Noro

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 778
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

Noro

OdgovorNapisal/-a pinosat » Če Maj 18, 2023 21:14

OK, razumem, da se navtika smatra kot luksuz, ampak danes me je pa na rit vrglo ... imam hidravlični volan na čolnu in ker ponavadi popoka samo tisti del cevi, ki je na soncu, sem nameraval narediti eno spojko skozi steno čolna in dva konektorja na vsakem koncu cevi. Torej, cev prerezat in bi lahko tisti del, ki je na soncu, vsakih par let menjal, da ne rabiš non stop menjat kompletne cevi in se zajebavat z vlečenjem skozi cel čoln. Ultraflex ima nek navoj in material, ki ga vsaj v okolici MB nimajo, zato mi je en hidravličar dal ponudbo za inox material na obe cevi, torej 4 konektorje in dve spojki za skozi steno, ker sta pač dve cevi ... samo material in to, da mi stisne konektorje na cev mi je dal ponudbo 216 eur. Zdaj pa ne vem, al sem jaz nor, ali je to katastrofalna cena. ...

podobno kot na tem linku, samo da so konektorji pritrjeni na cev .

https://nuwavemarine.com/aftermarket-parts/steering-controls/uflex-hydraulic-steering/uflex-fitting-bulkhead-3-4-r7/
https://ph.parker.com/us/en/product/ms- ... 108ms-6-5b

Če kdo ve, kje bi še to lahko iskal, prosim na dan z informacijo.
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Noro

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Maj 18, 2023 22:38

Prit hidrauliko so fantje omenjal..Pa z našim Habibijem se povež..je mož mojster in dolga leta svašta šraufa predeluje nardi poprav ...
mato
Admiral
Prispevkov: 817
Pridružen: Pe Apr 25, 2014 13:27
Kraj: Škofja loka

Re: Noro

OdgovorNapisal/-a mato » Pe Maj 19, 2023 06:48

No tole sem pa dobro raziskal prejšnji mesec.
Žal so Inox firingi x10 cene železnih.
primer za klasični 1/4" priključek z vrtljivo matico je železni 1,5E (jekleni) Inox pa 12€. uporba večinoma v prehrambeni in farmacevtski industriji
Tako da te bo tudi na Pritu Inox prišel drag.
Tudi medeninasti od firm SCAM so od 10-15€ po kosu.
Ker so tlaki v hidravličnih volanih tja do 50bar bo tudi medenina zdržala
Jaz sem se na koncu odločil za medeninaste priključke od zraka in si sam izdelal tulce za zatiskovnje iz bakrenih cevi.
Fitinge si lahko kupiš tule:
https://www.ebay.de/str/fittingstore1/Gewindefittings/_i.html?store_cat=13704081018&_pgn=1
https://fittingstore.de/
Cev pa uporabi tip;
http://prit.si/trgovina/cevi-in-vodi/118-termoplastine-cevi-serije-ol7-s-poliestrskim-opletom.html
Ker so brez jeklenega oklepa in posledično me morejo rjaveti.
Mato :wink:
Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 778
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Noro

OdgovorNapisal/-a pinosat » Pe Maj 19, 2023 07:12

Hvala Mato, imaš kako sliko, kako izgleda tvoje ? Cevi imam originalne od Ultraflexa, 5/16, ampak kupljene za Quicksilverja ... oni del, ki je v Quicksilverju bil v notranjosti je kot nov, tam bom odrezal cca 1 m kolikor rabim zunaj, imam pa še novo cev, ki pa je pol metra prekratka za Saver 21, tako, da bi raje štukal ... če ne, bom pa vzel novo s pravo dolžino za Saver, bo pač v celem ...
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Noro

OdgovorNapisal/-a evovii » Pe Maj 19, 2023 07:30

Lahko vprašaš tudi na Ines. Meni so že par stvari naredili.
https://www.ines.si/storitve/hidravlika/

LP Andrej
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
dole
Viceadmiral
Prispevkov: 347
Pridružen: Če Mar 05, 2009 16:38
Kraj: gorenjska - center galaksije

Re: Noro

OdgovorNapisal/-a dole » Pe Maj 19, 2023 10:00

Fleksiko - Kranj, prej smo delali z Ines so žal ratali zlatarji.

Hidravlika je isto kot navtika. :D :D

LP
mirno morje
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

Re: Noro

OdgovorNapisal/-a janadino » Pe Maj 19, 2023 12:49

Pa ni bolj enostavno da tisti del cevi, ki je na soncu, da ga zaščitiš? Podobno kot so navadne komande v zaščitni cevi...
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Noro

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Maj 21, 2023 16:17

To s fitingi je zabava cela. Boš kmal ugotovil tudi da noben fiting v pritu niti v nobeni hidravlični trgovini ne paše na hidravliko ker ma le ta ene x navoje ameriške. Pol na pritisk bodi pozoren ker debeline ki jih imajo pri nas in so cca enake kot original tudi blizu nimajo ratinga pritiska.

Jaz sem fitinge na stružnico dal, pol pa inox tulce in eno super hudo cev od parkerja.



Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 778
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Noro

OdgovorNapisal/-a pinosat » Po Maj 22, 2023 15:44

AEgir napisal/-a:To s fitingi je zabava cela. Boš kmal ugotovil tudi da noben fiting v pritu niti v nobeni hidravlični trgovini ne paše na hidravliko ker ma le ta ene x navoje ameriške. Pol na pritisk bodi pozoren ker debeline ki jih imajo pri nas in so cca enake kot original tudi blizu nimajo ratinga pritiska.

Jaz sem fitinge na stružnico dal, pol pa inox tulce in eno super hudo cev od parkerja.


Zdaj sem se zmenil v MB firmi, ki se s tem bavi, da mi bo naredil tako, da bom štukal v notranjosti čolna, tu navoji na cilindru ne igrajo vloge. Tudi ne bo inox, tako, da bo cena normalna, no vsaj upam.
Ker moram pa čimprej narediti, drugače mi bo zmanjkalo časa. Dela pa tudi za As Boats, tako, da ve, kako se stvari streže, ne razumem pa, zakaj mi že lani ni predlagal tako, če je s temi spoji na steni problem.
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Noro

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Maj 23, 2023 15:18

Po telefonu vsi vse majo, znajo ni da ni. Pol tja prideš so pa čukasti pogledi in "tega pa res nimamo".

Jaz sem bil v vseh hidravličnih trgovinah v lj večkrat pa sm komaj pol nekaj skupaj zmetal. Predvsem je bil instrumentalen pri tem parker na brnčičevi 13 pa še to sem bil tam več kot 10x da smo skvačkali. Se je pa dec zavzel, v pritu so pa kot v hoferju. "Tega nimamo, še kaj boste gospod?". Brezveze.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3222
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Noro

OdgovorNapisal/-a Grega295 » To Maj 23, 2023 16:37

AEgir napisal/-a:To s fitingi je zabava cela. Boš kmal ugotovil tudi da noben fiting v pritu niti v nobeni hidravlični trgovini ne paše na hidravliko ker ma le ta ene x navoje ameriške. Pol na pritisk bodi pozoren ker debeline ki jih imajo pri nas in so cca enake kot original tudi blizu nimajo ratinga pritiska.

Jaz sem fitinge na stružnico dal, pol pa inox tulce in eno super hudo cev od parkerja.

Tole na slikah si rabil za kaj na barki?
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Noro

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Maj 23, 2023 19:19

Hidavlični volan in avtopilot.

Slika

Slika

Slika

Slika
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov