Nova jadra

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5112
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Nova jadra

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Ne Okt 29, 2023 10:48

V petek sem takoj po nevihti šel na obalo preverit barko. Morje je močno poplavilo in za cca 20cm je poplavilo vse pomole. Naslednji dan smo s skupnimi močmi očistili pomole.

V petek popoldan je prišel Alesjo in mi pomagal z barke pospraviti tender ter sneti genovo. Pri tem se je tudi on prepričal, da barka nujno potrebuje nova jadra. UV rob, ki je enkrat že bil menjan je čisto zelen v notranjosti. Na robu, kjer se stika s platnom pa so po vsej dolžini vidne raztrganine. Jadra so služila 23 let in zato je sedaj res čas, da si omislim nova.

Sedaj moram najti izvajalca in upam, da bo tokrat res pravi jadrar in ne nekdo, ki mi ga je vsilil dobavitelj jambora, ko sem prvič prenovil barko v 2003. Nič ne rečem jadra so še kar služila le detalji so me spravljali v obup saj je bila izvedba skrajno amaterska. Spodnji rogelj genove na začetku ni imel nobenih pravih ojačitev in je bil zaključen samo s kosom usnja, ki je na morju spuščal barvo, kmalu razpokal, jadra pa so se v korenu kmalu potrgala, ker se sile z roglja niso pravilno razporedile na platno. Tem napakam resnično lahko rečem začetniške amaterske napake. Platno so mi predelali v Supreme Sails in šele takrat so to postala jadra, ki se jih nisem več sramoval ali bal kdaj se bo kaj potrgalo.
Vsekakor bom za ponudbo zaprosil Supreme Sails, Victroy Sails in če priporočate še koga se priporočam za kontakt.
Hvala vnaprej
Uporabniški avatar
od kapitana zena
Admiral
Prispevkov: 1091
Pridružen: Po Dec 05, 2011 12:43

Re: Nova jadra

OdgovorNapisal/-a od kapitana zena » Ne Okt 29, 2023 11:34

No, si si že sam odgovoril. Supreme.
snetaskera
Kapitan korvete
Prispevkov: 95
Pridružen: Pe Jul 03, 2015 22:33

Re: Nova jadra

OdgovorNapisal/-a snetaskera » Ne Okt 29, 2023 11:51

Tudi jaz vsekakor priporočam Supreme. Vedo kaj počnejo. Po menjavi jader, je jadrnica kot dan in noč.
Uporabniški avatar
zalesjak
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 141
Pridružen: To Jan 12, 2016 21:03
Kraj: Štanjel

Re: Nova jadra

OdgovorNapisal/-a zalesjak » Po Okt 30, 2023 19:12

Meni jadra dela in servisira Aaron Wind Design iz Nove Gorice.

LPZ
Uporabniški avatar
Bo_4
Kapitan fregate
Prispevkov: 122
Pridružen: Ne Sep 10, 2017 18:21
Kraj: Ljubljana

Re: Nova jadra

OdgovorNapisal/-a Bo_4 » Po Okt 30, 2023 19:26

moja jadra stara 20let so izdelali pri Supreme sails ampak jaz sem imel probleme. Glavno jadro so na vrhu izdelali preveliko (kot da niso videli zadnje pripone ? mere jader so opravili ob ponudbi) in ga popravljali 2x, na sprednjemu jadru so mi naredili UV zaščito ,ki ga nisem naročil in jadro je bilo 130%, naročil pa sem 115% :shock:
P.S. vse ostalo odlično !
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Nova jadra

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Okt 30, 2023 20:36

Izdelovalcev jader je kar nekaj, kar se kvalitete tiče so nekje blizu vsi, v Monfalcone v IT je jadrar Parovel, jadra šiva že čuda let kar jaz vem, zelo pedanten mož.
Crni
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: So Jan 15, 2022 17:43

Re: Nova jadra

OdgovorNapisal/-a Crni » Če Nov 02, 2023 14:13

Nimam sam izkusenj, ampak na Youtube je en nemski kanal Boosprofis ki se mi zdi se kar verodostojen in one priporocajo SailService Germany.

https://www.sailservice-germany.de/
Bouges Nina
Admiral
Prispevkov: 853
Pridružen: Po Jun 21, 2010 21:53

Re: Nova jadra

OdgovorNapisal/-a Bouges Nina » Če Nov 02, 2023 14:54

Nam so letos pri Supreme Sails ustvarili mojstrovino iz jader. Po nasvetu g. Podunavca smo se odločili za PalmaTec Ultra UPE "tkanino", proizvajalca https://www.challengesailcloth.com/palma-ultra. Božansko.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Nova jadra

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Nov 02, 2023 18:16

Meni so priporocili Wind Design iz NG. Od njih ima jadra sosed na privezu in je zelo zadovoljen.
Uporabniški avatar
RobertB
Kontraadmiral
Prispevkov: 248
Pridružen: To Feb 12, 2008 19:09
Kraj: Sežana - Sesljan

Re: Nova jadra

OdgovorNapisal/-a RobertB » Pe Nov 03, 2023 12:41

1stofficer napisal/-a:Meni so priporocili Wind Design iz NG. Od njih ima jadra sosed na privezu in je zelo zadovoljen.

Tudi meni so oni naredili jadra in sem zadovoljen.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Nova jadra

OdgovorNapisal/-a Marchi » Pe Nov 03, 2023 12:56

SR jadrarna v Preddvoru še ni bila omenjena. Kvaliteta dobra, cena po m2 je včasih bila zelo ok, zdaj ne vem kako je.
Večina nas kruzerjev rabi trpežna jadra, ki zdržijo več let, seveda ob ustreznem vzdrževanju in UV zaščiti.
Če regatiraš in hočeš biti kao konkurenčen, potem pa "sky is a limit" :wink:
Sicer sem pri Supreme sails vzel genoo in je bila super vkrojena z ojačanimi robovi in vložkom za boljše rolanje. Ne vem pa kakšna je zdaj po 5+ letih, ker jo zrači in rola nekdo drug :oops: .
Sem pa vsako leto, prav vsako, glavno in sprednje jadro nesel pošit robove (cca 100€), razen nove genoe, ki še ni pokazala znakov staranja. Zadnja leta sem nosil k Tomažu v Vodice. Prej pa sem nosil k SRu in mi je vsakič pošteno povedal, ali je jadro še ok in kaj je za poštimat. Nikoli ni vsiljeval novega jadra. Samo malo daleč je za vozit.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Nova jadra

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Pe Nov 03, 2023 13:39

Marchi napisal/-a:SR jadrarna v Preddvoru še ni bila omenjena. Kvaliteta dobra, cena po m2 je včasih bila zelo ok, zdaj ne vem kako je.
Večina nas kruzerjev rabi trpežna jadra, ki zdržijo več let, seveda ob ustreznem vzdrževanju in UV zaščiti.
Če regatiraš in hočeš biti kao konkurenčen, potem pa "sky is a limit" :wink:
Sicer sem pri Supreme sails vzel genoo in je bila super vkrojena z ojačanimi robovi in vložkom za boljše rolanje. Ne vem pa kakšna je zdaj po 5+ letih, ker jo zrači in rola nekdo drug :oops: .
Sem pa vsako leto, prav vsako, glavno in sprednje jadro nesel pošit robove (cca 100€), razen nove genoe, ki še ni pokazala znakov staranja. Zadnja leta sem nosil k Tomažu v Vodice. Prej pa sem nosil k SRu in mi je vsakič pošteno povedal, ali je jadro še ok in kaj je za poštimat. Nikoli ni vsiljeval novega jadra. Samo malo daleč je za vozit.


Sem sem tudi jaz peljal parkrat popravljat jadra in bimini. Cena je bla OK, kot tudi storitev. Meni je nekoliko lazje vozit ker sem blizu ;)
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5112
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Nova jadra

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Pe Nov 03, 2023 14:08

Se strinjam, da za popravilo jader niso potrebna znanja in izkušnje pravih jadrarjev, zato ni nič narobe tudi, če jih popravijo amaterji.
Popolnoma drugo pa je, če želiš dobra nova jadra.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Nova jadra

OdgovorNapisal/-a alesjo » Pe Nov 03, 2023 19:05

:D Meni je prjatu, naš član MarjanT že večkrat pošil kakšen rob genove, ko so šivi popustili, odlično, samo moraš imet šivalno mašinco, da to spelje :wink: 8)
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Nova jadra

OdgovorNapisal/-a fakinx » Pe Nov 03, 2023 19:39

Eno sezono stara Supreme jadra imam.
Nimam prav nobene pripombe. Vse tako, kot mora biti.
Sem pa vzel za št. težjo gramaturo za genovo, ker upam da bo tako bolj trpežna na dolgi rok. Se pa pri mojem tipu jadranja to ne pozna kaj dosti na performancah…
Pri meni deluje, za nikogar pa ne dam roke v ogenj.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti