Senzor temperature. Kje je nameščen?

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Senzor temperature. Kje je nameščen?

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Pe Jun 23, 2023 08:40

Po nanosu AF mi temperaturo vode (Raymarine tridata 60+ instrument) kaže precej preveč kot bilo smiselno. Sicer sem ga prej tudi malo natjunal, vendar le nekaj stopnij, sedaj pa jih kar naenkrat kaže 38.

Čisto pravega vzroka torej ne vem, iščem v tridata dokumentaciji pa niti nikjer ne piše kje je lociran ta senzor. Predvidevam, da skupaj z globinomerom? Možno je, da so robovi senzorja malo prekriti z AF, center pa je sigurno čist.

Je to lahko vzrok ali kje drugje iskat težavo?
polanc
Admiral
Prispevkov: 9292
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Senzor temperature. Kje je nameščen?

OdgovorNapisal/-a polanc » Pe Jun 23, 2023 10:19

To je bolezen teh sond začne kazat preveč pa včas ne pokaže pol pa crkne za vedno.vem za več takih.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5112
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Senzor temperature. Kje je nameščen?

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Pe Jun 23, 2023 10:50

Senzor je montiran v sondi za hitrost. Ohišje sonde za hitrost in temperaturo segreva zrak z strani notranjosti plovila zato lahko pokaže več, ko je vroče.
Se pa zgodi kot je omenil Polanc, da je za večja odstopanja kriv vdor vode v sondo. Ponavadi s strani kabla v notranjosti plovila.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Senzor temperature. Kje je nameščen?

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Pe Jun 23, 2023 11:12

V sondi za hitrost? Jao. To sem pucal s solno ker je bla cela od skoljk. Ocitno sem kaj zjebal... se daj kaj posraufat a je treba menjat?
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5112
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Senzor temperature. Kje je nameščen?

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Pe Jun 23, 2023 22:58

Solna kislina nič ne škodi PVC sondi!
Ne sekiraj se.
mVolk
Kapitan
Prispevkov: 154
Pridružen: Pe Jul 31, 2009 00:37
Kraj: Ljubljana - Bunarina

Re: Senzor temperature. Kje je nameščen?

OdgovorNapisal/-a mVolk » So Jun 24, 2023 20:00

Malo sem že pozabil kako sem delal.. pred kar nekaj leti sem navrtal sondo in dal noter nov, če če prav spomnim, NTC, in ga zvezal s kabli ter zalil z epoxijem. Nisem prav globoko vrtal, tako da kaže temperaturo bolj na približno (pač temperatura boksa in sonde). Kabelska vezava je npr. tule
https://www.marinetransducers.com.au/pr ... or-8g.html
za natančno merjenje temperature vode pa uporabljam živosrebrni termometer na vrvici in svojo rit, ki zelo dobro zazna vse kar je pod 25°C ;)

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 15 gostov