Servisno orodje na barki

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Servisno orodje na barki

OdgovorNapisal/-a H2O » Po Jun 05, 2023 14:30

modro morje napisal/-a:Baterijska vrtalka, 2 kosa, z mnogimi nastavki za privijanje vijakov;
Kotna brusilka, baterijska

Baterijsko orodje gre na barki še prej k vragu, kot navadno :roll:

Če čez zimo ne zarusta, mu pa baterija crkne.
Nazadnje spremenil H2O, dne Po Jun 05, 2023 14:42, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
modro morje
Viceadmiral
Prispevkov: 362
Pridružen: Ne Jan 21, 2018 11:54
Kraj: Ljubljana - Krk

Re: Servisno orodje na barki

OdgovorNapisal/-a modro morje » Po Jun 05, 2023 14:42

H2O napisal/-a:Baterijsko orodje gre na barki še prej k vragu, kot navadno :roll: Če čez zimo ne zarusta, mu pa baterija crkne.
Res je, vse rjavi, pa četud se ne spomnim, da bi kaj z morsko vodo polil, pa čeprav spiraš s sladko, itd. Baterijsko orodje mam Parkside, za amatersko uporabo mi je zadovoljivo, pa isto baterijo lahko menjam med vrtalnikom, kotno brusilko, sesalcem, in napihovalcem tenderja. Pa po sprejemljivi ceni za sprejemljivo kvaliteto za relativno malo uporabe.
Navigare vivere est.
mato
Admiral
Prispevkov: 818
Pridružen: Pe Apr 25, 2014 13:27
Kraj: Škofja loka

Re: Servisno orodje na barki

OdgovorNapisal/-a mato » Po Jun 05, 2023 15:03

polanc napisal/-a:Sam de ma vaservago.. :D
No mal heca..Jaz imam par ključev 8,10,13,17,19,imbuse,par izvijačev,na dopust pa včas vzamem še akumulatorco in par svedrov,pa na barki je še silikonski sprej pa wd pa jasn olja in hladilna tekočina,pa parafinsko olje da občasno mal stranišče zalijem.

Vaservaga je letela ven in so tam manjkajoči ključi do 32mm. :mrgreen:
Mato :wink:
Bavarko
Admiral
Prispevkov: 728
Pridružen: Ne Maj 01, 2011 18:46

Re: Servisno orodje na barki

OdgovorNapisal/-a Bavarko » Po Jun 05, 2023 15:19

Na izposojeni jadrnici od prijatelja sem imel malo manj orodja in vse osnovne rezerne dele kot modro morje. Je pa bil hudič, ker je počila visokotlačna cevka na Volvotu 2003. Manjkal mi je samo avtogeno in bi sam rešil. :D :D
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Servisno orodje na barki

OdgovorNapisal/-a H2O » Po Jun 05, 2023 15:35

Bavarko napisal/-a:Je pa bil hudič, ker je počila visokotlačna cevka na Volvotu 2003.

A od olja? To je posledica vibracij. Meni je na Krfu počila kovinska cev od olja na enem od Caterpillarjev, ko smo pripluli po 4 metrskih valovih iz Italije in je zmetalo olje po celem motornem prostoru :roll:

Še dobro, da se je to zgodilo tik pred Krfom in je ven zmetalo samo kakšen liter olja (niti pod minimum ni padlo).

Mehanik na Krfu mi je rekel, da nove cevi nima na zalogi in jo mora naročit. Če jo bodo imeli na zalogi v Atenah, jo bo dobil v dveh dneh, če ne, jo bo pa moral naročit iz Belgije, kar bo trajalo kakšen teden. Če jo še tam nimajo na zalogi, jo bo pa treba naročit iz Amerike, kar lahko traja tudi en mesec.

Itak, da je niso imeli na zalogi ne v Atenah, ne v Belgiji in ker nisem imel časa čakat en mesec, mi jo je zašvasal in rekel, da bi morala zdržat do Portoroža. Od tega je že 7 let in še zdaj drži :wink:
Bavarko
Admiral
Prispevkov: 728
Pridružen: Ne Maj 01, 2011 18:46

Re: Servisno orodje na barki

OdgovorNapisal/-a Bavarko » To Jun 06, 2023 00:19

H2O napisal/-a:A od olja? To je posledica vibracij.


Od nafte, cevka med pumpo in šobo, tudi posledica vibracij.
Smo jadrali na zunanji strani Pašmana proti mostu Ždrelac. Zložimo jadra, kresnemo motor in po par minutah čuden zvok. Motor je začel delat na 2 cilindra. Obrnem nazaj ven gledam v notranjost in fina meglica. Majhna razpoka na cevki je naredila megleno nafto po celem motornem prostoru in tudi v barki. Sem ovil eno krpo okrog cevi, da ne dela megle, nazaj kresnil motor in v Kukljico. Tam mi je lokalni majstor zavaril cevko.
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Servisno orodje na barki

OdgovorNapisal/-a motorni » Pe Jun 09, 2023 21:20

Crknjeno tlačno stikalo za olje ter tudi ustavi, ponavadi začne puščati in kaj hitro skozi razpoko odteče vse olje. Po tistem vedno vozim s seboj rezervo.
__________________
lp
motorni
Uporabniški avatar
MIHOLD
Kapitan korvete
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe Maj 23, 2008 02:51

Re: Servisno orodje na barki

OdgovorNapisal/-a MIHOLD » To Jun 27, 2023 11:11

Uporabniški avatar
modro morje
Viceadmiral
Prispevkov: 362
Pridružen: Ne Jan 21, 2018 11:54
Kraj: Ljubljana - Krk

Re: Servisno orodje na barki

OdgovorNapisal/-a modro morje » To Jun 27, 2023 12:06

MIHOLD napisal/-a:https://www.buy-direct.de/profi-abs-werkzeugkoffer-gefuellt-234-teilig-kraftwerk-p300
Kr dobr zgleda, sam nekam dost stane (582 eur). Na šraufncigrih se ne vidi špica.
Navigare vivere est.
Uporabniški avatar
MIHOLD
Kapitan korvete
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe Maj 23, 2008 02:51

Re: Servisno orodje na barki

OdgovorNapisal/-a MIHOLD » To Jun 27, 2023 23:56

Kvaliteta je top. Se ga dobi tudi ceneje, jaz sem dal prvi link, ki ga je ponudil iskalnik. Jaz ga uporabljam ze 5 let na terenu.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti