Gps+ fishfinder(depth meter)

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Gps+ fishfinder(depth meter)

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Če Okt 05, 2023 21:09

Vrjetno je že blo kje govora o tem ampak ne najdem. Katera naprava in zakaj se je komu izkazala za dobro, ugodno in katera in zakaj za slabo.
Rabim jo za mali čolnič 4.5m in nimam namen bogastva vlagat v njo. Me pa dostkrat zanima kaj me čaka v plitvini
Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 778
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Gps+ fishfinder(depth meter)

OdgovorNapisal/-a pinosat » Če Okt 05, 2023 22:59

GPS misliš kot navigacijo ali zgolj za info, kje si ? Jaz sem si zase nabavil Striker 4 plus, osnovne podatke mi da, navigiram tako ali tako z Navionicsom ...
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Gps+ fishfinder(depth meter)

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Pe Okt 06, 2023 02:33

Gps navigacijo sem mel v mislih.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Gps+ fishfinder(depth meter)

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Okt 06, 2023 10:33

Men je super navico se pravi simrad/lowrance/b&g, ki so enake naprave samo malo prirejene, lowrance ribištvu, b&g jadranju, simrad pa čolničkanju. Precej slabši mi je raymarine, najslabši mi je pa garmin.

Vožnje v trdi noči si ne predstavljam brez ploterja ker že podnevi je varljivo, ponoči si pa čist mrzel če ni podatka kje se nahajaš.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
SebastjanM
Admiral
Prispevkov: 639
Pridružen: Po Maj 22, 2017 15:16
Kraj: Celje

Re: Gps+ fishfinder(depth meter)

OdgovorNapisal/-a SebastjanM » So Okt 07, 2023 08:33

Jst sm dobu zraven Garmin Echomap + 42cv in je precej več kot potrebujem, izredno kompaktna zasnova, snemljiv, pregleden meni, vsi podatki, rabiš sam napajanje, mal placa in sondo na krmi. Globina, brzina, temp., napetost, ruto si lepo splaniraš, prepluta pot, anchor alarm, alarm plitvine,
zaslon fajn svetel in viden tut na soncu (ne kot telefon), skratka vse kar rabmo na tamalih ladjicah.
Če pa greš v nočne plovbe in avtopilote in radarje, pol pa kot pravi Aegir.
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Gps+ fishfinder(depth meter)

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » So Okt 07, 2023 08:49

Kok je pa z mapam na teh napravah? Je to kr na kartici in kje se jo dobi? Al jo je treba naloudat? Nikol nism rokoval z nobeno navtično navigacijo.
Na nočno plovbo niti pomislim ne ker se mam tolk rad in raj tv gledam al pa karte igram ko je tema :D
Uporabniški avatar
SebastjanM
Admiral
Prispevkov: 639
Pridružen: Po Maj 22, 2017 15:16
Kraj: Celje

Re: Gps+ fishfinder(depth meter)

OdgovorNapisal/-a SebastjanM » So Okt 07, 2023 08:58

Na kartici. Velik kos sveta je zajet, ki ga jaz nikol ne bom preoral.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Gps+ fishfinder(depth meter)

OdgovorNapisal/-a AEgir » So Okt 07, 2023 09:19

Karte so drage. Rvaška recimo je okoli 150-250 vevrčkov.
Maš pa:
- C>MAP (navico)
- Navionics (v lasti Garmina a ne dela na garminu)
- Garmin
- Lighthouse (ponavadi so base mape, lahkl da imajo tudi full)
- Openseamap (zastonj karta)

Prve tri mape so v jadranu kar zelo dobre, na Garminu dela samo garmin mapa, ostali podpirajo pa cmap in navionics, s tem da navionics kupiš in je eno leto polno funkcionalna pol ti pa ugasnejo ključne funkcije kot je autorouting in moraš doplačat nekih 50 al 70€ za še eno leto iste karte kot si jo že kupil z bombončki ki si jih tudi kupil. Cmap ne cigani na ta način zato mam jaz cmap (2019) in dela ko puška.

Pol te zastonj mape so podprte na navico in nekaterih drugih napravah, na raymarine jih ne moreš dat ker jih ne podpirajo.

Pol recimo na raymarine in ne-osnovne navico naprave se lahko preko wifi priklopiš s katero koli tablico/telefonom in v gledaš ter upravljaš vse (razn AP) preko tablice. Garmin tega nima.

Raymarine ima tudi augmented reality funkcijo preko telefona ali tablice, sicer ni zelo uporabno, je pa impresivno. Kolk tehnološko so to pobral iz raytheona in kake vojaške aplikacije se ne ve sam pomoje je to dodelava iz vojaških letalskih/heli augmented čelad.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 6 gostov