4-tedensko jadranje po Jadranu?

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

dejmimer
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 74
Pridružen: Če Jun 27, 2019 12:22

Re: 4-tedensko jadranje po Jadranu?

OdgovorNapisal/-a dejmimer » Sr Jul 05, 2023 22:47

Je kar zanimiv zvok, ja. Sploh, ko ga prvič slišiš in si ziher, da ti nekaj gloda barko :D

Očitno se imate fino :) le tako naprej.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2759
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: 4-tedensko jadranje po Jadranu?

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Jul 06, 2023 04:11

Sem bral nekaj nazaj o tem. Ne da glodajo barko ampak ti mali 'rakci' proizvajajo pok s tem ko s 'spricnejo' vodo z zelo visoko hitrostjo.

Je pa res zelo glasno...
Kovač
Viceadmiral
Prispevkov: 556
Pridružen: Sr Okt 02, 2019 22:01

Re: 4-tedensko jadranje po Jadranu?

OdgovorNapisal/-a Kovač » Če Jul 06, 2023 05:16

Ha ha, no.vidiš pa ti je forum prihranil 2 ure razkopavanja po barki in slabo prespano noč :-)

Jaz nisem imel te sreče.

Uživajte
andrejv
Admiral
Prispevkov: 737
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

Re: 4-tedensko jadranje po Jadranu?

OdgovorNapisal/-a andrejv » Če Jul 06, 2023 12:20

cruiser napisal/-a:
Če ima kdo rezervno ročko Rutgerson RC 750 kje v bližini je vabljen na pivo, dva ali šest :lol:



Na žalost sem jih prodal s prejšnjo barko. Sem imel vedno nekaj njih v rezervi, ker so se radi zlomili.
Uporabniški avatar
cruiser
Višji praporščak
Prispevkov: 35
Pridružen: Če Sep 23, 2021 15:17
Kraj: Prevalje
Kontakt:

Re: 4-tedensko jadranje po Jadranu?

OdgovorNapisal/-a cruiser » Pe Jul 07, 2023 07:00

Dan 5.

Zjutraj nas je iz lepega zaliva Oliba pregnal močan burin, ki nam je nabijal valove in neprijetno zibal barko.

Za ogrevanje nam je en potapljaški čevelj padel v vodo in ga nosilo proti obali, tako da sem že zjutraj ob 8ih plaval :lol:

Včeraj sem prosil prijatelja, ki je danes rental čoln v Biogradu, da mi pripelje SIM kartico za WiFi. Jebat ga, moderna mladina je nakonektana.

Kakorkoli, zjutraj dvignemo sidro in mimo Ista in Molata krenemo proti Dugem otoku na Sakarun.

Vmes pogledamo še potopljeno ladjo na rtu Veli rat.

Kolega me dohiti in čez 30min smo že družno vezani v Sakarunu.

Otroci so preživeli večinoma dneva v vodi.
Za konec dneva smo spekli še pice in se prestavili na vzhodno stran Dugega otoka, v zavetje pred močnim Maestralom.

Dsnes pa na Iž in mogoče na Pašman pozdravit prijatelje.

Katere zalive/plaže se splača obiskati v tem akvatoriju?
Vergada je že na seznamu.
Uporabniški avatar
cruiser
Višji praporščak
Prispevkov: 35
Pridružen: Če Sep 23, 2021 15:17
Kraj: Prevalje
Kontakt:

Re: 4-tedensko jadranje po Jadranu?

OdgovorNapisal/-a cruiser » So Jul 08, 2023 15:33

Dan 6 - včeraj (v zalivu ni bilo interneta)

Ruta od Dugega otoka do Pašmana, kjer smo se v uvali Soline vezali na bojo in dobili na super kosilu s sosedi iz ulice in se potem pa še na barki malo podružili :wink:

Ker je seveda vsak dan nekaj novega, tudi včerajšnji dan ni bil izjema - po prvi furi z obale na barko je pomožnemu čolničku zmanjkalo goriva na pol poti, tako da sem moral plavati z obale nazaj na barko po gorivo.

Noč je bila hladna in mirna, ne vem če sem že kdaj tako dobro spal na barki.

Danes krenemo mimo Vrgade proti Murterju.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: 4-tedensko jadranje po Jadranu?

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Jul 09, 2023 09:39

VESLAT MAL:::
Uporabniški avatar
cruiser
Višji praporščak
Prispevkov: 35
Pridružen: Če Sep 23, 2021 15:17
Kraj: Prevalje
Kontakt:

Re: 4-tedensko jadranje po Jadranu?

OdgovorNapisal/-a cruiser » Po Jul 10, 2023 20:53

Dan 7

Sicer smo imeli še vsega dovolj (hrane, vode in elektrike), ampak smo se odločili da po dnevnem počitku na Murterju odjadramo eno večerno plovbo in naredimo nočni postanek v marini Vodice.

Vodice so precej živo mesto, sploh ob sobotah zvečer.

Tako da smo šli na večerjo, štante, in gin tonic.
Uporabniški avatar
cruiser
Višji praporščak
Prispevkov: 35
Pridružen: Če Sep 23, 2021 15:17
Kraj: Prevalje
Kontakt:

Re: 4-tedensko jadranje po Jadranu?

OdgovorNapisal/-a cruiser » Po Jul 10, 2023 20:55

Dan 8

Smo pričakovali da bomo spali v marini kot bebice, pa smo se zbudili precej nenaspani.

Zjutraj hop v trgovino in na kavico.
Potem smo v nedeljo iskali neko nadomestilo za čakljo, ki se nam je zlomila pri podiranju kupčkov verige. Žal se je aluminijasta cev vdala, tako da smo potrebovali neko zamenjavo. Seveda je v nedeljo vse zaprto.
Dan je rešil hrvaški suhoribnčan, ki mi je prodal en lesen pacl. Tak orenk, za nasaditev krampa.

Po tem pa še na odličen fast food ob marini, kjer strežejo najboljši cheeseburger.

Izplujemo iz marine, kjer že kar fino piha in plujemo naprej na jug.
Morje je precej razburkano, nas parkrat nagunca, zato poiščemo zavetje v enem od zalivov na poti.
Uporabniški avatar
cruiser
Višji praporščak
Prispevkov: 35
Pridružen: Če Sep 23, 2021 15:17
Kraj: Prevalje
Kontakt:

Re: 4-tedensko jadranje po Jadranu?

OdgovorNapisal/-a cruiser » Po Jul 10, 2023 20:56

Dan 9

Ker je bil sinoči naš prvotno planiran zaliv za prenočitev polno zaseden, smo morali sidrati na malo smotanem mestu zaradi bližin ovir, in sem bolj na pol spal. Tako da bo danes malo bolj na easy.

Zjutraj smo se družinsko s SUPom odveslali na obalo, kjer je hčerka šla na vodna igrala, mi pa na kavo na plaži.

Nekaj minut po izplutju nas pričaka jata delfinov 8)

Opazujemo jih kako lovijo, se igrajo, skačejo iz vode in celo nekaj njihovega komuniciranja smo slišali. Enkratno doživetje.

Odpravimo se na otok Drvenik Veli, v zaliv Modra Laguna.

Tukaj ostanemo do jutri.
james.7
Kapitan
Prispevkov: 193
Pridružen: Pe Jul 04, 2014 08:56
Kraj: Vrtojba-portorož

Re: 4-tedensko jadranje po Jadranu?

OdgovorNapisal/-a james.7 » Sr Jul 19, 2023 07:07

Cruiser@ a že obračate nazaj proti severu? Do kje ste prišli?
Uporabniški avatar
cruiser
Višji praporščak
Prispevkov: 35
Pridružen: Če Sep 23, 2021 15:17
Kraj: Prevalje
Kontakt:

Re: 4-tedensko jadranje po Jadranu?

OdgovorNapisal/-a cruiser » So Jul 22, 2023 15:23

Vmes sem nehal pisati, ker je tezko preko telefona nalagati slike. Slike pa povedo mnogo več kot besede.

Okoli 10 dneva smo prišli do Šolte in obrnili. (Napovedan je bil jugo in smo se odločili da je čas da obrnemo)

Danes je 21.dan in smo že drugi dan na Malem Lošinju, v zavetju pred nevihtami. Nekaj dni smo vmes preživeli s prijatelji ki jadrajo s katamaranom na Pagu. Nazaj grede gremo bolj na easy in delamo manj milj.

Jutri gremo preko Kvarnerja, Medulin, potem Banjole, Vrsar in počasi proti domu.

Glede na to, da smo začetniki (in še sploh nismo šli pred tem iz Tržaškega zaliva ali šli v drugo marino) sem kar ponosen na admirala in posadko. Preizkusili smo vse - nekaj različnih marin, nekaj boj, tudi z vezanjem na obalo, precej sidranj, tudi kar nekaj jadranja v vseh vetrovnih smereh, ubežali požaru pri Šibeniku, obiskali najlepše plaže severnega in srednjega Jadrana. Smo pa delali vse s precejšnjo rezervo, tudi kak dan, ko ni bilo treba, smo bili raje v zalivu, prihajali hitro v marine da smo gotovo dobili plac, ipd

Ostajajo pa nam spomini za vse življenje.
james.7
Kapitan
Prispevkov: 193
Pridružen: Pe Jul 04, 2014 08:56
Kraj: Vrtojba-portorož

Re: 4-tedensko jadranje po Jadranu?

OdgovorNapisal/-a james.7 » So Jul 22, 2023 22:16

Bravo! 4 tedne z družino je kar veliko. Mi smo imeli 14 dni glih zadosti eden druzga :).
Bili do parka telasčice. Okolje lepo za enkrat videt, potem se pa hitro konča. Najbolj pa sem bil presenečen ko sem se že začel spraševat ali je v parku prepovedano sidranje ko ni bilo nikjer žive duše...

Jaz si vedno rečem ko pridem nazaj v pristan, drugo leto pa gremo še malo dalj :)...

Srečno še naprej domov.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2759
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: 4-tedensko jadranje po Jadranu?

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Ne Jul 23, 2023 16:43

Super! 4 tedne je res konkretno obdobje. Ste kar korajzni, kot zacetniki, da ste se odlocili za tak podvig...

Ampak, kdo ne riskira, ta ne profitira ;)

Midva s sinom ravno z Malega Losinja proti Rabu. 5 AWS z boka, tako da pogrkuje zraven se malo motor ...

Kje ste bili v v ML? Na pontonih?
Uporabniški avatar
cruiser
Višji praporščak
Prispevkov: 35
Pridružen: Če Sep 23, 2021 15:17
Kraj: Prevalje
Kontakt:

Re: 4-tedensko jadranje po Jadranu?

OdgovorNapisal/-a cruiser » To Jul 25, 2023 17:05

Bili smo na pontonih v mestu ja. 62Eur z vodo in elektriko za skoraj 14m barko, ugodno.

Sedaj smo v Porto Volme, zeko zelo luštna marina z vrhunskimi novimi toaletami, za 75Eur/noč, čakamo da frontalni sistem gre preko. Verjetno nadaljujemo v četrtek proti domu.

Sam sem že 25 let pilot in dobro poznam vreme ter imam vse možne digitalne pripomočke, in tudi opravljenih nekaj konkretnih jadralnih tečajev. Tudi nekaj malega sem že jadral v posameznih odsekih naše rute.
Ampak nič ne nadomesti izkušenj iz prve roke, ko moraš sam sprejemati vse odločitve.

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 9 gostov