Regate 2024 - zanima me udeležba

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Kovač
Viceadmiral
Prispevkov: 555
Pridružen: Sr Okt 02, 2019 22:01

Regate 2024 - zanima me udeležba

OdgovorNapisal/-a Kovač » Ne Mar 10, 2024 15:50

Pozdravljeni,

Kot verjetno veste, sem bolj aktivno v navtiki dobra štiri leta. Imam lastniško barko 32ft z letnim privezom in jo koristimo predvsem v družinske namene.

Ker sem čez vikende veliko na obali (marinaPortorož) bi se rad pridružil kakšni ekipi tudi na regati. Ali pa v tandemu s kakšnim seascape ipd..
Z veseljem bi se pridružil kakšni ekipi na regati , ki jih organizirajo različni klubi kot npr. Korošica ipd.. , še bolje pa regate pri nas v sloveniji.

Pri družinskem jadranju, moram vedno paziti na maksimalno udobje potnikov. Ker pa si želim tudi na morju malo tekmovalnega pridiha, sem tole napisal.

Rad bi se pa seveda tudi še kaj več naučil glede trimanja jader, taktike regatiranja,.... Za kar pa niso najbolj primerne te naše udobne hruškice, ki jih imamo za turizem.

Lahko se kdaj tudi dobimo na kakšnem spoznavnem plovu, da vidimo kako je s kompatibilnostjo.

Sicer se tekmovalno ukvarjam tudi z jadralnim letenjem , tako da mi je zadeva domača in bi bil zelo vesel, če lahko kaj podobnega doživim tudi na vodi.

Razne primarno pivske regate, me pa ne zanimajo preveč.
Ne bom rekel da mi je postalo dolg čas na vodi, vendar ko se barka nagne več kot 20 stopinj, mi že veselo krajšamo :-)

Če kdo v tej ponudbi vidi priložnost, dobiti na krov jadralskega entuziasta , ki je pripravljen garati in se učiti, sem vsekakor ZA.

Lp Kovač
jurko123
Štabni vodnik
Prispevkov: 28
Pridružen: So Sep 12, 2020 10:47

Re: Regate 2024 - zanima me udeležba

OdgovorNapisal/-a jurko123 » Ne Mar 10, 2024 15:58

Jaz se večkrat pridružim na enodnevni regati kakšni ekipi, ko regato organizira BATANA v Izoli. Po navadi ni problem, lahko ti dam kontakt, pa pokličeš pred regato.
Kovač
Viceadmiral
Prispevkov: 555
Pridružen: Sr Okt 02, 2019 22:01

Re: Regate 2024 - zanima me udeležba

OdgovorNapisal/-a Kovač » Ne Mar 10, 2024 17:14

jurko123 napisal/-a:Jaz se večkrat pridružim na enodnevni regati kakšni ekipi, ko regato organizira BATANA v Izoli. Po navadi ni problem, lahko ti dam kontakt, pa pokličeš pred regato.

Super, to bi te pa prosil za kontakt.

Vsekakor tudi sofinanciram vse potrebno. Prav želim si doživet tisti tekmovalni duh ekipe.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti