Webasto

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Webasto

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Feb 19, 2019 09:13

Marchi napisal/-a:
theDamjan napisal/-a:Lepo si napisal. Meni pumpica visi na cevi in se res čisto nič nikjer ni sliši. Pač nisem je nikamor fiksiral Sem pa videl, da so nekateri naredili kar takšno srajčko iz neoprena, ki tudi zaduši zvok.
Ja tale Kibasto je vreden svojih par 10€

Sem zmeril zvok pumpice in je tam okrog 290Hz, tako da razne pene ipd. ne pomagajo najbolje. Včasih celo ojačajo, če niso res mehke in zvok vpijajoče. Tako kot imaš ti, je najboljše. Pumpica vpeta v viseče absorberje (silikonske ali kaj podobnega). Bom nekaj sčaral.

Jaz sem montiral pumpico na gumi nosilce, ki so pritrjeni na leseni steni in zvoka tk, tk, tk ni slišat, je pa dojčland webasto :wink: :lol:
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Webasto

OdgovorNapisal/-a admin » To Feb 19, 2019 17:26

Če kupiš Webasto je zraven tudi nosilec črpalke, vrjamem pa da boste tudi to našli pi china majstrih. :D
Slika
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Webasto

OdgovorNapisal/-a admin » To Feb 19, 2019 17:29

In ko je pumpa montirana na takem originalnem nosilcu od Webasta je praktično neslišna. No ja, zraven črpalke se sliši nežno tiktakanje, v barki pa nikakor.
Je pa res, da ima Webasto v zadnjih nekaj letih novo črpalko, ki je nekajkrat tišja od stare. Na prejšnji barki sem imel še staro in si jo rahlo slišal tudi v barki, te nove pa ni šanse, da bi jo!

Frekvenca je vprašljiva, klikanje je odvisno od moči grelca, nekje vsako sekundo en klik za 1000 W moči! Če je na malem grelcu AT 2000 to pomeni, da naredi klik na polni moči vsakih 0.5 sekunde in na minimalni vsako sekundo. Če je grelec večji, pa klika kar zvezno, nekje 5x na sekundo, se pravi vsakih 0.2 sekunde.
Zadeva je pulzna in verjetno je frekvenca precej odvisna od montaže in hitrosti delovanja.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Webasto

OdgovorNapisal/-a polanc » To Feb 19, 2019 19:18

Sam jaz sem jo pa nalašč na eno steno prpel, da dela v barki tak tak tak in točn vem, da dela in z kok moči dela..tko de jebiga tisto tiho pumpo, k ne bom vedu če me greje al ne mater..
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Webasto

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Feb 19, 2019 19:27

Ima "kibasto" podobno vpetje, samo pumpica je verjetno manj sofisticirana kot pri webastu. Bomo že nekak zrihtal, ni panike.
https://youtu.be/7LDNNAboLDk?t=126
Uporabniški avatar
heron
Viceadmiral
Prispevkov: 535
Pridružen: So Avg 25, 2012 14:03
Kraj: Žabnica
Kontakt:

Re: Webasto

OdgovorNapisal/-a heron » Sr Feb 20, 2019 01:17

polanc napisal/-a:Sam jaz sem jo pa nalašč na eno steno prpel, da dela v barki tak tak tak in točn vem, da dela in z kok moči dela..tko de jebiga tisto tiho pumpo, k ne bom vedu če me greje al ne mater..

Ha, ha. Da moraš pumpico slišat, da veš če dela je pa zanimivo. A ti nič ne greje? A samo tiktaka?
Jaz vem, če moj dela po tem, da je v barki toplo in da piha topel zrak iz zračnikov.
Lep pozdrav, Tomaž.

Heron je nazaj z druge poti po svetu in že težko čakam na naslednji odhod.
Takrat se bo vrnil tudi dnevnik na: www.sailmala.com/heron
Ali občasno blog v Angleščini na: www.heronsailing.blogspot.com/
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5111
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Webasto

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Feb 20, 2019 08:50

heron napisal/-a:Ha, ha. Da moraš pumpico slišat, da veš če dela je pa zanimivo. A ti nič ne greje? A samo tiktaka?
Jaz vem, če moj dela po tem, da je v barki toplo in da piha topel zrak iz zračnikov.

Ja Heron ampak ti imaš Wallas. :D
Kako ti je grelo to zimo?
Uporabniški avatar
heron
Viceadmiral
Prispevkov: 535
Pridružen: So Avg 25, 2012 14:03
Kraj: Žabnica
Kontakt:

Re: Webasto

OdgovorNapisal/-a heron » Sr Feb 20, 2019 09:16

Nikola T. napisal/-a:
heron napisal/-a:Ha, ha. Da moraš pumpico slišat, da veš če dela je pa zanimivo. A ti nič ne greje? A samo tiktaka?
Jaz vem, če moj dela po tem, da je v barki toplo in da piha topel zrak iz zračnikov.

Ja Heron ampak ti imaš Wallas. :D
Kako ti je grelo to zimo?

Ja, jaz imam Wallas, ki sem ga nabavil pri tebi. Dela odlično !
Pumpica za gorivo pa mora vseeno opraviti isto funkcijo, kot na Webastu in verjetno je enak princip delovanja.

Letos imam barko zunaj v marini, tako da več grejem z električnim kaloriferjem, kot pa z Wallasom (elektrika je v ceni marine, nafta pa ne, jaz sem pa po duši meša nica med Škotom in Gorenjcem.
Sem ga pa nekajkrat vseeno uporabljal:
Cevi še nisem izoliral (ta projekt še pride na vrsto), a kljub temu dela odlično.
Nekaj minut traja, da se cel grelec pregreje in potem začne krasno ogrevat barko.
Tista koaksialna cev za dovod zraka in odvod izpušnih plinov je zakon.
Izpuh odda energijo mrzlemu zraku, ki prihaja v grelec, to sigurno zelo dobro vpliva na izkoristek, še bolj važno pa je, da je izpuh hladnejši in ne more poškodovati plastike.
Tudi to, da sta dva ločena ventilatorja (en za gorenje in en za pretok zraka za ogrevajne barke se je izkazalo za modro rešitev. Na začetku je šum zraka večji (vse dela na ful), ko pa že dvigne temperaturo pa stiša ventilatorje. Jeseni, ko še ni tako mrzlo sploh ne veš, da dela - tako tih je. Vrhunsko.
Glede na tovarniška priporočila sem sicer malo poddimenzioniral model (oni bi za mojih 47 feetov priporočili eno številko večji model, ampak saj veš - moji stiskaški geni so rekli, da je manjši model dovolj), ampak ob pribljižno 5 stopinjah plusa je barko ogrelo brez problema. Priznam, ene kabine pa nisem ogreval.
Po moje bi lepo delalo do nekako 0°C. Ko bom izoliral če dovodne cevi pa morda kako stopinjo v minus.
Ampak, saj bolj mraz ni pa skoraj nikoli.
Ocena: zadovoljen.
Aja, poleti sem ga pa večkrat uporabljal za prezračevanje barke - pihanje prez gretja. Zelo koristna funkcija.
Lep pozdrav, Tomaž.

Heron je nazaj z druge poti po svetu in že težko čakam na naslednji odhod.
Takrat se bo vrnil tudi dnevnik na: www.sailmala.com/heron
Ali občasno blog v Angleščini na: www.heronsailing.blogspot.com/
matejofski
Viceadmiral
Prispevkov: 505
Pridružen: So Jul 24, 2010 18:55

Re: Webasto

OdgovorNapisal/-a matejofski » To Mar 26, 2019 13:08

Marchi napisal/-a:
androo81 napisal/-a:Mene pa zanima kako se obnese ta "kitajcek" namrec razmisljam o nakupu.

Noben še prav zares ne ve, kako se obnesejo. Testiramo. Sigurno bo kakšna hiba. Za tak denar ne moreš pričakovat čudežev. Predvidevam, da dela samo na eni jakosti (na full), potem pa termostat izklopi, ko temperatura v prostoru doseže nastavljeno vrednost. Za nekaj ur letno, bo že moral špilat.

Bi pa vprašal, kako imate priklopljen grelec na elektriko. Na komandno ploščo ali direktno na akumulator oz. pred stikalo. Namreč, grelec se še nekaj časa po izklopu ohlaja in ventilator dela, tako da ne vem če je dobro, da ga nekdo sredi gretja po nesreči izklopi na stikalni plošči. Preveč kompliciram? Na komandni plošči imam prost šalter označen za gretje, zato sem malo zmeden, ker berem po netu, da je dobro priklopit direkt, kot kaljužno pumpo, avtoradio ipd.


Zdravo, o katerem "kitajcu" je govora? :) Ker bi v barko rad namestil ogrevanje in raziskujem opcije ...

Hvala, LP.
Matej
SeaHub - Nikoli sami na morju
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Webasto

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Mar 26, 2019 14:14

8kW je mal preveč, razen če imaš vgrajeno savno. :lol:
2 ali pa 5kW je ok.
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 960
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

Re: Webasto

OdgovorNapisal/-a theDamjan » To Mar 26, 2019 14:16

Kitajskih 5kW je le kitajskih. Jaz imam 5kW, pa bi dal raje 8kW če bi še enkrat zbiral. 2kW mpa je ravno za en avtomobilček ok.
-----------------

***Naj bo vsak dan najlepši!
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Webasto

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Mar 26, 2019 15:32

theDamjan napisal/-a:Kitajskih 5kW je le kitajskih. Jaz imam 5kW, pa bi dal raje 8kW če bi še enkrat zbiral. 2kW mpa je ravno za en avtomobilček ok.

Damjan, ziher maš narobe naštiman v setupu. Men 5kW hajca k pr norcih, 11,5m, 5 kabin. Kubikaže polna kapa.
Od unih 10.000 k jih imajo v kemperjih, vsak ta drug jamra, da je 5kW preveč.
Nazadnje spremenil Marchi, dne To Mar 26, 2019 15:41, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 960
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

Re: Webasto

OdgovorNapisal/-a theDamjan » To Mar 26, 2019 15:38

Kar je bilo je bilo, nisem nič preurejal nastavitev. Samo vklopim in gas do konca pa da kar da. Je pa 14m s flyem, je pa tudi zelo velik volumen...
-----------------

***Naj bo vsak dan najlepši!
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Webasto

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Mar 26, 2019 15:43

theDamjan napisal/-a:Kar je bilo je bilo, nisem nič preurejal nastavitev. Samo vklopim in gas do konca pa da kar da. Je pa 14m s flyem, je pa tudi zelo velik volumen...

Jaz bi pogledal na tvojem mestu, ker poročajo ljudje, da ima vsak displey oz. setup malo svoje nastvaitve vnešene.
Pejt v setup, geslo 1688 in potem naštimaj pumpo, 1,5Hz - 5,0Hz in ventilator 1500 rpm - 4500 rpm.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov