steklo na konzoli gumenjaka

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Matjaz Kravos
Naddesetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: Po Maj 30, 2011 01:20

steklo na konzoli gumenjaka

OdgovorNapisal/-a Matjaz Kravos » To Nov 28, 2023 17:25

Kje bi lahko naročil (idealno, če ukrivljeno) steklo za zaščito na konzoli gumenjaka?
Hvala.
Lp.
Matjaž
CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: steklo na konzoli gumenjaka

OdgovorNapisal/-a CAR » To Nov 28, 2023 18:29

Krili v Horjulu
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 778
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: steklo na konzoli gumenjaka

OdgovorNapisal/-a pinosat » To Nov 28, 2023 19:22

Če ni prezakomplicirano ukrivljeno, ga lahko tudi sam poskusiš porihtat. Jaz sem si na Saverju 21 naredil iz 6 mm lexan-a, ki je sicer zelo občutljiv na praske, a praktično nezlomljiv. Če mi bo drugo leto uspelo še poboljšat profile ob strani, sem zmagal, čeprav že zdaj ni ne vem kako grozno, spodnji rob je edino problem , ker je alu profil res smotano za nardit. Lexan ima Termotom trgovina v MB, pa mislim, da imajo sedež in trgovino tako ali tako v Ljubljani, cena za 6 mm, 160x90 cm, če se prav spomnim, je bila okrog 120 eur.

https://www.youtube.com/watch?v=ZEstvH77KBw od 1:30 naprej se lepo vidi vetrobransko steklo, naredil sem si šablono in ga privijačil na original profile, brez problemov ga lahko še bolj zviješ, če bi ga hotel dat v profile, bi moral cel zgornji del kabine vzet narazen, kar pa bi bil prevelik zalogaj, sploh časovno.
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
polanc
Admiral
Prispevkov: 9292
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: steklo na konzoli gumenjaka

OdgovorNapisal/-a polanc » To Nov 28, 2023 20:45

Jaz imam enega že ukrivljenega mislim za elan 495 fishermen če ti morda paše dam poceni.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov