pospravit. Katera je bila vaša navišja hitrost vetra pri odprtem biminiju, pa da ga veter ni poškodoval?
Darh
Admiral
Prispevkov: 1167
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Načrt za bimini

OdgovorNapisal/-a Darh » Ne Jun 04, 2023 16:38

Ce je dobr narjen, mu ne sme nic bit, razen, ce barke ven mece, pol je pa itak vseeno.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Načrt za bimini

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Jun 04, 2023 20:18

Zraven mene na boji je bil 8,5 m katamaram.Ko je pijavka prkurla mimo v Umagu par let nazaj je katamaran dvignilo in ga z jamborom zabilo v vodo.Ko sem prišel na barko so me pričakala krmila tega katamarana..pa je bil s kabino,na kak lahek športnik,ki so štrlela v zrak..Si lahk mislite kak fris sem naredu..No na moji barki je vrglo cd iz kapitanske kabine na desni strani zadaj za školjko,ki je na levi strani barke.Pol si lahko mislite kolk je z barko pometalo..5,6 tone pa ima.NO in bimini JE ZDRŽAL vse to.,le ena zadrga se je cca 5 cmm pokvarla.Po moje je bil ta košček odpet.Pihalo je pa veliko ,kolk ne vem.Pijavka je odtrgala en o tendo z balkona,razkrila vrtec in še.Imam pa bimini zadaj na ograjo fiksno vpet,spredaj pa na srednjo bitvo prvezan in ga vedno vežem z mokrimi vrvicami,ker se pol k se posušijo še mal našponajo.LP

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov